Plan landhuizen Tholen krijgt nieuwe kans we stopp er] emeel fis mooi geweest laatste dag 30 november alles moet weg HALVE PRIJS! BEVELANDEN en THOLEN 25 Burgemeester Anton Stapelkamp over in de kiem gesmoord 'Project X'-tafereel in Ceresstraat. KAPELLE - Een situatie zoals afgelo pen vrijdag in de Ceresstraat in Kapelle had overal kunnen gebeu ren. Dat zegt burgemeester Anton Stapelkamp. „Nu was het toeval lig hier." Het 'bijna-Project X'-tafereel, waarbij 125 Bevelandse jongeren rond 21.00 uur ineens in de straat stonden en een woning binnen wilden, zorgde vrijdagavond voor opschudding in de buurt. Buiten medeweten van de 15-jarige bewo- ner om was er via berichten dienst WhatsApp een oproep ver spreid om naar de Ceresstraat te komen en drank en vuurwerk mee te nemen. Er werd gedreigd ruiten in te gooien en onder de voornamelijk oudere buurtbewo ners heerste angst. Uiteindelijk wist de politie de boel te sussen en daarom moet het wat betreft Stapelkamp niet 'groter gemaakt worden dan het is'. „Voor de men sen die het betrof, was het natuur lijk wel heel naar en angstaanja gend." De Kapelse burgemeester is giste ren nog even langsgeweest in de straat, vrijdagavond werd hij pas rond elf uur gebeld. Toen was de angel er al uit. Raar vindt Stapel kamp dat niet. „Wat moet ik daar doen? Het heeft weinig zin om er tussen te gaan lopen. Als porte- Wat moet ik daar doen? Het heeft weinig zin om er tussen te gaan lopen feuillehouder openbare orde en veiligheid kom ik pas in beeld als er noodbevoegdheden nodig zijn." Hij erkent wel dat het ook uit de hand had kunnen lopen. „Mensen hadden dolle dingen kunnen doen. Maar we zijn met de schrik vrijgekomen." Volgens Stapelkamp bleef de over last beperkt tot 'een paar straten'. „Er zijn verder weinig mensen die er iets van hebben gehoord of gezien, niemand heeft me er tij dens de sinterklaasintocht zater dag over aangesproken." Volgens de burgemeester hebben overheden weinig grip op situa ties zoals vrijdagavond. Berichten verspreiden zich razendsnel via sociale media en in het geval van WhatsApp-groepen zijn die ook aan de openbaarheid onttrokken, in tegenstelling tot de Face- book-uitnodiging die leidde tot de rellen in Haren. „Met dit soort ontwikkelingen moet je wel meer rekening houden en dat doen we ook, maar het is lastig. Zeker in zulke incidentele gevallen. Dit had overal kunnen gebeuren." Buurtbewon=ers verkondigden gisteren in deze krant dat het inci dent niet op zichzelf staat en dat er vaker sprake is van feesten met overlast. Merkwaardig, vindt Sta pelkamp. „Ik heb de teamchef daar nog over gebeld, maar van echt ernstige overlast is bij mijn weten geen sprake." Buurtbewo ners geven echter aan 'het niet langer te kunnen tolereren' en willen deze week in gesprek met wijkagent Silvan Vael. Omdat afgelopen vrijdag geen strafbare feiten zijn geconsta teerd, heeft de politie geen aan houdingen verricht. De komst van vier landhuizen - op de plek waar nu nog een ver vallen kassencomplex staat - stuit te op veel bezwaren van agrariërs uit de buurt. Zij vrezen beperkt te zullen worden in hun activiteiten als toekomstige bewoners van de landhuizen gaan klagen over bij voorbeeld stank- en/of geluidso verlast. De gemeente had geen oor voor hun bezwaren, maar werd teruggefloten door de Raad van State. Die oordeelde dat in het plan onvoldoende was aange toond dat de huizen geen belem mering vormen voor de boeren. Er is een nieuw bestemmingsplan opgesteld dat de toets der kritiek wel moet kunnen doorstaan. Het college heeft het voorontwerp on langs goedgekeurd. Een woord voerder kan nog geen inhoudelij ke mededelingen doen. „Maar het plan komt binnenkort ter inzage te liggen." Vermoedelijk leidt dat tot nieuwe bezwaren van de agrariërs. Frietfestijn en Pietenspeurtocht Café Mem Co in Rilland houdt vrijdag in samenwer king met Frituur Lee een friet- festijn en een pietenspeurtocht voor de Rillandse kinderen, die zich hiervoor aanmelden. Het feest begint om 17.30 uur met friet en een snack eten. Daarna begint de speurtocht door het dorp. Drie lesmiddagen over Sicilië De ZVU begint vanmiddag in De Spinne in Goes met een se rie van drie lesmiddagen over: 'De vele geheimen van het kleurrijke Sicilië'. Aan de orde komen diverse volkeren die hun stempel op de Siciliaanse cultuur hebben gedrukt en het eiland hebben gemaakt dat het nu is. Aanvang 13.30 uur. Zappend door operaland Muziekensemble Opera per Tutti! brengt zaterdagavond in De Vroone in Kapelle een wis selend programma. Dit profes sionele kwintet zapt door ope raland en brengt muziek van hoge kwaliteit Opera per Tut ti! neemt het publiek mee langs een doorsnede van aria's en ensemblestukken. Aanvang 20.00 uur. Optreden Zanggroep Noord-Beveland Zangroep Noord-Beveland geeft 30 november, eerste zon dag van de Advent een concert in de Nicolaaskerk in Kortgene. De muziek staat in het teken van verleden en toekomst met werk van o.m. J.P. Sweelinck, H. Purcell, W. Vogel, Orlando di Lasso, Rachmaninov en Kees van Eersel. Aanvang 15.30 uur. Rode Kruis start nieuwe EHBO-cursus De Rode Kruis-afdeling Tho- len-Reimerswaal begint van avond een nieuwe cursus Eer ste Hulp. De EHBO-lessen wor den gegeven in de Haestinge in Sint - Maartensdijk, vanaf 19.30 uur. Meer informatie en/of aan melden bij Mare Koopman via 06-54217307 of nrktholen@zeelandneLnl. Euterpe houdt slagwerkfestival De slagwerkgroep van muziek vereniging Euterpe houdt zon dag 30 november in De Stenge in Heinkenszand voor de acht ste keer een slagwerkfestival. Naast de slagwerkgroep treedt ook 'Aan de slag', de jeugdslag- werkgroep van Euterpe op. Bei de groepen staan onder leiding van Bart van der Vaart. Het fes tival begint om 14,30 uur. DINSDAG 25 NOVEMBER 2014 'Dit kan overal gebeuren, nu was het Kapelle' door Luc Oggel I Burgemeester Anton Stapelkamp van de gemeente Kapelle T. ADRIAANSTRAAT 7, GOES Burgemeester Stapelkamp THOLEN - Het plan voor de bouw van landhuizen aan de Mosselhoek- seweg bij Tholen-stad krijgt een nieuwe kans. Burgemeester en wet houders hebben een in hun ogen verbeterd bestemmingsplan vastge steld. Het sneuvelde eerder bij de Raad van State. RILLAND GOES KAPELLE KORTGENE SINT-MAARTENSDIJK HEINKENSZAND berco

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53