ZEEUWS-VLAANDEREN PLflMECtf LaPt0Pdief opgepakt Tivitteren Sloop school in Sluiskil is in volle gang almanak Ondernemingsraad wil minder manage- mentlagen binnen zorginstelling en meer verantwoordelijkheid bij zorgteams. 28 en 29 TERNEUZEN - De Ondernemings raad van ZorgSaam zet in op ver mindering van het aantal tussen lagen in de ziekenhuisorganisatie van ZorgSaam. Meer verantwoor delijkheid moet komen te liggen bij de zorgteams, wat in de thuis zorg al meer gebeurt. Volgens de OR biedt dat de beste garantie voor behoud van de kwa liteit van de zorg bij een bezuini ging op jaarbasis van ruim twaalf miljoen euro op de ziekenhuisor ganisatie. De OR heeft advies uit gebracht over het plan van aanpak van de Raad van Bestuur om ZorgSaam weer financieel gezond te maken. Naast de bezuiniging op de ziekenhuisorganisatie zou zo'n vijf miljoen euro bespaard moeten worden op de thuis- en ouderenzorg. De OR is er evenals de Raad van Bestuur van overtuigd dat er moet worden ingegrepen bij Zorg Saam, aldus voorzitter Sandra Die- leman. Over de manier waarop verschillen de meningen. De OR vindt dat er in het plan van aan pak van de directie verhoudings gewijs te weinig wordt gekort op de management- oftewel over headkosten en te veel op 'handen aan bed', de directe verpleegkun dige verzorging. Het bestuur van de medische staf uitte in zijn advies daar ook al kri tiek op. De verhouding directe-in- directe kosten bij ZorgSaam is vijf tig procent-vijftig procent. In veel andere ziekenhuizen wordt veel minder uitgegeven aan indirecte kosten: dertig procent; tegen ze ventig procent aan directe kosten, kosten die direct met de zorg te maken hebben. Een methode om die verhouding rechter te trekken is een aantal la gen uit de organisatie van Zorg Saam te halen en zorgteams meer verantwoordelijkheid te geven, stelt de OR. Dat vraagt een ande re manier van denken en doen. De OR heeft gisteren over zijn ad vies overlegd met de Raad van Be stuur. Dit wordt deze week voort gezet. Dieleman: „Dat de Raad van Bestuur verder wil praten, geeft vertrouwen." Vakbondsleden hebben ook maan dag 1800 handtekeningen (op ruim 3000 medewerkers) aan de Raad van Bestuur overhandigd om te pleiten voor een goed so ciaal plan. Voor eind dit jaar moet alles rond zijn. Bij ZorgSaam staan in totaal 288 voltijdse banen op de tocht. Zeeland is te klein om zorg te versnipperen Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.ptameco.nl Tel. 0113 - 27 00 00 OOSTBURC - Een 28-jarige man zonder vaste woon- of verblijf plaats is in Oostburg aangehou den wegens diefstal van een lap top. De man werd maandag rond 04.00 uur gepakt bij het benzine station aan de Trageldam. De man claimde dat hij bij het benzinestation aan het schuilen was voor een regenbui. Toen agen ten hem vroegen of hij zich kon legitimeren en hij dat niet kon, be sloten de agenten de man te fouil leren. In zijn rugzak vonden de agenten een laptop. Toen hij werd meege nomen naar het politiebureau om zijn identiteit vast te stellen, bleek dat de computer een paar dagen eerder was gestolen uit een Belgisch huis. De man is vastge zet. Hij is een man van 'veel woorden'. Zodra hij het woord krijgt (of neemt) duurt het geruime tijd voor dat hij weer even zijn mond houdt. Hij hecht er nou eenmaal aan volle dig te zijn. Zijn betogen zitten dan ook steevast vol details en vaak gril lig lopende bijzinnen. Dat vergt uiterste concentratie van zijn gehoor de lijn te blijven volgen. Hij weet zelf best dat dit een moeilij ke opgave is. 'Lang verhaal kort' roept hij dan ook tussentijds ter sti mulering. Hij twittert nu ook, ofwel doet een poging. Want maximaal 140 tekens? Dat is toch niet te doen? Daarin kan hij alleen maar lucht- happen als aanzet voor zijn eerste zin. Zijn gehoor overweegt hem een twitter-verplichting op te leggen. PZC DINSDAG 25 november 2014 Top moet slanker bij ZorgSaam door Harmen van der Werf SLUISKIL - De sloop van de voormalige Antoniusschool in Sluiskil is al weken bezig, maar pas sinds een paar dagen écht goed zichtbaar. Pas toen al het as besthoudend materiaal uit het pand was gehaald, konden werknemers van aannemingsbedrijf Sagro het markante gebouw letterlijk tegen de vlakte trek ken. Het duurt zeker nog tot het einde van het jaar voordat alle sporen van de in 1925 gebouwde school zijn uitgewist „De sloop duurt nog wel een tijdje. Daarna moeten we de kelder nog opvullen met grond", vertelt Luc de Rijk van Sagro. De school was overbodig sinds de oplevering van brede school Het Mo zaïek. De gemeente Terneuzen, eigenaar de school, heeft nog geen plannen voor het terrein. Daarom wordt het met gras ingezaaid. Het huidige groen wordt gefatsoeneerd, foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl PLAFONDS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57