FC Groningen strikt Guardado reist gewoon schaatscoach Kemkers met PSV naar Estoril SPORT 35 Kemkers nam eerder dit jaar na ruim tien seizoenen afscheid als vertrouwde en succesvolle coach van TVM, dat stopte met de spon soring van de schaatsploeg. Hij koos daarna bewust voor een rust periode. Diverse aanbiedingen van buitenlandse schaatsbonden om als coach in dienst te treden, sloeg hij af. FC Groningen is verguld met de komst van Kemkers, die onder an deren met Jochem Uytdehaage, Sven Kramer en Ireen Wüst grote schaatstriomfen vierde. „Hij heeft zijn sporen in de topsport ruim schoots verdiend en bewezen in een topsportklimaat een team te kunnen klaarstomen voor top sportprestaties", liet de clublei ding weten. Kemkers gaat in zijn nieuwe func tie invulling geven aan het pro ject 2018 (talenten op één) van FC Groningen. De club wil daarmee aan jonge talenten uit binnen- en buitenland een professioneel en uitgebreid opleidingstraject aan bieden. De clubleiding hoopt op langere termijn daardoor over een selectie te beschikken die voor vijftig procent bestaat uit spelers die afkomstig zijn vanuit het ei gen opleidingscircuit, dat op het nieuwe trainingscomplex op Sportpark Corpus den Hoorn ge stalte zal krijgen. De Mexicaan is na een rustdag naar verwachting fit genoeg om bij de wedstrijdselectie aan te slui ten. Voor de zekerheid reist Rai Vloet ook mee naar Portugal. Het negentien-jarige talent speelde eergisteren nog mee met Jong PSV in het thuisduel met RKC en werd daarin een kwartier voor tijd gewisseld. PSV traint vanavond nog een keer (kort) in het stadion van Estoril, dat morgen voor de laatste kans in de Europa League-groep vecht. Het Griekse Panathinaikos ver loor eerder onverwacht in Portu gal en is daardoor al uitgescha keld. PSV-Estoril eindigde twee maanden geleden in 1-0. Financieel manager Eric Hendrik- sen heeft in zijn begroting voor het seizoen 2014/2015 rekening ge houden met plaatsing voor de groepsfase van de Europa League. Overwintering zou een bonus be tekenen. PSV is nu al zeker van twee miljoen euro aan prijzen geld. De club verdiende dat in twee voorrondes (twee keer 100.000 euro plaatsingsgeld), via plaatsing voor de groepsfase (1,3 miljoen euro) en twee zeges (to taal 400.000 euro) en een remise (100.000 euro) in de groep. Daar komen nog meerdere tonnen aan tv-gelden bij. Wint PSV morgen, dan komt er minimaal 600.000 euro aan prijzengeld bovenop de eerder verdiende twee miljoen. Tientallen fans Ajax opgepakt in Parijs De politie in Parijs heeft 95 supporters van Ajax opge pakt. Zij zouden in de buurt van de Eiffeltoren hebben willen vechten met suppor ters van PSG. Na verhoor zijn 54 aanhangers, allen niet in het bezit van een kaartje, in voorlopige hechte nis genomen. Het Franse mi nisterie van Binnenlandse Zaken verbood Ajax-suppor- ters zaterdag de toegang tot Parijs, als zij niet van een kaartje waren voorzien. Verstappen raakt vangrail bij test Max Verstappen heeft niet kunnen overtuigen tijdens de officiële testraces op Yas Marina-circuit van Abu Dha bi. De Nederlander liet in zijn Torro Rosso slechts de negende tijd noteren (1.47,194). Verstappen raakte al in zijn tweede rondje een vangrail nadat hij had ge hoord dat er iets afbrak aan de achterkant van zijn boli de. Hij krijgt vandaag een herkansing in Abu Dhabi. Lodeweges weer in beklaagdenbank Er dreigt nog een schorsing voor trainer Lodeweges van Heerenveen. Hij mag zater dag tegen Heracles al niet op de bank zitten omdat hij za terdag tegen Ajax door arbi ter Blom naar de tribune werd gestuurd. De aankla ger betaald voetbal doet nu ook onderzoek naar uitspra ken van Lodeweges in de media. Hij had kritiek op Blom. Zijn uitlatingen zou den in strijd zijn met de Ge dragscode Betaald Voetbal. Wielerteams verenigen zich Elf WorldTourteams gaan sa menwerken om de sport spannender te maken en de fans de mogelijkheid te ge ven tot meer interactie met de teams. Hiervoor zal ge bruik worden gemaakt van nieuwe technologieën zoals fietscamera's. De Nederland se formaties Belkin (vol gend seizoen Team Lot- toNL-Jumbo) en Giant-Shi- mano hebben zich bij de club (Velon) aangesloten. 'Ook Sony stopt sponsoring Fifa' Elektronicaconcern Sony stopt met de sponsoring van wereldvoetbalbond Fifa. Dat melden Japanse media. Sony zou tevergeefs hebben aan gedrongen op hervormin gen. Het zou de tweede gro te sponsor zijn die de Fifa de rug toekeert als gevolg van vermeende fraude bij de toe wijzing van de WK's van 2018 (Rusland) en 2022 (Qa tar). Eerder stopte lucht vaartmaatschappij Emirates. WOENSDAG 26 NOVEMBER 2014 Ajacied Ricardo Kishna (midden) probeert zich langs Maxwell (links) en Cavani (rechts) te werken, foto VI Images door Norbert Kleinherenbrink GRONINGEN - Schaatscoach Gerard Kemkers (47) treedt per 1 decem ber in dienst van eredivisieclub FC Groningen. De oud-schaatser gaat als manager aan de slag bij de pro fessionele tak van het nieuwe Top sportzorgcentrum. Oud-schaatser Kemkers is een geboren Groninger. door Rik Elfrink EINDHOVEN - Andrés Guardado is fit genoeg om vandaag met PSV naar Portugal te reizen. Hij stapt vanmorgen met de rest van de se lectie op Eindhoven Airport op het vliegtuig naar Lissabon. PARIJS ABU DHABI ZEIST LONDEN TOKIO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35