Ski-Snow VINTERSPOCT tube Jagers zien seizoen in duigen vallen SCHOUWEN-DÜIVELAND 29 U~#.« Zaterdag ^Ape 29 Nov. VJUC3 -7. Omnium ^ndag (oude sportpunt) 30 NOV. Zwembadweg 3 U kunt met {a«j»M| betalen! Korte cursus over Sinterklaas in kunst Margreet Leijdekker geeft een cursus over Sint Nico- laas in de kunst. De eerste van twee bijeen komsten is vanavond, woensdag, de tweede op 3 december. Leijdekker gaat in op het le ven van de heilige Nicolaas en op de meer dan honderd legenden die rond zijn per soon zijn ontstaan. Met lichtbeelden laat de spreekster zien hoezeer Sin terklaas in kunstuitingen van de westerse en oosterse cultuur is doorgedrongen. Beide cursusavonden duren van 20 tot 22 uur. Kosten 25 euro. Aanmelden via tele foonnummer 0111-417839- Brouws arctic team bij Wereldvrouwen Jeanette van den Hamer, die met een team uit Brouwers haven naar de noordkaap reist als uitdaging voor Se rious Request, komt daar vandaag, woensdag, over ver tellen bij Wereldvrouwen Ahoy in Zierikzee. Rond 15-00 uur zal ze uitleg gen dat ze sponsors werft om slachtoffers van sek sueel geweld in de derde we reld te helpen. Entree is gratis in het Onder nemersatelier. Benefitdiner voor Bruse Roparunners Het Roparunteam van Brui- nisse houdt vrijdag 28 no vember een benefitdiner in De Meeuw. De echte koks koken maar de hardlopers bedienen. Een couvert kost maar 25 euro en er treden ar tiesten op. De opbrengst gaat naar een van de doelen van Roparun, die altijd met kanker te ma ken hebben. Het Bruse team loopt met Pinksteren weer de estafette Rotterdam-Pa rijs. Wisselexpositie Maartje Kostanje Beeldend kunstenares Maartje Korstanje houdt van af donderdag een wisselex positie in het Watersnood museum in Ouwerkerk. De officiële opening wordt donderdagmiddag om 16.00 uur in caisson 4 verricht door Ton Brandenbarg, se cretaris van het museumbe stuur. Secretaris Rinus Jeremiasse van de Zeeuwse afdeling van de Ne derlandse Organisatie voor Jacht en Grondbeheer krijgt veel vra gen van jagers. Die zien hun lief hebberij dit seizoen helemaal ver vliegen vanwege de uitbraak van vogelgriep. Het jachtseizoen loopt van half oktober tot eind december, maar vanwege de bestrijding van vogel griep is een totaal jachtverbod van kracht. Dat geldt nog drie we ken, dus nagenoeg tot het einde van het jachtseizoen. „Dus mag er ook niet op hazen en herten wor den gejaagd. Jagers begeven zich in gebieden waar trekvogels zich ophouden. Ze lopen door gebie den waar deze vogels poepen. En dus is er een kans op verspreiding van het virus", vertelt Jeremiasse. Dat is een domper voor de jagers in Zeeland. Jeremiasse: „Maar ook voor de boeren. De jagers moeten bijvoorbeeld ook ganzen, eenden, kraaien en houtduiven met rust laten. En die zorgen vaak voor schade op hun percelen. Maar dat staat natuurlijk in schril contrast met de ellende waarmee pluim veehouders te kampen hebben." wist nog niet hoe ik dat moest doen en daarom ben ik naar het breicafé gekomen. Nu kan ik het wel." Ook Tamara kon gisteren wel wat hulp gebruiken. „Ik ben een vest aan het maken van de wol van mijn eigen schapen. Het is nu te smal en ik ben hier naartoe geko men om anderen te vragen hoe ik dat probleem kan oplossen. Super handig dat dat kan, want anders had ik er echt niet mee verder ge kund." Tamara leerde zichzelf breien en haken door filmpjes te bekijken op internet. Ook patronen haalt ze van internet via brei- en haak- clubjes clubjes op Facebook, maar ook van websites als Pinterest en Drops. Waarom ze is begonnen met breien? „Ik heb vier verschil lende kleuren schapen en ik wil de iets doen met hun wol. Ik heb toen eerst moeten leren spinnen en later ben ik ook gaan breien en haken. Inmiddels heb ik al een kleedje gemaakt, een poncho en nu ben ik dus bezig met het ma ken van een vest." Waarom handwerken momenteel zo populair is, weten de dames in het breicafé wel te verklaren. „Het is goedkoper dan dat je het in de winkel moet kopen, het houdt je bezig en je komt bijvoorbeeld niet snel iemand tegen met dezelf de trui aan." Tannie houdt zich al jaren bezig met handwerken, maar toch heeft Mijn eerste breiwerkje haalde ik uit elkaar om weer iets anders te kunnen maken ze zich verkeken op haar ont werp. „Ik heb deze trui zien han gen op de wolboerderij en toen al le benodigdheden ervoor aange schaft. Breien met zes kleuren is niet makkelijk. De draden raken steeds in de knoop." Tannie is thuis ook veel bezig met handwer ken, maar ze vindt het gezellig om onder de mensen te zijn in het breicafé. Datzelfde geldt voor Mien, die al breit vanaf haar vier de. „Ik weet nog dat mijn eerste breiwerkje een poppendekentje was. Toen het klaar was, heb ik het weer uit elkaar getrokken om iets anders te maken. Er was toen geen geld om steeds nieuwe wol te kopen." Mien heeft het patroon voor haar handwerktas uit een tijdschrift gehaald. In het ont werp zitten 378 lipjes van blikjes verwerkt. „Het was een hoop werk om die te verzamelen. In het begin pakte ik ze op van straat, maar dat bier ging zo stin ken." BREICAFÉ I WOENSDAG 26 NOVEMBER 2014 Goes - Middelburg - Roosendaal - Sluis - Vlissingen Middelburg Goes ZIERIKZEE ZIERIKZEE BRUINISSE OUWERKERK Aardappelen: frites geschikt €2,25- €3,50, export €4,00-€5,00 (droog uit schuur 40mm opw). Uien: Zaaiuien, droog uit de schuur€7,50-€9,00. Granen: Maal tarwe: €155,00; Voertarwe: €148,00; Voergerst: €145; Blauwmaanzaad: geen handel; Karwijzaad: geen handel. Prijzen per 1000 kilo uit collecterende opslag. Hooi, stro, per ton: Weidehooi: €80,00-€100,00; Veldbeemdhooi: €85,00-€110,00; Engels raaigras: €90,00-€110,00; Rietzwenkhooi: €90,00-€110,00; Tarwestro, grote pak ken uit de schuur: €75,00-€90,00. TERNEUZEN - Waarom mogen we niet op hazen schieten? Die vliegen toch niet? En damherten dan? welkom in breicafé Mien Het breicafé in het MFC in Zierik zee wordt elke tweede en laatste dinsdag van de maand vanaf 13.30 tot ongeveer 15.30 uur uur gehou den. ledereen is welkom, zowel begin ners die nog nooit een breinaald hebben vastgehouden als gevor derde handwerkers. In het breicafé kun je breien, quil ten, patchworken, haken, maar bij voorbeeld ook kaarten naaien. Je moet wel je eigen handwerk mee brengen. Patronen zijn tegenwoordig ruim schoots voorhanden op internet. Aan deelname zijn geen kosten verbonden. Je betaalt alleen voor koffie en thee. In Burgh-Haamstede wordt elke maandag in het dorpshuis een brei café gehouden van 20.00 tot 21.30 uur. Tannie heeft zich verkeken op het maken van deze trui. „Breien met zes kleuren is lastig. De draden gaan steeds in de knoop." Mien haalde het patroon voor deze tas uit een tijdschrift. Ze had er naast wol ook 378 lipjes van blikjes voor nodig. - Hl Gaby is de jongste deelnemer in het breicafé. Ze is met haar moeder meegekomen en maakt een col.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51