Sloop Goese Lyceum aanstaande 54 Feestje op social media? Wij kijken wel uit! muziekeducatieproject Queen-concert op het witte doek WolphaaitSdijk krijgt DELSCHER. 24 BEVELANDEN en THOLEN BELEGERING AV'56 haakt aan bij actie voor Serious Request 2 Etro 10% 20% 30% 40% 50% PARfW£R Aannemer Sinke Groep voert de sloop gefaseerd uit. Naar aanlei ding van een op 8 oktober gehou den bewonersbijeenkomst is in overleg met de aannemer beslo ten om de aan- en afvoerroute van materieel en puin te wijzigen. Het gebouw ligt middenin een woonwijk waar ook veel scholie ren fietsen. De route loopt nu via de Vogelzangsweg-Bergweg-Bea- trixlaan en 's-Heer Eldorpweg. Ook zal er met name gereden wor den op zaterdagen, na 17.00 uur op werkdagen en in de voorjaars vakantie 2015. Om de verkeersvei ligheid te waarborgen, zullen er bij de aan- en afvoerroute ver keersregelaars worden ingezet. Van 1 december tot 28 februari vinden de sloopwerkzaamheden plaats. De Fransen van de Futte- straat en de 's-Heer Elsdorpweg zullen gedeeltelijk worden afgeslo ten voor de duur van de sloop. Het sloopterrein is afgezet met bouwhekken en zal worden be waakt. Dat is nodig, want vorige week werden er 's- nachts ruiten van het gebouw ingegooid. Na af ronding van de sloop moet het ter rein nog worden geëgaliseerd. Naar verwachting zal de volledige oplevering plaatsvinden op 13 maart 2015. De totale sloopkosten bedragen een kleine half miljoen euro. Een gedeelte van het bestaande gebouw (de voormalige Burg. Van Dusseldorpmavo, gelegen aan de Voorstad) krijgt waarschijnlijk een herbestemming en wordt daarom voorlopig gespaard van de slopershamer. Met het oog op de veilig heid is de aan- en afvoerrou te voor puin en materieel gewijzigd. Van de groep eersteklassers van de Isaac Beeckman Academie in Kapelle, hebben de meesten wel meegekregen wat er vrijdagavond is gebeurd, maar ze waren er geen van allen bij. „Gelukkig maar", vinden ze, want het moet nogal grimmig zijn geweest. „Er waren ook ouwe mensen bij", weet één van hen. Zelf zouden ze nooit op die ma nier iemand uitnodigen. „We kij ken wel uit." Ook bij hen ligt Pro ject X in Haren (2012) nog vers in het geheugen. Dat is geen wonder, want op school zijn ze daar nog maar kort geleden aan herinnerd. Docente Petra Hompesch legt uit dat er op school veel aandacht wordt be steed aan het gebruik van sociale media en de risico's daarvan. „Wij gebruiken in nagenoeg alle lessen laptops, dus de leerlingen zijn heel erg actief en bedreven op internet. Om te voorkomen dat ze daar al te gemakkelijk mee omgaan, hameren we op de risci- co's. Dat Project X is aan het be gin van het jaar in ieder geval langsgekomen als voorbeeld van hoe het niet moet. Regelmatig hebben we ook gastdocenten die erg bij de tijd zijn op het gebied van de nieuwste ontwikkelingen. Ik ben dus wel blij dat ze zo reage ren." Wie er wel bij was vrijdag, maar beslist niet met zijn naam in de krant wil, is de vijftienjarige Ka- pellenaar die met een sms-je („Ik doe niet meer aan WhatsApp, want daar word ik stapelgek van") door zijn vriend werd uitgeno digd. Het sms-je luidde: 'Er is feest bij die-en-die, ga je mee.' „Die twee jongens ken ik wel. Te gen mijn moeder heb ik gezegd, gelogen eigenlijk, dat ik naar een verjaardag ging. Omdat ik geen ca deautje had, heeft ze mij twee rol letjes Tuc meegegeven. Toen ik in de straat aankwam, was mijn vriend er al. Hij zei meteen dat er iets niet klopte. Er waren inder daad oudere gasten, tuig zeg maar. Ik kan me voorstellen dat die jongens doodsbang waren en de buren ook. Het was gewoon een soort oproer. We hebben nog eventjes staan kijken, maar we wa ren het snel beu. Mijn vriend had een fles limonade meegebracht en we kwamen nog een jongen te gen die we kenden. Een eindje verderop in het dorp hebben we met z'n drieën de Tucjes opgege ten en de fles leeggedronken. Toen ik naar huis fietste, heb ik nog even gekeken. Er was nog steeds veel herrie." Hij vraagt zich af of hij niet met een, toen hij aankwam, de politie had moeten bellen. „Daar dacht ik helemaal niet aan. Je gaat er trouwens van uit dat die mensen in de straat dat zelf wel doen." GOES - Atletiekvereniging AV'56 uit Goes doet in navolging van de Walcherse atletiek- en duursport- vereniging Dynamica, mee aan 3FM Serious Request door dins dagavond 23 december een liefda digheidsloop over 3000 meter te houden voor het goede doel. De opbrengsten van de loop zijn bestemd voor vrouwen en meis jes die in Afrikaanse oorlogsgebie den het slachtoffer zijn geworden van seksueel geweld. De 3000 me ter Serious Request Run in Goes is een serieuze wedstrijd met tijd meting, maar ook minder geoefen de vrienden of familieleden van deelnemers mogen meedoen. VLISSINGEN - De Cinecity-biosco- pen in Vlissingen en Terneuzen onthalen het publiek op een ultie me 'Queen-belevenis'. Op woensdagavond 26 november (20.30 uur) en op zondagmiddag 30 november (16.15 uur) wordt het verfilmde concert 'Rock Montreal' uit 1981 van deze legen darische Engelse band in beide bioscopen op het grote scherm vertoond. Basisscholen moeten sinds sep tember volgens bepaalde richtlij nen werken op het gebied van muziek- en cultuureducatie. De muzieklessen zijn op dit moment binnen de basisscholen niet sterk ontwikkeld. Met dit muziekpro- ject krijgen alle leerlingen van Sa menspel toegang tot muziekon derwijs en de mogelijkheid een instrument te leren bespelen. De meerwaarde voor Advendo en de muziekschool is er eveneens, want beide hebben te maken met een dalend aantal (jonge) leerlin gen. De bestaanszekerheid van Ad vendo is zelfs in het geding. De ZMS verzorgt de wekelijkse binnenschoolse muzieklessen voor de groepen 4 t/m 8 en de we kelijkse buitenschoolse prakti sche groepslessen waar de leerlin gen daadwerkelijk een instru ment leren bespelen. De gemeen te Goes draagt 4000 euro bij aan het project. Hogan Burberry ^B.Cucinelli MaxMara Escada Tod's WINKEL MAKE-OVER Verbouwingsopruiming adaB od's^ e.v.a^ Grote Markt 11-13» Goes www.delscher.nl door Luc Oggel -i l Deze eersteklassers van de Isaac Beeckman Academie in Kapelle 'kijken wel uit', foto Marcelle Davidse GOES - De sloop van het leegstaan de gebouw van het Goese Lyceum aan de Van Dussedorpstraat in Goes begint volgende week maan dag. Het werk duurt naar verwach ting drie maanden. door Mieke van der Jagt KAPELLE - Wie een feestje geeft kan zijn vrienden gewoon uitnodi gen, een mailtje sturen, bellen of desnoods, net als op de kleuter school, een uitnodiging kleuren en in de bus doen. Facebook, Twitter en WhatsApp brengen veel te veel risico's met zich mee. door Luc Oggel WOLPHAARTSDIJK - Muziekvereni ging Advendo, de Zeeuwse Muziek school (ZMS) en Brede school Sa menspel beginnen in Wolphaarts- dijk een muziekeducatieproject on der de noemer 'Muziek ontwik kelt'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52