'Georganiseerde Ad Ne KOSter assistent Extra hellingen misdaad u;s 1 ##d in Ront,e van infiltreert tennis' Stevens Dl) VfB StUttgaft Vlaanderen SPORT 37 Franse Nederlander (22) maakt na anderhalfjaar blessureleed zijn rentree op de piste van Lake Louise. COPPER MOUNTAIN - Marvin van Heek maakt zaterdag in het Cana dese Lake Louise zijn langver wachte herstart in de wereldbe ker skiën. De 22-jarige Franse Ne derlander maakte anderhalf jaar geleden zijn laatste afdaling in wedstrijdverband. Een rugblessu re hield hem zolang van de piste. „Een hernia in mijn onderrug. Dat is zo'n beetje de slechtste plek waar je als skiër een blessure kunt hebben. De onderrug vangt de hardste klappen op tijdens de afdaling." Van Heek verraste in 2012 de skiwereld met zijn achtste plaats in de afdaling van Val Gar- dena en hij leek op weg naar de eerste Nederlandse alpineskiër op de Olympische Spelen. De com plexe hernia maakte een einde aan de opmars van de jonge snel heidsduivel in de sneeuw, die in Frankrijk opgroeide, maar dankzij zijn vader een Nederlands pas poort heeft. „De opties waren ope reren of natuurlijke genezing met rust. De artsen adviseerden het laatste, omdat ik nog jong ben. Ik heb daarom vorig seizoen hele maal overgeslagen. Sotsji was een doel, maar ik heb nog de tijd." In april van dit jaar stond Van Heek weer voor het eerst op de lat ten. „Hard gewerkt met mijn ei gen conditietrainer, daarna sloot ik aan bij het Amerikaanse ski team. Ik ben deze zomer mee ge weest op trainingskampen naar Californië, Nieuw-Zeeland en Chili. De afgelopen weken zat ik in Colorado voor de laatste voor bereidingen. Ik zal ongetwijfeld wat meer spanning voelen, omdat het zo lang geleden is dat ik een wedstrijd skiede. Maar ik kan ver trouwen halen uit de trainingen. Die zijn goed gegaan." Van Heek trainde deze zomer met Bode Miller, Ted Ligety, Tra vis Ganong en Andrew Wei- brecht, de crème de la crème van het Amerikaanse alpineskiën. „In de trainingen doe ik niet voor ze onder. Ik ben sowieso altijd snel in de trainingen, het is meer zaak dat het er in de wedstrijden vaker moet uitkomen." Voor de ouverture in Lake Louise heeft hij niet al te hoge verwach tingen. „Top 25 tot dertig is wel het doel. Hoofddoel van dit sei zoen is de finale van de wereldbe ker in Méribel in maart. Daar mo gen alleen de beste 25 van het cir cuit starten." Die achtste plaats in Val Gardena lijkt al weer lang geleden, maar het was voor Van Heek in alle op zichten een doorbraak. „Ik keek al tijd erg op tegen de topskiërs, was onder de indruk van hun snel heid. Maar mijn vader zei altijd, zij hebben ook gewoon twee ar men, twee benen en een hoofd. Jij kunt dat dus ook. En hij had ge lijk. Voor het eerst kreeg ik de be vestiging dat ik hard kan skiën." LONDEN - De georganiseerde mis daad is diep geïnfiltreerd in de tennissport. Met name de challen- gertoernooien, die werken met een bescheiden prijzengeld, lopen het risico te maken te krijgen met matchfixing. Dat zegt Chris Eaton in een interview met The Guar dian. Eaton werkte bij Interpol en houdt zich nu bezig met de inter nationale bewaking van de inte griteit van de sport. Volgens hem is tennis na voetbal en cricket de meeste bedreigde tak van sport voor omkoping. „Spelers kunnen in challengers doorbreken. Als ze zich eenmaal hebben ingelaten met malafide praktijken, blijven ze chantabel in het grote circuit." Stevens begon gisteren met zijn werkzaamheden bij de Duitse hekkensluiter als opvolger van Ar- min Veh, die maandag opstapte vanwege de slechte resultaten. Koster trad afgelopen zomer als bondscoach van Jong Oranje aan. Hij slaagde er niet in de Neder landse ploeg naar het EK te lei den. Daardoor loopt Jong Oranje ook deelname aan de Olympische Spelen van Rio 2016 mis. Na vier nederlagen op rij hield hij de eer aan zichzelf. Koster was als hoofd coach onder meer werkzaam bij Willem II, Roda JC, Excelsior en Club Brugge. Stevens voegde gisteren boven dien Chima Onyeike als herstel trainer toe aan zijn technische staf. Hij werkte eerder met hem samen bij Paok Saloniki. Door de komst van Onyeike en Koster neemt Stuttgart ook afscheid van Reiner Geyer en Günter Kern. Zijn waren de assistenten van Veh. OUDENAARDE - Het parkoers van de 99e editie van de Ronde van Vlaanderen heeft volgend jaar twee extra hellingen. De Tiegemberg en de Berendries maken hun intrede en brengen het aantal hellingen op negen tien, aldus de organisatie. De Tiegemberg is na 87,3 kilome ter de eerste beklimming van de dag. De Berendries wordt na 171 kilometer aan het parkoers toege voegd. De Oude Kwaremont wordt driemaal en de Paterberg tweemaal aangedaan. De finish is in Oudenaarde. De Ronde van Vlaanderen staat volgend jaar op 5 april op de ka lender. Hogenkamp en Haase op NK tennis Robin Haase en Richel Ho genkamp nemen in decem ber deel aan het NK tennis in Rotterdam. Hogenkamp sloot haar sei zoen af op 10 november in Dubai, kort nadat ze haar hoogste positie ooit (135e) op de wereldranglijst had be reikt. Haase won het toer nooi in Rotterdam drie keer: in 2006,2009 en 2011. Hogen kamp was één keer de beste: in 2009 versloeg ze in de fi nale Kiki Bertens. Jordy Buijs lang uitgeschakeld Jordy Buijs kan de rest van dit seizoen niet meer in ac tie komen voor Heerenveen. De speler scheurde zaterdag tegen Ajax een kruisband in zijn knie. Het herstel neemt naar schatting negen maan den in beslag. De verdedi ger, die vorig seizoen voor NAC speelde, reageerde aan geslagen. „Ik wist dat het niet goed zat, maar niet dat het zo ernstig was. Het sei zoen is in een klap voorbij". Lourens blijft bij FC Dauwendaele Marcel Lourens is ook vol gend voetbalseizoen trainer van FC Dauwendaele. Hij be reikte gisteravond met het bestuur van de Middelburg se zaterdag-tweedeklasser overeenstemming over een nieuwe verbintenis van een jaar. Lourens kwam in 2012 bij FC Dauwendaele. Acht wed strijden voor het einde nam hij het stokje over van Paul Telussa. De Ridder vertrekt bij Nieuwdorp Thomas de Ridder vertrekt aan het eind van het seizoen als trainer bij zaterdagder deklasser Nieuwdorp. De Ridder is bezig aan zijn tweede seizoen en staat met zijn ploeg op de tweede plaats. Vorig seizoen liep Nieuw dorp promotie met De Rid der naar de tweede klasse mis. De vertrekkende trai ner zegt toe te zijn aan een nieuwe stap in zijn carrière. Dringen aan kop interne competitie Het toptreffen tussen Sjaak Spiegels en Kees van den Nieuwendijk in de interne competitie van schaakclub Zierikzee eindigde in remi se. De voormalige koplopers Kees Bimmel en Ben Snethorst verloren. Marnix den Boer en Martin Krijger konden daardoor aanslui ting vinden bij de kopgroep. Het combiteam van Denk en Zet uit Scherpenisse en Zierikzee won nipt van De Zwarte Dame: 4,5-3,5- WOENSDAG 26 NOVEMBER 2014 «Marvin van Heek kan na een blessureperiode van anderhalfjaar eindelijk weer meedoen aan een afdaling, foto Hollandse Hoogte Herstart skitalent Van Heek door Hans Koenekoop door Norbert Kleinherenbrink STUTTGART - Voetbaltrainer Adrie Koster heeft vrij snel na zijn ver trek als bondscoach van Jong Oran je een nieuwe baan gevonden. De zestigjarige oefenmeester uit Zie- rikzee gaat aan de slag bij VfB Stut tgart, als assistent van de nieuwe hoofdcoach Huub Stevens. ROTTERDAM HEERENVEEN MIDDELBURG VLISSINGEN ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37