Messi nu ook topscorer Champions League Verliezen is geen optie voor Nederlands vrouwenvoetbalelftal 34 SPORT CHAMPIONS LEAGUE 66 Ik wil altijd de bal Ajax voetbalt weer aardig mee met Paris Saint-Germain, maar drie persoonlijke fouten worden ploeg fataal: 3-1. Lionel Messi maakte gisteravond tegen Apoel Nicosia (0-4) zijn 72e doelpunt in de Champions Lea gue, later volgden ook nog num mer 73 en 74. De Spanjaard Raül bleef tijdens zijn actieve loopbaan steken op 71 treffers. Cristiano Ro- naldo (70 doelpunten) speelt van daag met Real Madrid tegen Ba sel. Messi werd ook de eerste speler die meer dan eenmaal scoorde in tenminste twintig wedstrijden in de Champions League. Cristiano Ronaldo deed dat tot dusverre ne gentien keer. Het was de 31e hattrick van de Ar gentijn, de eerste waarbij hij alle drie de treffers met zijn rechter voet maakte. Messi mag zich sinds zaterdag al de meest scorende voetballer ooit in de Spaanse competitie noe men. De Argentijn kwam op een totaal van 253 doelpunten. Hij nam het record over van Telmo Zarra, die tussen 1940 en 1955 voor Athletic Bilbao 251 doelpun ten maakte. Chelsea bereikte gisteravond op nieuw de laatste zestien in de Champions League. Succescoach José Mourinho zag zijn ploeg in de Veltins-Arena Schalke 04 af troeven. Het duel in Gelsenkir- Toni 0-1,90+3. Berezutski 1-1. Manchester City-Bayern München 3-2 (1-2). 21. Agüero 1-0 (strafschop), 40. Alon- so 1-1, 45. Lewandowski 1-2. 85. Agüero 2-2, 90+1 Agüero 3-2. chen eindigde in 0-5. Meer slecht nieuws voor Schalke kan uit Lissabon komen, waar Sporting een eind op weg was de Sloveense kampioen NK Maribor te verslaan, totdat de lichtinstalla tie het in de rust begaf. De Portu gezen domineerden en stonden op dat moment verdiend met 2-1 voor. Na een lange onderbreking- werd nog aan de tweede helft be gonnen. Bij winst nemen ze de tweede plaats over in groep G met zeven punten. Schalke moet dan over twee we ken in Slovenië winnen om door te gaan. De Duitsers zijn tevens af hankelijk van de medewerking van Chelsea, dat in Londen Spor ting ontvangt. Sjachtar Donetsk kon zich in de voorlaatste groepswedstrijd een nederlaag permitteren. Dat kon doordat FC Porto eerder op de avond had afgerekend met Bata Borisov. Het deerde de Oekraïense club, door het oorlogsgeweld in eigen huis verbannen naar Lviv, niet dat Athletic de Bilbao de winst premie ophaalde: 0-1. Mikel San José maakte de enige treffer hal verwege de tweede helft. Door de winst deed Athletic de laatste plaats over aan Bate. De Spanjaarden hebben nu een goe de kans op het Europese podium verder te gaan in de Europa Lea gue. Een gelijkspel voor eigen publiek tegen de Wit-Russen volstaat. Bate Borisov - FC Porto 0-3 (0-0). 56. Her- rera 0-1, 65. Martinez 0-2, 89. Tello 0-3. Shaktar Donetsk-Athletic Bilbao 0-1 (0-0). 68. San José 0-1 PARIJS - Na vier duels in de Cham pions League kon er voor Ajax al een streep door de Champions League-ambities. Maar als de ploeg toch iets positiefs uit deze jaargang wil halen, kan het zeg gen dat het tegen miljoenenploeg Paris Saint-Germain over twee duels niet de mindere is geweest. De cijfers zijn evenwel keihard. In Pare des Princes werden drie fou ten keihard afgestraft: 3-1. Trainer Frank de Boer had zich met zijn ploeg gisteravond willen verzekeren van Europees voetbal na de winter. Maar hij realiseerde zich ook dat de thuiswedstrijd over twee weken tegen Apoel Ni cosia daarvoor belangrijker is. Hij stelde tegen Paris Saint-Germain dan ook niet de sterkste elf op. Captain Niklas Moisander en aan valler Anwar El Ghazi werden aan de kant gehouden omdat ze op scherp stonden en zich dus geen gele kaart konden permitte ren. Omdat Joël Veltman geschorst was, bestond het centrale duo voor de gelegenheid uit Mike van der Hoorn en Stefano Denswil. Zelfs met beloftenwedstrijden meegeteld speelden zij pas zes duels samen. Van der Hoorn was vorig seizoen bovendien tot twee keer toe ongelukkig met zijn Euro pese optredens. Het was dus maar afwachten hoe dat duo zich zou weren tegen het trio Cavani-Ibrahimovic-Lavezzi. Zeker toen binnen tien minuten ook gelegenheidsaanvoerder Nico- lai Boilesen naar de kant moest na een grove overtreding van oud-Ajacied Gregory van der Wiel. Met Nick Viergever op diens plek hield Ajax het eerste "halfuur stand. Het had regelmatig voor langere tijd de bal, zelfs op Parijse helft, maar echte kansen leverde dat niet op. Af en toe was het in de opbouw wel nonchalant. Cilles sen moest wel redden op een schot van Lavezzi na balverlies van Denswil. Die luidde ook de 1-0 in, al moet gezegd dat Lucas Andersen hem een zeer beroerde bal bezorgde. Denswil verloor hem en in zijn enthousiasme om dat te herstel len stapte collega Van der Hoorn gretig in. Lavezzi en Cavani lie pen hem daardoor allebei simpel voorbij en die laatste kon simpel binnentikken. De tweede helft gaf aanvankelijk hetzelfde beeld. Ajax mocht van 'PSG' de bal rondspelen, maar strandde als eenmaal het straf schopgebied in zicht kwam. Net als in de heenwedstrijd werd het toch 1-1. Ricardo Kishna gaf na een lange Ajax-aanval een beke ken voorzet die door Davy Klaas sen knap werd ingekopt. Maar PSG kan vaak rekenen op een bevlieging van Ibrahimovic, die overigens van geluk mocht spreken dat zijn overtreding op Se rero slechts met geel werd be straft. Na balverlies van Viergever had hij aan anderhalve meter vrije ruimte voldoende om uit te halen en Cillessen in de verre hoek te kloppen. Vijf minuten later was het inval ler Niki Zimling die een dramati sche terugspeelbal op Cillessen gaf en Cavani daarmee een vrije doortocht richting doel. De 3-1 deed weliswaar niet helemaal recht aan de verhoudingen van de avond, wel werd andermaal duide lijk wat er gevraagd wordt op het hoogste niveau. Scherpte, bij alle elf. Dat krijgt Ajax maar niet voor el kaar. Door het verlies van Apoel Nicosia tegen Barcelona, veran dert er niets aan het feit dat Ajax over twee weken niet mag verlie zen van de Cyprioten. KNIEBLESSURE VOOR BOILESEN Het zonnetje liet zich gisteren niet zien in Verona, waar het Ne derlands team van de Roermond- se bondscoach Roger Reijners de eerste training afwerkte. Geen handtekeningenjagers bij aan komst van de bus van Oranje bij het trainingscomplex van Hellas Verona. Wel een blik op een be tonnen kolos, waar het morgena vond (aanvang 20.30 uur) alle maal moet gaan gebeuren voor Oranje: stadion Marc' Antonio Bentegodi, met een capaciteit van 40.000 toeschouwers. In de scha duw van deze arena trainde Oran je anderhalf uur. Op normaal gras. De teleurstelling na de 1-1 in de heenwedstrijd lijkt verwerkt. Ook bij Lieke Martens uit Nieuw-Ber- gen, die samen met Dominique Janssen (Horst) en Kim Mour- mans (Rijckholt) de Limburgse in breng vormt in de Nederlandse se lectie. „Natuurlijk ligt er druk op hebben en dribbel vaak ermee richting doel deze wedstrijd. Italië was zater dag effectief met de kansen. Ze hebben weinig nodig om te sco ren. Maar op basis van onze twee de helft ben ik optimistisch over een goede afloop. We wisten veel kansen te creëren." Ook Martens was in de slotfase enkele keren dicht bij de winnen de treffer, maar steeds was de Itali aanse keepster een sta-in-de-weg. Het aanvalstrio - inmiddels omge doopt tot MiMeMa - bestaat uit Vivianne Miedema, Manon Melis en Martens zelf. De Noord-Lim burgse heeft een vrije rol aan de linkerkant, waardoor ze ook regel matig door het midden opkomt. In een column in NRC wordt de bijna 22-jarige aanvalster deze week door Wilfried de Jong verge leken met haar mannelijke even knie in Oranje: Arjan Robben. Martens voelt zich vereerd met de vergelijking. „Als ik daar goed over nadenk, klopt het ook wel. Ook ik wil altijd de bal hebben en dribbel vaak ermee richting doel." Ze wil niet denken aan een nega tief scenario. „Het niet halen van het WK zou een enorme dreun zijn. Daar kan dus geen sprake van zijn. De focus ligt op winnen. In één wedstrijd moeten we alles laten zien. Het zal moeilijk wor den, maar we zijn heel dicht bij het schrijven van historie. Dat zou het vrouwenvoetbal in Neder land een boost geven. Het WK leeft heel erg binnen de selectie, je merkt dat ook goed buiten het veld. Als team zijn we verder ge groeid, volwassener geworden." NICOSIA - Lionel Messi is weer een record rijker. De aanvaller van Bar celona heeft nu ook de meeste doelpunten in de Champions Lea gue achter zijn naam staan. PFC CSKA Moskou-AS Roma 1-1 (0-1). 43. Paris Saint-Germain - Ajax 3-1 (1-0). 33. Cavani 1-0, 67. Klaassen 1-1, 79. Ibrahimo vic 2-1, 83. Cavani 3-1. Scheidsrechter: Jug. Ge le kaart: Ibrahimovic (Paris Saint-Germain), Klaassen (Ajax). Aantal toeschouwers: 45.000. Paris Saint-Germain: Sirigu; David Luiz, Van der Wiel, Marquinhos, Maxwell; Rabiot (75. Chantöme), Matuidi, Pastore; Cavani, Lavezzi (68. Lucas), Ibrahimovic (86. Digne). Ajax: Cillessen; Van der Hoorn, Boilesen (10. Viergever), Van Rhijn, Denswil; Klaassen, Schone, Serero (68. Zimling), Milik, Andersen, Kishna. Apoel Nicosia-Barcelona 0-4 (0-2). 27. Sua- rez 0-1, 36. Messi 0-2, 58. Messi 0-3, 87. Mes si 0-4. Groep G Schalke'04-Chelsea 0-5 (0-3) 2. Terry 0-1, 29. Willian 0-2, 44. J. Kirchhoff 0-3 (e.d), 76. Droga 0-4, 78. Ramires 0-5. Sporting Lissabon-NK Maribor 3-1 (wedstrijd bij ter perse gaan nog niet afgelopen). Groep H Drie fouten alle drie afgestraft door Rik Spekenbrink Ajax moet het waarschijnlijk lang zonder Nicolai Boilesen doen. De Deense verdediger liep een knieblessure op in de uitwedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Boilesen kreeg al na zeven minu ten een schop van Gregory van der Wiel. Hij schreeuwde het uit van de pijn en strompelde van het veld. De medische staf van Ajax kon gisteren nog niets over de ernst van de blessure zeggen. Boi lesen wordt vandaag in Amster dam verder onderzocht. Boilesen leek het afgelopen jaar eindelijk te hebben afgerekend met blessureleed. Hij ontbrak bijna twee seizoenen bij Ajax we gens verschillende zware ham stringblessures. door Peter Schoeber VERONA - Gaan de Oranje Leeuwin nen morgenavond geschiedenis schrijven? Als het aan Lieke Mar tens en haar teamgenoten ligt wel. In een tweestrijd tegen Italië vecht het Nederlands vrouwen voetbalelf tal om het laatste ticket voor het WK 2015 in Canada. „We moeten doelpunten maken, een andere op tie is er niet", weet Martens na de 1-1 afgelopen zaterdag in De Haag. Lieke Martens i Lieke Martens in actie tijdens de eerste beslissingswedstrijd tegen Italië. foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34