Eigenzinnigheid is het geheim van De Biet lllll Hill! ;c Rijke buitenlander komt niet naar Nederland .ttt-'lr Aangenamer voor breed publiek dankzij rookverbod Sociale media halen mensen juist naar het ca%toe Café is huiskamer van de maatschappij PZ Tientallen mensen in Raqqah gedood Omwonenden locatie tweede bom menen dat één man beide explosieven plaatste. Het zou gaan om een drugsgebruiker. 32 en 33 Paris Saint-Germain straft fouten van Ajax af: 3-1 V 'H rt mz -• v, «^JN%m*: Pagina 26 en 27: Het geheim van Zierikzees café De Biet Het draait om de ziel van het café Commentaar Word ook abonnee! Ga naar www.pzc.nl/abonneren 8»71168 55553C ZIERIKZEE - De autobommen die gisterochtend en vorige week woensdagmorgen afgingen in Zierikzee, zijn mogelijk door de zelfde man geplaatst. Dat zeggen bewoners van de Slabberswerf in Zierikzee, waar gisteroch tend rond half vijf een auto door een zelfgemaakte bom werd ver nield. Volgens de buurt gaat het om een drugsgebruiker die tijdens para noïde aanvallen ruzie zoekt en spullen vernielt. De man wiens auto gisterochtend werd bescha digd, zou een vriend zijn van de dader. Aan de Slabberswerf hoorden be woners gisterochtend het geluid van een motorfiets waarvan flink aan de gashendel werd gedraaid. Korte tijd later volgde een harde knal, veroorzaakt dooreen ont ploffende partij vuurwerk in een tabakspot van geperst papier. Een buurman van de auto-eigenaar bluste het vuur. De eigenaar zelf belde de politie en deed later aan gifte. Vorige week woensdag ontplofte een verfbom in een BMW op de parkeerplaats aan de Nieuwe Bo- gerdstraat in Zierikzee. De eige naar van die auto, een 33-jarige Zierikzeeënaar, deed aangifte van vernieling. Volgens omwonenden hier zou het om een wraakactie gaan. „Ik zou willen dat de bewoners deze informatie ook met ons deel den", reageert politiewoordvoer der Alwin Don, die verder geen in formatie verstrekt over het onder zoek. BEIROET - Luchtaanvallen op de Sy rische stad Raqqah, waar de ter reurgroep Islamitische Staat (IS) het voor het zeggen heeft, hebben zeker 63 levens geëist. Zeker de helft van de doden zouden bur gers zijn, meldde het Syrische Ob servatorium voor de Mensenrech ten dinsdag. De slachtoffers vielen in een fa briek en op een markt in het cen trum van de stad. Tientallen mensen raakten gewond door de bombarde menten door de Syrische lucht macht. Toestellen voerden tien aanvallen uit op verschillende doelen in met name het oosten van de stad. DEN HAAG - De regeling die rijke buitenlanders naar Nederland moet lokken, werkt niet. In ruim een jaar tijd meldde zich welgeteld één vermogende vreemdeling maar deze kreeg geen verblijfsvergunning om dat de juiste documenten ontbra ken. Premier Mark Rutte kondigde de verblijfsvergunning voor migran- ten-met-een-miljoen vorig jaar september nog monter aan: „Als je veel geld hebt en je wilt hier in vesteren, dan zeggen we: jongens, kom!" De rijke buitenlanders ko men echter niet. Terwijl de ver mogende vreemdelingen de Ne derlandse economie juist een im puls kunnen geven, denkt het ka binet. De WD eist actie. WD-Ka- merlid Malik Azmani vroeg gister avond tijdens de begrotingsbehan deling van Veiligheid en Justitie in de Tweede Kamer om het op rekken van de voorwaarden, zo dat Nederland aantrekkelijker wordt voor investeerders. DE STELLING UW MENING 336 reacties oneens 73% Bewolkt met regen 8C WOENSDAG 26 november 2014 Mijn hoofddoek is mijn keuze w foto Dirk-Jan Cjeltema L A Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 279 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 'Bommen Zierikzee wraakactie Nederland moet meer Syrische vluchtelingen opnemen Reageer op pzc.nl Zie ook pagina 3 Bedreigingen op sociale media moeten we niet serieus nemen EENS WÊÊÊÊ 27%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1