Met de Delicatessenbus het hele eiland over Leerlingen basisscholen helpen handje mee met planten bomen uwi SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Dit Dus by Co. geopend Active Tennis is leerbedrijf 't Ouwe Pak'uus nu In 't Pak'uus Ondernemersplein ZIERIKZEE - In de voormalige Waag van Zierikzee, Verre- nieuwstraat 1, heeft Corine Boek- hout-Weeber de woon- en stijl winkel Dit Dus by Co. geopend. Ze verkoopt daar onder andere de signspullen van het merk Serax, kussens van Zusss, handgemaakte uilen van Only Natural en kinder speelgoed en interieuraccessoires van Globalaffairs. Terwijl op het eiland steeds meer rijdende winkels verdwijnen, gaat Biemond onverstoorbaar door. Zijn klantenbestand neemt zelfs toe. „Steeds meer mensen willen weten waar hun eten vandaan komt en wat erin zit", constateert Biemond. „Op een pakje voorver pakte kaas uit de supermarkt staat een waslijst met ingrediën ten die ervoor zorgen dat de kaas langer goed blijft. Maar lekkerder wordt- het er niet op. Het lijkt als of steeds meer mensen zich daar bewust van zijn." Dat hij uitsluitend verse, ambach telijk geproduceerde etenswaren verkoopt die, als het even meezit, ook nog biologisch zijn, werkt daarom in zijn voordeel vermoedt de ondernemer. „Mijn klanten zijn verheugd als ze zien dat ik de kaas pas aansnijd als ik bij hen voor de deur sta. Of als ze ontdek ken dat de zuivel die ik verkoop direct van de boerderij uit Grijps- kerke komt." Dat er een prijskaartje hangt aan verse en biologische producten blijkt voor veel klanten geen pro bleem. Dat verbaast Biemond wel een beetje. „Ik verkoop per week minstens een aantal dozen verse biologische sappen. Die flessen zijn duurder dan de sappen in de supermarkt. Blijkbaar hechten mensen er tegenwoordig meer waarde aan dan vroeger. Het is mooi dat steeds meer mensen voor kwaliteit kiezen." Onder zijn klantenkring rekent Biemond veel ouderen en men sen in een dorp zonder super markt. Daarnaast doet hij vooral in de zomer weekmarkten en bra derieën aan. Onlangs stopte Jan Bolle, even eens uit Oosterland, met zijn Steeds meer mensen willen weten waar hun eten vandaan komt SRV-wagen. Ook daar hield hij een aantal klanten aan over. Hij richt zich ook op de horecagele genheden die het eiland rijk is. In de zomer verkoopt hij steeds meer kaasproducten en eieren aan een aantal restaurants. Ook zijn verse sappen prijst hij hier te genwoordig aan. „Op die manier proberen we ons te verbreden. Bedrijven zijn een heel andere markt dan particulie ren. Daar liggen nieuwe kansen." Een uitbreiding naar andere gebie den zit er volgens Biemond niet zo snel in. „Dat probeerden we al eens op Goeree-Overflakkee en Tholen, maar daar is de concurren tie groter. Daar zijn in tegenstel ling tot Schouwen-Duiveland meer rijdende winkels. We rich ten ons dus liever op het gebied waar we al zitten." ZONNEMAIRE - Active Tennis uit Zonnemaire is sinds begin deze maand geregistreerd als erkend leerbedrijf door Calibris Kennis centrum voor leren in de praktijk in zorg, welzijn en sport. ATT staat onder leiding van Ro nald van Slooten. Het bedrijf verzorgt lessen bij zes tennisverenigingen op Schou wen-Duiveland. zierikzee - Feest- en cadeauboe tiek 't Ouwe Pak'uus is verhuisd van de Meelstraat naar de Post- straat in Zierikzee. Met de verhui zing is de naam gewijzigd in In 't Pak'uus. In het nieuwe pand is be duidend meer etalageruimte be schikbaar. Op de nieuwe locatie is een oplaadpunt voor de OV-chip- kaart geplaatst. Naast Albert Heijn is dit het tweede oplaad punt in Zierikzee. Tot teleurstelling van menig leer ling mochten ze boompjes niet zelf in de grond zetten, want dat had de aannemer alvast voor ze gedaan. Ze hoefden eigenlijk al leen nog maar de kuilen rondom de boompjes vol te scheppen met aarde. Maar dat viel voor Elise, Ma- re-Lalou en Shereen ook nog niet mee. „Dat scheppen is hartstikke zwaar!" De gemeente is momenteel druk bezig met diverse plantprojecten op het eiland, zoals de realisatie van het Oostplantsoen in Bruinis se, maar ook de aankleding van de Brede School in Zierikzee. Re den genoeg voor de gemeente om daar in samenwerking met het Na tuur Educatie Centrum (NME) ba sisschoolleerlingen bij te betrek ken. Gisteren mochten de leerlin gen van de Willibrordusschool het spits afbijten, maar ook de ko mende dagen nog zijn er op ver schillende plekken scholieren die aannemers helpen met het plan ten van bomen. Eerder hebben de leerlingen van de betrokken scholen een wens- boom moeten maken waarin hun wensen hangen. Die worden deze week aangeboden aan bestuur ders. In week 49 en 50 zijn de wensbomen te zien in de biblio theek van Zierikzee. Elise: „Wij hebben gewenst dat onze boom heel mooi en gezond wordt. Misschien gaan we hier met school nog wel een keer langs om te zien of de boom ge groeid is en anders gaan we zelf Enkele leerlingen van de katholieke basisschool Willibrordus planten bo- nog wel eens kijken." men op het Businesspark in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema DINSDAG 25 NOVEMBER 2014 Teun Biemond met zijn Delicatessenbus volgeladen met verse kazen, delicatessen, zuivel en Zeeuwse wijnen, foto Dirk-Jan Gjeltema door Sharon van Oost OOSTERLAND - Al negen jaar be zorgt Teun Biemond ambachtelijke producten aan huis. Met zijn bus vol verse kazen, delicatessen, zui vel en Zeeuwse wijnen doet hij te genwoordig zo'n vierhonderd klan ten aan op Schouwen-Duiveland. Hij rijdt van de Kop van Schouwen tot Bruinisse. Teun Biemond, ondernemer door Wendy de Jong ZIERIKZEE - Een kale bedoehing noe men meerdere scholieren van de Sint Willibrordusschool in Zierik zee het nabijgelegen Businesspark waar O'Moda gevestigd is. Gisteren kregen ze de kans om daar wat aan te veranderen door tien jonge bo men te planten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49