Atoomenergie Agentschap: Iran heeft voorraad uranium verminderd APPLE IPHONE 6 gratis ratisl 00 BUITENLAND 9 Met een nationale campagne strijden Indonesische kinderorganisaties tegen seksuele mishandeling van kinderen. Apple iPhone 6 JAKARTA - De beelden van ernstig seksueel mishandelde zuigelin gen, bewusteloos aan het infuus, met hun gebroken armpjes en beentjes in het gips, hun oogjes bont en blauw geslagen en brand wonden van uitgedrukte sigaret tenpeuken overal op hun lichaam pjes, maken Aris Merdeka Sirait nog altijd letterlijk misselijk. En hij werkt nota bene al jaren in de Indonesische kinderbescherming. „Dit land herbergt te veel zieke geesten", zegt de oprichter van de kinderorganisatie Komnasham Anak somber. De groepsverkrachting van drie kleuters door schoonmakers en vermoedelijk twee onderwijzers in het toilet van de prestigieuze Ja karta International School in Ja karta (JIS) afgelopen voorjaar, is volgens Merdeka Sirait slechts een topje van de ijsberg. Meer sek suele uitspattingen met minderja rigen kwamen daarna aan het licht. Geëmotioneerd vertelt de kinderactivist over de lugubere slachtpartij van zes jongens in de provincie Riau. Nadat de dader de jongens anaal had verkracht, sneed hij hun lichamen in stuk ken. De politie trof de genitaliën van de slachtoffers in het huis van de moordenaar aan. „Hij offer de de jongens en kookte hun pe nis om een dukun (wonderdokter) te worden." Merdeka Sirait wil dat de 'waarzegger' en zijn 'assis tenten' de doodstraf krijgen om zulke excessen te stoppen. Kinderverkrachters komen in In donesië meestal weer snel vrij, omdat er geen goede wetgeving is. Merdeka Sirait bewerkt al jaren tevergeefs parlementariërs om met strengere straffen te komen. „Nu staan verkrachters na hoog uit drie jaar weer op straat." Kindermishandeling in Indonesië loopt uit de hand. Er zijn gemid deld anderhalf miljoen mishande lingen per jaar. Dat aantal stijgt ie der jaar met 40 procent, vertelt Merdeka Sirait aan de hand van statistieken. De helft van alle mis handelingen bestaat uit seksueel geweld. In 82 procent van de geval len is een familielid de dader. „De overheid kijkt de andere kant op en weigert de feiten onder ogen te zien, omdat er op seks een zwaar taboe rust." Merdeka Sirait heeft daarom zes tig kinderorganisaties uitgeno digd voor een gezamenlijke natio nale bewustwordingscampagne. Onlangs werd in de hoofdstad daarvoor het startschot gegeven. „We gaan de kampongs, de volks buurten in om moeders te bewe gen hun echtgenoot aan te geven als hij niet de handen van zijn kin deren kan afhouden. Ook buren mogen niet langer zwijgen", vindt Roostien Ilyas van Nanda Dian Nusantara, een organisatie voor straatkinderen. Huiselijk ge weld wordt door de buurt afge daan als een familieprobleem, waarin je je niet hebt te mengen. Daarnaast zijn het vooral straat kinderen die gevaar lopen door sa domasochisten te worden gelokt. Ilyas heeft diverse onderwijs- en sociale projecten in volksbuurten opgezet. Zowel kinderen als moe ders legt ze de gevaren uit van seksueel gestoorde Indonesiërs. Ze helpt hen bij de politie mel ding te doen van seksuele mishan deling. „In de wijken waar ik kom, weten mannen dat ze zijn gewaarschuwd. Ze gaan voor de bijl als ik hen snap." Tot Ilyas' grote verontwaardiging zijn het niet alleen werkloze, ge frustreerde vaders die zich aan kinderen vergrijpen, maar ook ambtenaren in dienst van de Indo nesische overheid. „We troffen in de provincie West-Timor 75 straat kinderen die regelmatig door be schonken ambtenaren worden verkracht. In plaats van dat de po litie de daders arresteerde, is de af spraak gemaakt dat deze over heidsdienaren overdag geen alco hol meer mogen drinken." Ilyas hoopt dat de campagne niet alleen de bevolking maar ook de politiek bewustmaakt. „Kinderen zijn zo weerloos. Die dienen wij te beschermen." Dat stelt het Internationaal Atoomenergie Agentschap (IAEA) vast in een vertrouwelijk rapport dat het Britse persbureau Reuters heeft ingezien. De voorraad is teruggebracht tot minder van 7400 kilo. Dat is on der de limiet die in het voorlopig akkoord staat. Vorige maand be schikte Iran nog over een voor raad laag verrijkt uranium boven de limiet. Iran sloot de overeen komst met de vijf permanente le den van de VN-Veiligheidsraad (Verenigde Staten, Groot-Brittan- nië, Rusland, China en Frankrijk), plus Duitsland. De regering in Teheran zegde toe zijn nucleaire activiteiten een half jaar lang drastisch terug te breng en in ruil voor verlichting van de sancties die de internationale ge meenschap tegen het land heeft getroffen. Gisteren liep de deadli ne voor een definitief akkoord over het programma af, maar Iran en de vijf permanente leden van de VN-Veiligheidsraad plus Duits land zijn overeengekomen dat ze blijven onderhandelen over het Iraanse kernprogramma. Tot juli 2015 blijven de afspraken van het voorlopige akkoord van vorig jaar gelden, zo meldt het Iraanse pers agentschap IRNA. De standpunten van Iran en zijn gesprekspartners over het nucle air programma van Teheran zijn dichter bij elkaar gekomen. Dat heeft de Iraanse president Hassan Rohani gisteren gezegd, meldde de staatstelevisie. Ook de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Kerry, zei dat de afge lopen dagen in de onderhandelin gen 'een werkelijke en wezenlijke vooruitgang' is geboekt. Vingerafdruk beveiliging 4,7-inch Retina scherm Supersnelle A8 chip GOUD, GRIJS EN ZILVER GRATIS VANAF GEHELE PERIODE! mmsm (H) kpn 0®. TELE2 Incl. 100 min/sms Databundel mogelijk! GEHELE PERIODE! Laptop of ipad mini Incl. 150 min/sms Incl. 100MB datategoed ^■■^^■^Pjyrnnd GEHELE PERIODE! Galaxy S5 tablet! Incl. 150 min/sms Incl. 100MB datategoed GEHELE PERIODE! L. (h) f-kpn 0®. tei.i-2 Ben' DINSDAG 25 NOVEMBER 2014 Zelfs zuigelingen zijn niet veilig ACHTERGROND KINDERMISBRUIK door onze correspondent Wilma van der Maten I Het (seksueel) kindermisbruik in Indonesië loopt ernstig uit de hand. foto Wilma van der Maten WENEN - Iran heeft zijn voorraad laag verrijkt uranium terugge bracht en ook andere acties onder nomen om te voldoen aan het voor lopig akkoord van vorig jaar over zijn nucleair programma. E a W p/mnd 2 megapixel camera 3 inch touchscreen 4 GB opslagcapaciteit c.m. 2-jarig Ben abonnement (100 min/sms) 200MB €8.50 p/mnd! l.c.m. 2-jarig Tele2 abonnement (150 min/sms 100MB datategoed) 18 CM SCHERM p/mnd l.c.m. 2-jarig Tele2 abonnement (150 min/sms 100MB datategoed) Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 Z Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27 5 Delft Hulst Spijkenisse Oud-Beijerland Naaldwijk Pijnacker IJsselstein

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9