zeezeilcentrum' Agressieve beller zaait onrust in Hulst Freeke blijft wijzen op 'verkeerd' theatertarief 66 Er ligt in deze gro te frigo zoveel ijs en sneeuw, dat we drie dagen zonder stroom kunnen. 26 ZEEUWS-VLAANDEREN BRUGGE WORDT MIDDEN-AARDE DI»IU:M3 lUCddl Taxatiemiddag kunst en antiek bij Kunstuitleen De gemeente Sluis en de provin cie werken al een aantal jaren aan een totale metamorfose van de ha ven van Breskens. Een Visserij Ex perience met nieuwe vismijn en nieuw Visserijmuseum moet de toeristische trekker in de haven worden. Een aantal buitendijkse appartementen en uitbreiding van de jachthaven zorgen niet al leen voor de financiering, maar vergroten ook de maritieme uit straling van Breskens, is de ge dachte. Vorig jaar zomer fungeerde Bres kens als etappeplaats in de Tour de France a la Voile. „In de nabije toekomst zouden we die wed strijd graag nog eens naar Zee land halen. Wedstrijdzeilers kun nen zo zelf de unieke ligging aan open water nog eens ervaren", be toogt Ezinga. Hij meldt dat 'druk wordt getim merd' aan de oprichting van een zeezeilcentrum. Zeilers moeten daar kunnen leren hoe ze op open water, op zee dus, moeten varen. Behalve opleidingsinstituut kan het centrum ook fungeren als ver- huuradres voor zeilboten en als uitvalsbasis voor wedstrijden op zee en de Westerschelde, legt Ezinga uit. De bekende zeiler Hans Bouschol- te, deelnemer aan de Volvo Ocean Race en de enige Nederlandse winnaar van de Tour a la Voile, heeft een boot in Breskens liggen en helpt bij het enthousiasmeren van ondernemers en zeilers. Ook de aanwezigheid van de befaam de mastenfabriek Hall Spars kan daaraan bijdragen, hoopt Ezinga. Het duurt nog wel een paar jaar voor de ontwikkeling van de Bres- kense haven echt op stoom komt. beseft hij. Maar Ezinga hoopt be gin volgend jaar toch al wat resul taten te kunnen presenteren van zijn inspanningen Breskens te pro moten als zeezeilwalhalla. Hij belde verschillende inwoners op en zei dat hij werkzaam was bij de gemeente Hulst, terwijl dat niet het geval was. De manier waarop 'Jan van Veldhoven' - de gemeente weet niet of dat zijn echte naam is - zijn telefoonge- RECtOACENDA Meer agendanieuws vindt u op onze website. Oog in oog staan met een bijna levensechte draak, is best even schrikken. In Brugge kun je je in de wereld van schrij ver J.R.R. Tolkien wagen. Maar dan gemaakt van ijs! sprekken voerde, was nogal agres sief. De man vertelde meerdere mensen telefonisch dat hij werk nemer was bij Dienstverlening of Commercie. De man deed verder geen concrete mededelingen over waarom hij belde. De gemeente benadrukte gisteren dat 'Jan van Veldhoven' niet in het stadhuis werkzaam is. Bij twijfel kan men bellen met de gemeente via 14-0114. BRUGGE - Ice Magic, het jaarlijkse sneeuw-en ijssculpturenfestival in Brugge, heeft zich dit jaar la ten inspireren door het boek The Hobbit van J.R.R. Tolkien. Het fes tival, met de titel Het land van de Hobs, neemt je mee op een tocht door Midden-Aarde, de fictieve wereld die Tolkien creëerde voor zijn met succes verfilmde fan- tasyboeken. De laatste film van The Hobbit-trilogie komt in de cember in de bioscoop in België en Nederland. Dat maakt Ice Ma gie extra leuk dit jaar. „Er zijn enorm veel mogelijkhe den rond dit thema", vertelt ini tiatiefnemer Francis Vandendor- pe. En dat is terug te zien. Zodra je de ijskoude tent binnenstapt, zou je haast vergeten dat je op een steenworp afstand van het drukke station van Brugge bent. Je wandelt in het schemerdon ker door een lieflijk dorpje en ziet de hobbits - kleine halfmen- sen - karweitjes doen. Gaande weg wordt de sfeer grimmiger en sta je oog in oog met trollen, schietgrage elfen, woeste orks en een vuurspuwende draak. Alle maal met de grootste precisie uit blokken ijs gesneden en specta culair belicht. De ooh's en aah's zijn niet van de lucht. Dat het min zes graden is, mag de pret niet drukken, vindt toe- riste Wilma Schouten uit Alk maar. Een Jagermeister om het warmer te krijgen helpt en ook de grote glijbaan van ijs zorg er- voor dat het bloed weer sneller gaat stromen. „Ik heb niet veel met Tolkien, maar ook dan is dit echt de moeite waard", bibbert ze. Haar vriendin Marja Gillissen uit Hoogwoud is het daar hele maal mee eens. „Hoewel het niet heel groot is, is het fantastisch om hier rond te lopen." Dit jaar wordt de vijftiende edi tie van Sculpture festival Brugge gehouden. Elk jaar wordt er een andere invalshoek bedacht. Van- dendorpe en het team van de N.V. Snow Ice Events zijn in middels enorm ervaren. Vanden- dorpe is het brein achter het the ma en weet elk jaar weer te ver rassen. Zo waren voorgaande ja ren onder meer 'Frozen', 'Ice Age 3' en 'Ice Planet' enkele van de thema's die tot de verbeelding spreken. Het team wordt ook el ders in Europa gevraagd om pro ducties te realiseren. Vandendorpe is op alles voorbe reid, eventuele stroomuitval wordt professioneel ondervan gen zodat de kunstwerken niet kunnen smelten. „We hebben drie reservegeneratoren en daar bij ligt hier zoveel ijs en sneeuw dat we drie dagen zonder stroom kunnen. Deze ruimte is eigenlijk één grote frigo", lacht hij. Er worden tussen de 150.000 en 180.000 bezoekers verwacht, vooral in de kerstvakantie. Als je de ijstent uitstapt, is de betove ring nog niet helemaal verbro ken: er wordt een tissue voor de loopneus aangereikt, met war me chocomel binnen handbe reik. BEZOEKERSINFORMATIE „Neem alstublieft zelf de proef op de som", richt Freeke zich tot de dagelijks bestuurders. Hij stelde vorige week vragen aan het colle ge, nadat theaterbezoekers zich met klachten bij hem meldden. Op avonden dat er voorstellingen zijn in het theater, geldt zowel in de parkeergarage als de parking langs de dijk een gereduceerd ta rief van 2,50 euro. Volgens Freeke is dit bovengronds van 20.00 tot 23.30 uur. Hij vindt dat maar niets, omdat de meeste voorstel lingen om 20.00 uur aanvangen. Het is daarom beter om het specia le tarief vanaf 19.30 uur te laten gelden. Het college stelt dat langs de dijk dagelijks tussen 18.00 en middernacht het 'theatertarief geldt. Freeke laat het er niet bij zit ten. „Uw antwoord is op een on juist inzicht gebaseerd. Behalve als u hoe dan ook een afwijzend antwoord wenst te redigeren." TERNEUZEN - De Kunstuitleen aan de Bellamystraat in Terneuzen houdt zaterdag een taxatiemid dag. Iedereen die benieuwd is naar de waarde van kunst of an tiek, is met dat object welkom. Taxateur en veilingmeester Ben Witte geeft informatie en schat de waarde. Ook wie niets te taxe ren heeft is welkom. De taxatiemiddag begint om 13.00 uur. Wie wil laten taxeren, moet zich vooraf aanmelden via kunstuitleen@terneuzen.nl of 0115 455940. Dat leidt tot een uit nodiging op een bepaald tijdstip. Het laten taxeren van één tot drie objecten kost 7,50 euro. Koude hobbits door René Hoonhorst BRESKENS - De provincie Zeeland maakt serieus werk van het plan om een zeezeilcentrum in de Bres- kense jachthaven te huisvesten. De Schouwse horecaman Luit Ezinga, onder meer oud-voorzitter van wa tersportbrancheorganisatie Hiswa én van de Zeeuwse Kamer van Koophandel, is ingeschakeld om zeezeilers naar de provinciale 'hot spot' Breskens te trekken. HULST - Een man die zich voordoet als een zekere Jan van Veldhoven zorgde gisteren voor consternatie in de gemeente Hulst. DINSDAG 25 NOVEMBER AXEL - De Halle, 9.30 uur: Wandelen; 10.00 uur: Computeren; 13.30 uur: Yoga, strijkhulp, Nia; 14.30 uur: Koersbal 't Kasteeltje, 13.30 uur: Creatief; Cregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, bil jarten, aerobics; BRESKENS - De Uitkomst, 13.30 uur: Koersbal; Oi Biotaria Veerplein, 18.00 uur: Taiji; 19.00 uur: Qigong; CLINGE - Malpertuus, 13.00 uur: KBO bil jarten; 16.30 uur: Seniorenkoor; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 uur: KBO jokeren; HEIKANT - Brasserie Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten, gym; 13.30 uur: Kaarten; Dorpshuis, 19.30 uur: Dorpsraad; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, vluchtelingenwerk, cliëntenraad; 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijskaarten; 19.00 uur; Bridge; De Korenmarkt, 10.00 uur: Kaartjes ma ken; 12.00 uur: Samen eten; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; door Sophie Stockman Antwerpen Ice Magic is te dagelijks te bezoe ken van 21 november tot 4 januari van 10 tot 18 uur. Ook op zon- en feestdagen. Tarieven, online tickets en meer in formatie is te vinden op www.ijssculptuur.be. Locatie: Stationsplein Brugge. Tip: Kleed je warm aan, de gemid delde temperatuur is -6°C. Francis Vandendorpe 10.00 uur: Geheugentraining; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 10.00 uur: Bibliotheek; 14.00 uur: Biljar ten, sjoelen, welfare; Rozenhof, 13.30 uur: Handwerkmiddag Ro de Kruis; NIEUWVLIET - Dorpshuis, 10.30 uur: Qi gong; SINT - JANSTEEN - De Warande,13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Ouderenkoor, computeren; 14.00 uur: Jeu de boules; 14.45 uur: Sjoelen; 19.30 uur: EHBO; 20.30 uur: Gregoriaans koor; SLUISKIL - Het Meulengat, 10.00 uur: Wandelen actieve senioren; 13.30 uur: KBO kaarten; TERNEUZEN - De Vliegende Vaart, 15.15 uur: Bewegen op niveau; De Veste, 10.00 uur: Gymnastiek; 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bridge, handwer ken, soos; De Kameleon, 14.00 uur: Dames hobby club; 18.30 uur: Wegwijs in geloof; 19.15 uur: Bewonersbijeenkomst Terneuzen- West; Porgy Bess, 20.00 uur: Stand up Storytel ling; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; IJZENDIJKE - Zaal 24, 13.30 uur: Taiji; 14.30 uur: Qigong; ZUIDDORPE - Soka Plus, 14.00 uur: Kof- fiemiddag. l'Het land van de Hobs' biedt ook vermaak: je kunt deze toren beklimmen en langs de ijsglijbaan weer naar beneden roetsjen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het college van B en W kan wel zeggen dat er op de Westerscheldedijk tegenover het Scheldetheater in Terneuzen dage lijks vanaf 18.00 uur tegen een ge reduceerd tarief kan worden gepar keerd, maar raadslid Cees Freeke van 55Terneuzen weet wel beter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 62