Nieuwe damvereniging opgericht in Oostburg Man mishandelt leerling Raadslid Jonny van Goethem van Hulst Anders geeft zijn zetel terug DELSCHER. 24 ZEEUWS-VLAANDEREN KOKEN VOOR KERKEN Zeeuws-Vlaanderen is een prachtige streek. Het erfgoed van de regio is promotie waard, vinden topkoks. Ten Hengel (D66) fractievoorzitter af 10% 20% 30% 40% 50% De damclub telt tien leden, die af komstig zijn uit een groot deel van Zeeuws-Vlaanderen, meldt interim-voorzitter Leo van de Broeke. De IJzendijkenaar nam het voortouw voor oprichting van de vereniging. Een interim-be stuur moet het komende half jaar de club op poten zetten. „Volgend voorjaar kiezen we dan op gebrui kelijke wijze het bestuur. Het gaat er nu om dat we de zaak op de rails zetten." Negen van de tien leden waren tij dens de oprichtingsvergadering Leraren kwamen tussen beiden en een medewerker van de school zette de man buiten. Bij aan komst van de politie even voor tien uur maandagochtend bleek de verdachte op het schoolplein aanwezig. Zij namen het na de vergadering in een simultaanpar tij op tegen tegen Aart Walraven, de beste Zeeuwse dammer, die op seniorniveau bij de landelijke top pers hoort. Na de simultaanpartij, die bij het ter perse gaan van de krant nog niet was afgelopen, zouden de le den nog brainstormen over de naam van de nieuwe damclub. Van de Broeke: „We hebben wel al afgesproken dat we om de veer tien dagen op donderdag onder ling partijen spelen. In de loop van volgend jaar willen we kijken of we kunnen aanhaken in een competitie met andere Zeeuwse verenigingen." Nieuwe leden kunnen zich aan melden via een mailt je naar adaleo@kpnplanet.nl te staan. Bij zijn aanhouding be spuugde hij één van de agenten. Hij bleek een ploertendoder op zak te hebben die in beslag is ge nomen. De man was verward en bleef agressief, waarop is besloten hem om voorlopig vast te zetten. Des kundigen zijn ingeschakeld om hem te beoordelen. De leerling was geen willekeurig slachtoffer, al kenden de verdachte en de leer ling kenden elkaar slechts 'vaag', aldus de politie. CADZAND-BAD - Of hij wel zeedui vel kan serveren in de Sint Baafs heeft Syrco Bakker zich nog niet afgevraagd. Aan Heereboontjes, bisschopswijn of kerkratten zal hij zich waarschijnlijk ook niet wagen. Maar de vorm van een hos tie geeft hem alvast inspiratie. „En ik doe in elk geval iets met heilbot." Syrco Bakker, topkok bij het met een Michelinster getooide Pure C in Cadzand-Bad, heeft geen mo ment getwijfeld toen de Sluise be leidsmedewerkster Tiny Maen- houts hem vroeg of hij een maal tijd wilde koken in de Sint Baafs in Aardenburg. Bakker is een ge boren Brabander, maar in de acht jaar dat hij in Zeeuws-Vlaanderen woont en werkt, is hij aan de streek verknocht geraakt. „Ik ge niet natuurlijk van een heel bij zonder uitzicht als ik hier op het duin (Pure C is gevestigd op een verdieping van het Strandhotel, red) over het strand naar de zee kijk. Maar ook de natuur elders in de regio en de vele, historische ge bouwen zijn prachtig. Ik werk er graag aan mee om die onder de aandacht te brengen. Want als je je mond houdt, gaat niemand die schatten zien." Dat het diner, mede op initiatief van de Stichting Bach-Comité Aardenburg, in de Sint Baafs wordt bereid en geserveerd, vindt Bakker fantastisch. „In zo'n oud, groot kerkgebouw voel je je van zelf klein en nederig. Het is een uitdaging om in zo'n omgeving een mooi product op tafel te zet ten." Mensen eten echt bijzonder op een bijzondere locatie. Ais koks steken we onze nek uit Bakker verwacht met acht koks en eenzelfde aantal mensen in de Sint Baafs, actief te zijn om hon derd tot honderdvijftig couverts aan te kunnen. Een gedeelte van de voorbereidingen zal in Pure C al gebeuren, maar er komen on der meer een aantal barbecues (Big Green Eggs) naar de kerk om de maaltijden perfect af te wer ken. De hoofdmoot van de diners die Bakker en collega Edwin Vinke van de Kromme Watergang don derdag tl, vrijdag 12 en zondag 14 december bereiden, bestaat uit Noordzeevis. Die vis hoort ten slotte bij de streek. Mensen kun nen overigens best twee of drie keer in de Sint Baafs komen eten, stelt Bakker. „Edwin en ik gebrui ken soms dezelfde ingrediënten, maar niet in dezelfde bereiding of dezelfde gang." Hoe zijn diner er op vrijdag uit ziet, geeft Bakker niet prijs. Hij weet het drie weken van tevoren overigens ook nog niet helemaal. „Ik doe iets met ceviche, rauwe ge marineerde vis. En ik wil in elk ge val de kerk eren in een soort gad- get in het menu", lacht hij. STERREN STRALEN TIJDENS KOKEN VOOR KERKEN De raadsfractie en bestuur van Hulst Anders willen zo snel moge lijk de vervanger van Van Goe them bekendmaken. Voorman Jan van Puyvelde: „We kunnen, gezien de omstandigheden, van Jonny niet langer verlangen dat hij raadslid blijft." Van Puyvelde is op termijn de op volger van Van Goethem. Hij woont in het Belgische De Klinge en mag daarom geen zitting ne men in de raad. Hij had zich eer der voorgenomen medio juni 2015 een woning in de gemeente Hulst te betrekken. „Het zou kunnen dat ik nu eerder verhuis om de ze tel in te nemen." Logischer is dat het bestuur een vervanger voor zes maanden aan wijst. Van Puyvelde: „We voeren al een week gesprekken met kan didaten. Er zijn drie, vier mensen die interesse hebben. Wie dat zijn, kan ik nog niet zeggen." Of Theo Rombout, die voor de partij in een commissie zit, een optie is, wil Van Puyvelde nog niet kwijt. „Zou kunnen." In elk geval is haast geboden. „We zijn een een mansfractie, dus we hopen zo snel mogelijk een opvolger te kun nen benoemen." Binnen de gemeenteraad van Hulst was er de afgelopen weken veel kritiek op het functioneren van Hulst Anders. Burgemeester Jan-Frans Mulder noemde het op treden van de partij zelfs 'onge loofwaardig'. Dat deed hij nadat Hulst Anders in deze krant het fi nanciële beleid van Hulst kraakte, maar zich afmeldde voor de laat ste raadsvergadering. TERNEUZEN - Charles ten Hengel stopt als fractievoorzitter van D66 in de Terneuzense gemeenteraad. 'Om persoonlijke redenen', meld de hij gisteravond in een korte e- mail. Peter de Kraker volgt hem op, Ten Hengel blijft wel lid van de tweekoppige D66-fractie. Ten Hengel legde als fractievoorzitter de vinger vaak op zere plekken, in scherpe bewoordingen. Niet ieder een kon daar even goed tegen. Etro Hogan Burberry ^B.Cucinelli MaxMara Escada Tod's WINKEL MAKE-OVER Verbouwingsopruiming ada« od's^ e.v.a.^ Grote Markt 11-13 Goes www.delscher.nl Sterrenkoks zetten erfgoed op de kaart De leden nemen het in een simultaanpartij op tegen tegen Aart Walraven, de beste Zeeuwse dammer, foto Peter Nicolai door René Hoonhorst OOSTBURG - Zeeuws-Vlaanderen heeft een damclub. De vereniging is gisteravond opgericht in jonge rencentrum Time Out in Oostburg. TERNEUZEN - Een 35-jarige Terneu- zenaar is maandag opgepakt door de politie, nadat hij een leerling (19) van een school in Terneuzen had bedreigd en vervolgens ge schopt en geslagen in de gang van de school. door René Hoonhorst Syrco Bakker, chefkok Pure C Koken voor Kerken is een initiatief van 'Kerk, Krimp en Kans. Impuls voor West-Zeeuws-Vlaanderen' van de gemeente Sluis en SCEZ. Het gebruik van de Sint Baafs als restaurant laat zien dat de kerk niet alleen een functie hoeft te hebben als religieus erfgoed. Edwin Vinke (Kromme Water gang, donderdag 11 en zondag 14 december) en Syrco Bakker (Pure C, vrijdag 12 december) koken een driegangenmenu in de kerk. De prijs van 80 euro is 'geen geld', vindt Bakker. Amuses, aperitief, wijn, koffie én 5 euro voor Koken voor Kerken zijn inbegrepen. Reserveren bij Kromme Water gang, Pure C of via www.bach- stad.eu/kokenvoorkerken door Bob Maes HULST - De eenmansfractie van Hulst Anders moet op zoek naar een vervanger van Jonny van Goethem. Het raadslid, derde op de lijst, geeft wegens familieom standigheden zijn zetel in de ge meenteraad van Hulst op. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60