ZEELAND 'Stapelkamp had er bij moeten zijn' almanak Recensie In de top geknakt Buiten Ondernemer kon kiezen: of zeezicht kwijt of uitkijktoren voor gemeente Vlissingen betalen. En die betaalt de huur niet. Thuiskomen op de kruising Tips voor een passend parfum VLISSINGEN - Samenwerking met de gemeente Vlissingen in de nieuwe strandpost op de Vlissing- se Nolledijk heeft de horeca-on- dernemer tonnen gekost. Hij over weegt een rechtszaak tegen de ge meente. Het leek zo'n goed idee: horeca en strandwacht samen op het mooi ste plekje van Vlissingen. Maar gaandeweg de bouw van het in fe bruari 2012 geopende pand bleken de kosten veel hoger uit te vallen. Dat kwam door de eisen die het waterschap, als eigenaar van het dijklichaam, stelde aan de funde ring. Het horecagedeelte was be groot op een bedrag van iets meer dan een miljoen euro en kostte uiteindelijk 1,6 miljoen. Het deel van de strandwacht zou eigenlijk 270.000 euro kosten, maar kwam uiteindelijk op ruim vierenhalve ton uit. De gemeente Vlissingen kwam 183.000 tekort. „Dat betekende dat ze de uitkijk toren niet meer kon betalen", ver telt Willem-Jan Buijs, eigenaar van het horecagedeelte en uitba ter van Panta Rhei. „De gemeente stelde voor dat ik de toren zou ko- Vandaag of morgen begin ik daadwerkelijk een rechtszaak. Dan zien we wel wie er aan het kortste eind trekt pen en dat zij die van mij zou hu ren. Ik kon niet anders dan daar mee akkoord gaan, omdat het al ternatief was dat de strandpost van positie zou ruilen met de ho reca en dan zou ik mijn zeezicht kwijt zijn." Alleen, de gemeente betaalt niet. „Terwijl dat heel duidelijk was af gesproken", zegt Buijs. „Ik ben al anderhalf jaar met advocaten en accountants bezig om de gemeen te tot spoed te manen. Je hebt steeds met andere ambtenaren te maken, wethouders die worden weggestuurd, stukken die kwijtra ken, dossier die onvindbaar zijn. Het is dramatisch. Het duurt soms drie, vier maanden voordat mijn advocaat antwoord krijgt op een brief. Tot laatst, toen hij dreig de met een officiële klacht. Toen hadden we plots binnen een dag antwoord." Buijs is het beu. „Ik hoef geen sub sidie, maar zorg gewoon dat het netjes geregeld is. Dit drukt op mijn financiën, ik kan geen kant op. Vandaag of morgen begin ik daadwerkelijk een rechtszaak. Dan zien we wel wie er aan het kortste eind trekt." Wethouder John de Jonge wil niet reageren. Hij laat via zijn voorlichter weten dat de gemeen te Vlissingen onderzoek doet naar de kwestie. De uitkomsten daar van zijn nog niet bekend. Dijkgraaf Toine Poppelaars zou aanvankelijk namens het water schap reageren, maar trok die toe zegging in na overleg met de ge meente Vlissingen. PvdA en CDA vragen zich af waar om hij pas om 23.00 uur is gebeld toen de overlast van 125 jongeren al lang in de kiem was gesmoord. „Hoe zijn de procedures gelopen", wil Joyce Bommer (PvdA) weten. Met name Gemeentebelang vindt dat Stapelkamp er als burgervader van een kleine gemeente er ge woon bij had moeten zijn. „Al was het maar in de schaduw ge weest om de angstige bewoners bij te staan. Dan had hij ballen ge had", zegt Peter Ganseman. Si- wart Mackintosh (CDA) neigt naar dezelfde mening. „Ik weet na tuurlijk niet hoe de situatie ter plaatse was maar bewoners had den een stuk geruster geslapen als de burgemeester hen op dezelf de avond nog gerust had gesteld. Daarnaast wil ook ik weten waar om de burgemeester pas zo laat is geïnformeerd." De uitbater van het restaurant dat een poosje terug in deze krant be sproken werd, stond al niet te sprin gen om de deur voor de recensent wijd open te gooien. In een nog niet zo ver verleden was zijn zaak er al minder goed vanaf gekomen in de media. De tweede beoordeling zal hem er niet enthousiaster op hebben ge maakt, want ook deze keer was het lang niet allemaal halleluja. De horecaman mag van geluk spre ken, want het kan altijd nog erger. Een landelijk bekende culinaire schrijver wist na een bezoek aan een etablissement niets meer te melden dan: 'het enige wat deugde aan dit restaurant was de buitenverlich ting'. PZO WOENSDAG 26 november 2014 Strandpost inzet ruzie door Wendy Wagenmakers Willem-Jan Buijs, eigenaar MIDDELBURG - Krak zei de kerstboom toen hij werd opgetakeld voor hét stad huis in Middelburg. Elk jaar plaatst de gemeente op de Markt een tien meter hoge boom. Nooit een probleem geweest, maar gisteren ging het mis. Vermoe delijk door een zwakke plek in de stam brak de boom in tweeën. Vrijdag komt er een nieuw exemplaar, foto Janne Wolterbeek door Frank van Cooten KAPELLE - De gemeenteraad van Ka- pelle plaatst vraagtekens bij het op treden van burgemeester Anton Stapelkamp vrijdagavond tijdens de ongeregeldheden in de Ceres- straat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25