U en uw GANZEN 8 BUITEN s - U ziet ze vliegen, lopen en zwemmen deze week. Er kwam een overweldi gend mooi aantal ganzenfoto's binnen. We hebben een keuze gemaakt, die een indruk geeft wat er zoal gakt in de provincie. Het valt op hoe aai baar die ganzen in alle soorten en maten zijn. Zelfs hoog in de lucht ma ken ze een prachtige V, en op de grond tikken ze tegen het raam om te vragen of je ook buiten komt spelen. Met de Nijlgans zal niet iedereen even blij zijn, dat is er één van het nogal onverdraagzame soort. Voor volgende week woensdag 3 december kunt u foto's insturen van U en Uw PLUIMVEE. Ook daarmee spelen we in op de actualiteit. Door de vogelgriep krijgen we verschrikkelijke beelden van ruimingen te zien. Met beelden van eigen kippen, kalkoenen, pauwen en aanverwant gevogelte hopen we een beeld te geven van klein maar dierbaar dierenleven. Stuur uw foto's van U en Uw PLUIMVEE voor maandag 1 december naar buiten@pzc.nl (1 MB, 200 dpi). Vermeld u er ook even uw naam en woon plaats bij en geef een korte toelichting op de foto. Ganzen boven Sint Laurens, foto Miranda Flipse, Middelburg Ganzen op de boerenmarkt in Hapert (Brabant) blijven prach tig in de buurt van de ganzenhoeder. foto Arie Vermeer, Nieuwerkerk HooliGANS in de tuin! foto Truus Slabbekoorn-Rijn, Brouwershaven Een vlucht ganzen op weg naar... foto W. de Kok, Borssele Nijlganzen met jong. foto Jaap Geluk, Vlissingen Onze ganzen willen graag alles weten, dus kijken ze graag naar binnen. Daarbij tikken ze met hun snavel tegen het raam. Zo van, komt er nog iemand naar buiten vandaag? foto Martine Geelhoed, Wissenkerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48