Muzikale strijd barst los met Steenworp Officier van justitie wil dat Peter O. Nieuwe parking in Sluis zo lang mogelijk wordt opgesloten gaat zaterdag open ZEEUWS-VLAANDEREN 27 538 DJ's on tour in café Lazarus Luisteraars van Radio 538 kun nen zaterdag hun hart ophalen. Het evenement 'Radio 538 DJ's on tour" komt naar café Laza rus in Sint Jansteen. DJ's van de radiozender draaien vanaf 22.00 uur muziek waardoor, al dus café Lazarus, het dak eraf gaat. De minimumleeftijd is 16 jaar. Kaarten kosten 10 euro in de voorverkoop. Kapotte spullen laten maken bij 'repair café' Wie kapotte spullen heeft lig gen, kan zaterdag langskomen bij het 'repair café' dat buurt huis De Kameleon aan de Dok- weg in Terneuzen houdt. Des kundige reparateurs maken on der meer kleding, meubelen, fietsen, elektrische apparaten en speelgoed. Het café is van 9.30 tot 12.00 uur geopend. Prijzen winnen met stempelactie Diverse ondernemers van de Axelsestraat en de binnenstad van Terneuzen, houden een eindejaars stempelactie. Van 28 november tot en met 3 januari ontvang je bij besteding van 10 euro een stempel. Volle kaar ten zijn prijzen waard en kun nen 24 januari worden ingele verd op de Markt. Steenworp heeft ook een educa tief karakter. Er wordt op 6 de cember een workshop georgani seerd voor beginnende muzikan ten. Eef van Acker (zangdocente en zangeres) en Sauro Locchi (bandcoach en zanger/gitarist van Reptilians) geven meer in zicht in het proces van songwri- ting. Zowel individuele zangers als muzikanten als bands zijn welkom. Inschrijven kan via het mail adres info@steenworp.com. Glazen engeltjes en bengeltjes bakken Westerschelde Bigband in Porgy De Westerschelde Bigband geeft zaterdag een concert in Porgy en Bess in Terneuzen. Door medewerking van de Chi leense zanger en percussionist Freddy Kretchner, is er ook la- tin te horen. Aanvang is 20.30 uur. Kaarten zijn te bestellen via www.porgyenbess.nl en kosten 10 euro. WESTDORPE - Steenworp is alweer toe aan het vijfde seizoen. De muzikale contest waarbij regio nale bands het tegen elkaar opne men in meerdere voorrondes, start op 29 november. In de Chillsoos in Westdorpe spelen Zenobia, Siruside, Main4 en Xe- no. Grungeband Stunned Ziggy is de speciale act. Aanvang is 19.30 uur en entree is gratis. De winnaar van Steenworp 2015 wint onder meer een plaats op Zeeuwse festivals en studiotijd. TERNEUZEN Kleding kopen voor een goed doel Kleding kopen voor 1 euro per stuk en 7,50 euro voor 10 stuks. Dat kan zaterdag bij Second Li fe aan de Nijverheidsstraat 4 in Terneuzen, van 10.00 tot 15.00 uur. De opbrengst van deze beurs gaat naar minderbedeel den in Terneuzen en omstre ken. Voor meer informatie kan gebeld worden met Patricia Kinds op 06-24591965. In het atelier van Peter Clijsen "en Anita Frenks in Terneuzen is zaterdag de workshop 'spe len met glas' te volgen. Er is plaats voor tien deelnemers. Kinderen vanaf 8 jaar zijn wel kom om engeltjes en bengel tjes te bakken. Info en aanmelden via pclijsen@zeelandnet.nl of anitafrenks@gmail.com. O. heeft een indrukwekkend straf blad. Dertig jaar geleden kwam de aan drugs verslaafde Terneuze- naar (41) voor het eerst in contact met politie en justitie. Sinds die tijd wordt hij regelmatig opge pakt en opgesloten. En zodra hij weer vrij komt herhaalt zich dat. De man stond gisteren terecht voor twee inbraken. In de N.J. Hartestraat in Terneuzen zou hij binnen zijn gekomen door een raam te forceren. Het stond op een tochtkier en toen de bewo ners 's morgens beneden kwa men zagen ze dat hun woonka mer veranderd was in een puin hoop. Ze misten een aantal com puters, smartphones, horloges en andere kostbaarheden. En ook zou de Terneuzenaar zich volgens het Openbaar Ministerie schuldig hebben gemaakt aan een-inbraak in een woning aan de Kerkhof laan. Suijkerbuijk gaf aan dat hij de hoop al lang heeft opgegeven dat O. ooit nog eens iets anders gaat doen dan inbreken en ander crimi neel gedrag. Volgens de officier van justitie moet deze man tel kens zo lang mogelijk worden op gesloten. Hij eiste voor de twee in braken vijftien maanden onvoor waardelijke celstraf. Raadsman Ab Sol vroeg om vrij spraak omdat het overtuigende be wijs voor de betrokkenheid van zijn cliënt bij de inbraken ont breekt. Uitspraak 8 december. De parking ligt tussen twee be staande parkeerplaatsen: die van de gemeente en die van Parkha ven BV, bij garage Hollandia. Met de komst van de parking wordt een groot deel van het par keerprobleem op drukke dagen in Sluis opgelost. Een onderzoeksbu reau berekende een paar jaar gele den dat daarvoor zo'n duizend extra plekken nodig waren. De nieuwe parking heeft vijfhonderd plaatsen. Daarnaast werd inmid dels op verschillende plekken extra parkeerruimte gecreëerd. Zo werd onder meer de parking bij Toversluis vergroot. Lange tijd was de gemeente Sluis in beeld om de nieuwe parking te huren. Die deal ketste vorige maand echter af. „We stonden toen helemaal klaar om zelf de ex ploitatie te doen, maar toen meld de Parkhaven zich", vertelt Jan Pieter Faas van de OMS. „Voor ons is dat een prima oplossing." DINSDAG 25 NOVEMBER 2014 Het sprookjesachtige decor van Ice Magic leent zich goed voor een nieuwe profielfoto op Facebook. foto's Peter Nicolai SINT JANSTEEN TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN en ijzige elfen Boze trollen vervaardigd uit ijs, liggen overal op de loer. I Elfen beschieten kwaadaardige monsters, voorzien van spectacu laire belichting. door Emile Calon MIDDELBURG - Toen Peter O. vorig jaar november weer vrij kwam nam direct het aantal woninginbraken in Terneuzen toe, vertelde gisteren officier van justitie Wilfred Suijker- buijk. Volgens hem is er geen di rect bewijs tussen die vrijlating en de stijging van het aantal inbraken, maar hij noemde het wel zeer op vallend. door Martijn de Koning SLUIS - De nieuwe parkeerplaats 4n de Maria- en Havenpolder achter het Walplein in Sluis gaat zaterdag open. Eigenaar Ontwikkelingsmaat schappij Sluis (OMS) verhuurt de parking aan Parkhaven BV. Die neemt de exploitatie op zich.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63