Tbs-er wordt na acht jaar weer vrij burger Scoutingdub is op zoek naar leden SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Wintermarkt voor het Glazenhuis dat is prettig tussen de bezoeken aan het consultatiebureau in." Linda van der Jagt van Jeugd Ge zondheidszorg Zeeland (JGZ) weet dat moeders de ontwikke ling van gewicht en lengte van hun spruit graag nauwgezet in de gaten houden. „Gedurende de eer ste vier maanden na de geboorte is er maandelijkse controle bij on ze consultatiebureaus. Daarna gaat er een halfjaar overeen. Daar- Ook als alles vlot verloopt, heeft een zogende moeder wel eens behoefte aan advies om kom ik meestal even langs bij de kofïie-ochtend hier. Dat biedt een mooie gelegenheid tussentijd se vragen te beantwoorden. Jam- mergenoeg had ik vandaag wei nig tijd en daarom heb ik de weeg schaal hier gisteren al even afgege ven", zegt Van der Jagt. Dat wegen blijkt iets feestelijks te hebben. Tenminste wel als baby Bram in zijn blootje op de schaal wordt gelegd. Hij is nu 9 maan den en de wijzer geeft 10 kilo en 30 gram aan. Zijn moeder, Miran da Everaarts uit Zierikzee geeft er een hoeraatje bij en Bram zelf kirt van de pret. Finn heeft inmiddels het kringe tje baby's verlaten en verkent de wereld. Hij kruipt behendig on der een bankje door om zijn hori zon te verbreden. Zijn moeder is toch even met andere dingen be zig. Zij benadrukt dat je als wer kende vrouw je baas niet hoeft te vragen of je mag kolven. „Je kunt Want M. verscheen voor de recht bank omdat het Openbaar Minis terie vindt dat het met hem zo goed gaat dat zijn tbs beëindigd mag worden. De man moest acht jaar geleden voorkomen wegens een serie misdrijven, onder ande re een poging tot verkrachting en een poging doodslag. Ook had hij bij zijn aanhouding een agent ge slagen met een zwaar apparaat. Hij had destijds een fors strafblad en werd veroordeeld tot een cel straf en tbs. Een jaar geleden werd de tbs nog eens verlengd met één jaar. Giste ren vertelde M. tegen de rechters dat tegenwoordig het erg goed met hem gaat. Volgens de rech ters blijkt dat ook uit de verschil lende rapportages die gemaakt zijn door gedragswetenschappers. De man woont al geruime tijd buiten een kliniek, werkt en heeft het, zo zei hij, goed naar zijn zin. Hij probeert ook zoveel als moge lijk van de drank af te blijven. Dat lukt. Alleen vorig jaar, tijdens het WK-voetbal, ging het nog even mis. M. vertelde de rechters ook dat hij nu vijf dagen in de week werkt en dat hij het goed heeft. Hij zei verder dat hij er vertrou wen in heeft dat hij niet meer met justitie in aanraking komt. Volgens gedragsdeskundigen is de kans daarop acceptabel klein. „En als er iets is, weet ik de weg naar de hulpverlening", zei de man tegen de rechters. Na een kor te schorsing besloten de drie rech ters dat de man weer vrij burger mag zijn. WESTKAPELLE - Vooruitlopend op het Glazenhuis dat een maand la ter wordt gehouden in het Kasteel van Batavia is er vrijdag van 15.00 tot 20.00 uur een markt in de Noordstraat in Westkapelle. Daar staan kramen met onder meer sie raden, vogelkransen, kaarten, jam, gelei, brocante, steigerhout, mut sen, sjaals en cake. Een dj zorgt voor muziek en voor de kinderen staat er een springkussen. gewoon zeggen dat je even apart gaat zitten om te kolven, want dat is een recht tegenwoordig." Eén van de jongsten hier is baby Fenna van amper 4 weken. Zij slaapt lekker in de armen van haar moeder Linda Elenbaas uit Ellemeet, die op haar beurt in een hoekje apart even wat vragen stelt aan de lactatiekundige. Daar is hier natuurlijk ook volop gele genheid voor. Je hoeft de baas niet te vragen of je mag kolven. Zeg het gewoon. Het is een recht Blom: „Het is wel een gezellig groepje hoor met negen welpjes, maar het zou toch beter zijn als er nog wat jeugdleden in de leeftijd van zeven tot elf jaar bij zouden komen. Dat maakt het bijvoor beeld net wat makkelijker om fat soenlijke teams te maken om een spel als Stratego te spelen." Volgens Blom stond er dit week end voor de jongsten al een kamp gepland in het clubgebouw in Burgh en wordt daar nu speciaal om leden te werven een vossen jacht aan gekoppeld. Het le denaantal bij de welpjes bestaat pas sinds deze zomer uit een klein groepje. Blom: „Er zijn veel kinderen uitgestroomd die door hun leeftijd nu bij de scouts zijn gekomen. Het is wel typisch, want juist in de hogere leeftijdscategoriën hebben wij ge noeg leden, terwijl dat bij andere scoutingclubs vaak een groot pro bleem is." De Kaninefatengroep is de scou tinggroep voor Burgh-Haamstede en omstreken. De groep heeft in totaal zo'n veertig jeugdleden in de leeftijd van 7 tot 18 jaar. Blom hoopt met het organiseren van een vossenjacht in Burgh zoveel mogelijk basisschoolleerlingen, vanaf groep 3, te bereiken. Ieder kind dat zin heeft, kan zaterdag meedoen. De vossen, verklede scouts die elk een onderdeel van een puzzel bij zich dragen, zijn zaterdag tussen 15.00 en 17.00 uur te vinden in de straten van Burgh. Het thema van de vossenjacht is 'reis om de we reld' en dus zullen de Vossen' ver momd zijn als buitenlandse toe risten. Start- en eindpunt is club huis 'Weest Paraat' van de Kanine fatengroep aan de Bootlaan 8 in Burgh. Meer informatie is te vin den op www.scoutingwester- schouwen.nl. DINSDAG 25 NOVEMBER 2014 Bijeen in de vrolijke kring (vlnr): Bram, Floor, Noa, Chayenne en Finn kijken verbaasd naar die man met zijn came ra. foto's Dirk-Jan Gjeltema Rini van Erp, lactatiekundige door Emile Calon MIDDELBURG - Acht jaar geleden noemde rechter Jan Hopmans de Vlissinger Robert M. nog een van de topcriminelen van Zeeland. Gis teren zat M. (44) weer in de recht bank. Maar deze keer hadden er fei telijk slingers moeten hangen, zo zei raadsman Eduard Smit. Viola Schrier, moeder van Finn door Wendy de Jong BURGH-HAAMSTEDE - Negen welp- jes zijn momenteel actief bij de Ka- ninefatengroep. Dat is de scouting groep voor Burgh-Haamstede en omstreken. Teamleider Marius Blom hoopt dat ledenaantal te ver hogen naar 25 met het houden van een vossenjacht komende zater dag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47