Met digitale technieken meer toeristen lokken I I I CDA haalt bezem door WD 'vernieuwt' Zeeuws bestuur fractie provinciebestuur Van F. 26 ZEELAND MISSET CAFE TOP 100 Derde plaats in Café Top 100 en titel Meest markante Horecaman voor eigenaar Robbert Roggeband. woensdag ooi, dat is dan gere geld. Op de de afge sproken tijd kan ik er op rekenen dat er een bus van Van F. Tours voor ons bedrijf staat?" - „Ja hoor, komt in orde." - „En met wie heb ik ook weer gesproken?" - Met mevrouw Van F." - „Mevrouw Van F.? Haha, nee, ik bedoel uw naam. Wat is uw achternaam? Ik neem aan dat u niet Van F. heet." - „Die kan ik u niet zeggen. Schrijft u maar gewoon me vrouw Van F." Als de Vlissingse busvervoer- familie Van Fraassen een beetje verstandig is voeren ze in de toekomst aldus hun telefoon gesprekken. Eén keer te veel de eigen naam noemen kan name lijk wel eens heel duur uitpak ken. De rechter veroordeelde on langs de familie Van Fraassen tot een boete van 18.000 euro wegens het onterechte gebruik van de naam Van Fraassen. Sinds 2009 is de naam Van Fraassen namelijk eigendom van het bedrijf dat het gelijkna mige busbedrijf overnam nadat het failliet ging. De familie Van Fraassen startte een nieuw busbedrijf onder de naam Van F. Tours. Op zich niks raars aan. Een be drijf wordt met de naam over- gekocht, ook al is het een fami lienaam. Maar wat heeft de fa milie Van Fraassen gedaan om een boete van 18.000 euro te verdienen? Nee, ze rijden niet nog steeds rond met Van Fraassen op de bussen. De kostbare fout bleek een stukje op de site van Van F. Tours waarin werd verteld dat 'het bedrijf bestuurd' (haha, hu mor) 'wordt door de familie Van Fraassen, een naam die al tachtig jaar goedbekend staat in de touringcarwereld'. 'Voor in fo en boekingen: neem contact op met Mw. Van Fraassen'. Dat mocht dus niet. Op geen enkele publicatie of ui ting mag Van Fraassen staan. Rechters... Je kunt ze toch ook niet kwa- lijknemen dat ze de regeltjes moeten volgen. Maar soms, kan ik me best voor stellen dat je zin hebt om eens lekker met een stoel te smijten. Toerisme-gedeputeerde Carla Schönknecht gaf dat gisteren aan op de jaarlijkse Zeeuwse Toeris tische Ontmoetingsdag. Voor NFA wordt gebruikgemaakt van chips die overal in verwerkt kun- nen zijn; van schoenen tot arm banden of smartphones. Daarop kan informatie van de gebruiker staan, die gelezen kan worden zo dra die persoon in de buurt van een chip-lezer komt. Zo kan de toerist op een persoonlijke ma nier in Zeeland benaderd worden. Schönknecht gaf aan dat Zeeland niet achter wil blijven bij die nieu we digitale techniek. Verder stel de ze vast dat toeristisch Zeeland een goed seizoen achter de rug heeft met tot augustus een stij ging van 18 procent. ZlERlKZEE - En opnieuw knalden de champagnekurken aan de Nieu we Haven in Zierikzee. Vorige maand werd kastelein Robbert Roggeband door Horeca Neder land uitgeroepen tot Meest mar kante Horecaman van Zeeland en gisterochtend heel vroeg kwam het team van De Biet thuis met positie drie in de Café Top 100 van 2015 van vakblad Misset. Doctorandus Robbert Roggeband (39) studeerde geschiedenis aan de Erasmus Universiteit in Rotter dam. „Naast die studie werkte ik als ober in auberge Maritiem, ook hier aan de Nieuwe Haven. Ik was geen natuurtalent. Met vallen en opstaan heb ik het geleerd: eti quette, hygiëne, gastheerschap. Ik ben het leuk gaan vinden en toen werd het een soort van versla ving. Aan Johan Brongers en Car la Burcksen van Maritiem heb ik goede leraren gehad", vertelt de Zierikzeeënaar. Ook als ondernemer - Roggeband werd in 2002 eigenaar van café De Gekroonde Suikerbiet - kreeg hij het niet cadeau. „De eerste jaren ben je met jezelf bezig en met de mensen om je heen. Je kijkt het aan, je tast je omgeving af. Uitein delijk groei je naar een idee. We volgen trends. We volgen ons ge voel en we hebben een mening. Vooral dat laatste. We doen eigen lijk alleen nog maar dingen die mijn team en ik leuk vinden", geeft de ondernemer zijn strate gie prijs. Roggeband heeft die vrijheid om dat hij geen verplichtingen heeft jegens een brouwerij. Het pand wordt gehuurd van een familie in 's Heer-Hendrikskinderen. Waar dat toe leidt? „Naar de Pub quiz bijvoorbeeld, die op zonda gen voor een volle bak zorgt. Naar de actie Movember, die wij toch naar Zierikzee hebben gehaald en naar de ontwikkeling van de Ha vendagen in Zierikzee." Om uit te leggen wat het geheim van De Biet is, heeft Roggeband maar eén woord nodig: 'Eigenzinnigheid.' „Zo kun je van bedreigingen kan sen maken. Sociale media houden mensen thuis? Ons hebben ze veel nieuwe contacten opgele verd. Onze Facebookvrienden en Twittervolgers zijn onze ambassa deurs geworden, net zoals onze medewerkers dat al waren. Een jaar voor invoering van het rook verbod ben ik in Dublin gaan kij ken. 'Laat maar komen', zei ik toen ik terug was. Door het rook verbod is het café voor een breed publiek aangenamer geworden. Vooral voor vrouwen, zo is geble ken. Het rookverbod heeft me misschien twee of drie klanten ge kost, maar heeft uiteindelijk een veelvoud daarvan opgeleverd." NOC DRIE ZEEUWSE CAFÉS IN DE TOP 100 VAN MISSET De zittende Statenleden Frans Ba- bijn en Bas Feijtel hebben het door het CDA gestelde maximum van drie termijnen (12 jaar) in de Staten er op zitten. Daarnaast zien Koos Meulenberg-op 't Hof en Ben Pauwels om persoonlijke redenen af van een derde termijn. Hun plek op de kandidatenlijst wordt ingenomen door oud-wet houder van Middelburg Hannie Kool-Blokland (3), fruitteler Ri- nus van 't Westeinde (5) en finan- cieel-agrarisch adviseur Anton Ge luk (6) en onderwijsbestuurder Gertjan van der Brugge (7). De definitieve kieslijst wordt 10 december vastgesteld tijdens de provinciale ledenvergadering. De 13 gemeentelijke afdelingen heb ben geadviseerd over het concept. Het was al bekend dat de huidige fractievoorzitter in de Staten, Kees Bierens, lijsttrekker zou wor den. De leden hebben maandag avond ook de verdere kandidaten lijst vastgesteld. Zittend gedepu teerde Carla Schönknecht staat op de tweede plek. Zij wordt weer naar voren geschoven voor die post, indien de WD na de verkie zingen opnieuw mag plaatsne men in het dagelijks provinciebe stuur. Van de bestaande fractie staan Hans van Geesbergen, René Ruissen en Tobias van Gent even eens op een herverkiesbare plaats. Carla de Paepe, Piet de Putter en Jack Werkman keren na 18 maart niet terug in het provinciebe stuur. De twee laatstgenoemden zijn wethouder geworden in res pectievelijk de gemeente Noord- Beveland en Sluis. De Paepe heeft aangegeven het na jaren politieke activiteit wat rustiger aan te wil len doen. Werkman staat nog wel als 18e op de kandidatenlijst. Nieuwe kanshebbers voor de WD zijn Jolanda Boerjan (Hein- kenszand), Nicole Heerkens (Ka- pelle) en Kees Roelse (Zoutelan- de). In het waterschapsbestuur kiest de WD Zeeland voor radicale ver andering. Dagelijks bestuurder So phie van 't Westeinde verdwijnt uit beeld. Ook de twee andere le den van de huidige fractie in de al gemene vergadering, Gilles Klom- pe en Theo Buysse, staan niet op de kandidatenlijst. Hun plek wordt ingenomen door oud gedienden Conny Almekinders (lijsttrekker), laap Huisman en Kees Roelse. De WD heeft in haar verkiezingsprogramma voor de Staten opgenomen dat ze een onderzoek willen naar mogelijke oprichting van een Gewest Zee land, waarin provincie en water schap worden samengevoegd. Guido van der Heijden M Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door René Schrier KAMPERLAND - De provincie Zee land wil met de nieuwe digitale techniek Near Field Communica tion (NFC) toeristen op maat bedie nen, maar ook meer over die toeris ten aan de weet komen. Het geheim van Zierikzees café De Biet door Ton van den Nouweland Café De Gekroonde Suikerbiet scoorde al hoge ogen in de Café Top 100. Dit jaar stond het Zïerik- zeese café 8e, in 2013 zesde, daar voor 24ste en 45ste. Behalve De Gekroonde Suikerbiet staan nog drie Zeeuwse cafés in de Café Top 100 van 2015 van Misset Horeca. Op nummer 39 staan De Mug in Middelburg. Dit café stond in 2004 op de eerste plaats. 'Wie als toerist niet bij De Mug is geweest, is niet op Walcheren geweest', staat in het juryrapport De eigena resse weet 'een echt huiskamerge- voel' neer te zetten. Op nummer 65 staat Zeerust in Renesse. 'Een fijn adres voor een goede maaltijd of een heerlijk drankje.' Het interieur past vol gens Misset perfect bij de klanten kring en de borrelgarnituur is 'goed verzorgd'. Het derde Schouwse café in de top 100 is Salud in Scharendijke, op nummer 89. Salud heeft een uitgebreid drankassortiment en je kunt er ook terecht voor een lek kere appelpunt staat in het ju ryrapport. Het café promoot zich zelf goed op de sociale media, i Kijk voor meer informatie op www.missethoreca.nl/cafetop100 door Marcel Modde MIDDELBURG - Het grootste deel van de CDA-Statenfractie keert na de verkiezingen van 18 maart niet terug in het provinciebestuur. Al leen huidig fractievoorzitter Patri cia de Milliano-van den Hemel (2) en Jeffrey Oudeman (4) staan op de kandidatenlijst. Die lijst wordt aangevoerd door zittend gedepu teerde Kees van Beveren, die te vens beschikbaar is voor een vol gende termijn in het college. door Marcel Modde MIDDELBURG - Drie van de huidige zeven fractieleden van de WD in Provinciale Staten keren na de ver kiezingen van 18 maart niet meer terug. Rigoureuzer gaan de libera len te werk binnen het water schapsbestuur. Daar maken alle hui dige vertegenwoordigers plaats voor een andere lichting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 26