dat kan alleen bij Stip Reizen! danov Halfords: nog geen doorstart Niet altijd is rechter na vonnis mikpunt woede BINNENLAND 7 8-daagse rondreis l Rome, Sorrento a sL Napels A 15-daagse rondreis Amazing Thailand Onderzoek bedreiging rechter De Gekroonde Suikerbiet derde op Café Top 100 Man opgepakt met 30.000 euro zie stipreizen.nl/itrsn nu v.a Extra ingekocht: extra stipreizen.nl/thate Vvoordeliq! boek online of bel met 088 - 70 70 600 goed alternatief meegenomen kan worden in allerlei verkeersbe- rekeningen. Voor de Blankenburg tunnel, die de A20 bij Maassluis gaat verbinden met de A15, wordt gekeken of een minder ingrijpend systeem kan worden gebouwd om bij overstromingen water te gen te houden. Het grootste pro bleem had de minister gisteren met de plannen rond Eindhoven. De al jaren geleden toegezegde 'ruit' om Eindhoven ligt lokaal on der vuur en dreigt ook in de Twee de Kamer steun te verliezen. De verdeeldheid is daar nu dusdanig dat het erop lijkt dat twee recent uitgetreden PvdA-Kamerleden de doorslag zullen geven. EDE - Er komt voorlopig geen door start van winkelketen Halfords, die in oktober failliet werd ver klaard. De negentig eigen winkels zijn vanaf vandaag gesloten. Onge veer vijfhonderd mensen verlie zen hun baan. De 28 ffanchisewin- kels blijven open. Toch hebben curatoren Dulack en Roeffen de hoop nog niet opgege ven dat in ieder geval een deel van de keten in fiets- en auto-on derdelen alsnog kan worden ge red, zo deelden zij gisteravond mee aan het personeel. Volgens de curatoren heeft zich te elfder ure nog een nieuwe overnamekan didaat gemeld. De afgelopen we ken meldden zij meermalen dat er onderhandeld werd met serieu ze overnamekandidaten. Die po gingen zijn op niets uitgelopen. Toen de keten op 7 oktober door de Rechtbank Midden-Nederland failliet werd verklaard heerste groot optimisme over een door start. De keten was juist door de nieu we eigenaar Peter Jan Stormes- sand gereorganiseerd. Hij had Hal fords in 2013 overgenomen van Scapino. „We hebben helaas te weinig tijd gekregen om te tonen dat we le vensvatbaar zijn", aldus een woordvoerder toen. De curatoren hopen komende week meer dui delijkheid te geven over de nieu we doorstartmogelijkheid. Verkeerszaken leiden vaker tot hoogoplopende reacties in de rechtszaal. Niet altijd is de rechter het mikpunt van woede. Vorig jaar ontstond in de Haagse recht bank commotie toen het OM een werkstraf eiste tegen de man die een 13-jarige jongen doodreed. Meer dan een 'tragisch ongeval' kon justitie er niet van maken. Fa milieleden van de jongen gingen door het lint in de rechtszaal. Twee weken later oordeelde de rechter dat de dader wel degelijk roekeloos gedrag verweten kon worden. Het vonnis: negen maan den cel. Ook toen lichtte de rechtbank ach teraf zijn vonnis toe. Ze benadruk te vooral dat ze de hoogopgelopen emoties 'op generlei wijze had la ten meewegen bij de beoorde ling'. Strafrechtdeskundige en plaatsver vangend raadsheer Tineke Clei- ren wees al eerder in deze krant op de beladenheid van verkeersza ken. „Hoe graag nabestaanden ook een schuldige aan willen wijzen, bij ongelukken gaat het vaak om risi co's die iedereen in onze samenle ving loopt. Het is moeilijk te ac cepteren dat tragische ongevallen eerder om het lot draaien dan om schuld of opzet." Vergunst denkt dat het vonnis in Roermond af- Als de stofwolken zijn neergedwarreld, groeit meestal het begrip Het Openbaar Ministerie onder zoekt of de beledigingen die de Limburgse rechters in de sociale media over zich heen hebben ge kregen, kunnen worden opgevat als een bedreiging. Als dat zo is, worden de verantwoordelijken vervolgd, wegens 'het aantasten van de rechtsstaat. Op internet leverden duizenden mensen zware kritiek op het von- breuk kan doen aan het gezag van de rechterlijke macht. „Op korte termijn is dat zo. Maar op de lan gere termijn misschien niet. Als de emoties gezakt zijn, beseffen mensen dit vonnis misschien be ter." Theo de Roos, emeritus hoogle raar strafrecht, zegt dat het goed is dat rechters zich niet bij voor baat laten leiden door de veront waardiging die een vonnis teweeg kan brengen. „Ze moeten hun rug recht hou den en gewoon hun werk doen. Ik ben nooit zo onder de indruk van alles wat er in de sociale me dia gebeurt. Dat zijn snelle, vaak heftige reacties. Als de stofwol ken zijn neergedwarreld, groeit meestal het begrip." nis van de rechtbank. 'Die rechter ophangen aan de hoogste boom', schreef iemand op Facebook. Heeschenaar Erik Derijks, die bij het verkeersongeluk in Meijel drie familieleden onder wie zijn 2-jarige dochter verloor, gooide vrijdag een stoel door de rechts zaal nadat de rechter het vonnis had uitgesproken. Justitie zal hem daar niet voor vervolgen. AMSTERDAM - Café De Gekroonde Suikerbiet in Zierikzee is het op twee na beste café van Nederland. Op nummer 1 in de Café Top 100 van vakblad Misset staat het Groothuis in Emmen. Café Bonte Koe in Purmerend eindigde op de tweede plaats. De Biet stond dit jaar op de acht ste plaats en in 2013 op de zesde positie. De café Top 100 van 2015 is gistera vond bekendgemaakt in het Am sterdamse Concertgebouw. De ca- fé's zijn beoordeeld door mystery guests van Misset. HOLTEN - Een 40-jarige Utrechter is zondag in de cel beland, toen de politie bij een verkeerscontrole ter hoogte van het Overijsselse Holten ontdekte dat de man 58 briefjes van 500 euro bij zich had. Hij had ook nog wat ander papier geld bij zich. In totaal had de man bijna 30.000 euro op zak, waarvoor hij geen verklaring kon geven, aldus de po litie maandag. De politie verdenkt de Utrechter van witwassen en heeft hem daar om opgesloten. Het geld en de au to zijn in beslag genomen. DINSDAG 25 NOVEMBER 2014 ft êtcMk Vliegreis vanaf Eindhoven! Airways Zó voordelig... januari t/m juni o.a. Bangkok, River Kwai, Chiang Mai, Sukothai, Ayutthaya en zonvakantie Hua Hin/Cha-Am vliegreis, rondreis, hotels met ontbijt en Ned.spr. reisleiding Prijan p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exxl Caiamiteiterrfonds reserveringskoslen seum op het Museumplein kan sinds kort weer worden geschaatst Vorig jaar kwamen er 250.000 bezoekers af op de tijdelijke kunstijsbaan. foto Herman Wouters/HH door Wilko Voordouw door René van der Lee ROERMOND - „Natuurlijk snappen we de emoties, maar het is ook zo dat zo'n drama het gevolg kan zijn van een eenvoudige verkeersfout, zoals iedereen die kan overko men", zegt Dirk Vergunst, voorzit ter van de landelijke persrechters- vergadering over de strafmaat die een Poolse seizoensarbeider kreeg opgelegd nadat hij een 2-jarig meis je en haar grootouders doodreed. Theo de Roos y februari en maart IncL vliegreis, hotels, ontbijt, rondreis en Nederlandsspr. reisleiding y o.a. Rome, Napels en Pompeï 6 x diner voor slechts €75 p.p. (ter plaatse ca. 135)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7