DELSCHER. 24 SCHOUWEN-DUIVELAND MOEDERS TREFFEN MOEDERS De borst geven is natuurlijk heel gewoon, maar soms is er behoefte aan advies en delen van ervaringen. r AV'56 haakt aan bij actie voor Serious Request Queen-concert op het witte doek 10% 20% 30% 40% 50% Dronken naaktloper aangehouden Lichaam vermiste oogarts gevonden Een vissersschip heeft in de nacht van zondag op maan dag dichtbij de kust het lichaam gevonden van Niko la Smoljanic, oogarts in het Van Weel Bethesdazieken- huis in Dirksland. Hij ver dween 16 november. Onder zoek moet de doodsoorzaak uitwijzen. De politie gaat niet uit van een misdrijf. Sinterkiaasdisco bij S.V. Duiveland Sportvereniging Duiveland houdt vrijdagavond in sport kantine in Oosterland een Sinterklaasdisco voor basis schoolleerlingen van groep 3 tot en met 8. Hier kan gedanst worden en er worden diverse spelletjes gespeeld. Het feest wordt ge houden van 19.30 tot 21.30 uur. Het 'ware verhaal' over Sinterklaas De leden van Vrouwen van Nu afd. Duiveland worden vanavond in het Dorpshuis in Oosterland onthaald op het 'ware verhaal' over het ontstaan van de Sinterklaas viering. Daarbij horen ook versnaperingen in Sintstij 1. Ook de 'pakjes' zullen niet ontbreken. De avond begint om 19.30 uur. Feest met Sint en Zwarte Pieten Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten brengen zaterdag een bezoek aan Noordgouwe en Schuddebeurs. Het gezel schap wordt rond 14.00 uur op de Ring voor de kerk ver wacht Daarna is er feest in het dorpshuis met tracta- ties, cadeautjes, een verlo ting en muziek van Con Amore. Uitvoering Choral Evensong Vocaal ensemble Magnificat en het Prins Mauritskoor verzorgen zaterdag een Cho ral Evensong in de Hervorm de kerk van Dirksland. Er wordt muziek uitgevoerd van diverse Engelse compo nisten, zoals J. Rutter, B. Brit ten en R. Vaughan Williams. De uitvoering begint om 17.00 uur. D'Antilopen houdt bingoavond De stichting D'Antilopen houdt vrijdag in De Hoek steen in Scharendijke een bingoavond. De bingokaar ten kosten 50 cent per stuk en er worden gemiddeld acht rondes gespeeld. Tus sen door is er tijd voor drankje en hapje. Nadien is er nog een verloting. Aan vang 19.30 uur. ZIERIKZEE - „Als het niet wil vlot ten met kolven dan moet je eens een videofilmpje maken van je Ruilende baby en daar naar kijken als je kolft. Nou dan krijg je wel stuwing hoor", weet Viola Schrier uit Oosterland uit eigen ervaring. Zij is een van de moeders die el kaar ontmoeten bij 'Moeders tref fen Moeders' in het Ondernemers- atelier in Zierikzee. Om de twee weken op de oneven woensdagen houden Dé Provin ciale Kraamzorg en Verloskundi ge praktijk LENA hier een koffie ochtend voor moeders en hun kindjes. Het aantal deelneemsters varieert van 10 tot 15. „We spelen hiermee in op een be hoefte in de praktijk. Ook als het geven van borstvoeding vlot ver loopt heb je als moeder wel eens behoefte aan contact met anderen en je kunt op jouw beurt weer an- dere moeders advies geven", zegt lactatiekundige Rini van Erp. Voor moeilijkere vragen en aan pak van problemen bij borstvoe ding kunnen moeders natuurlijk altijd direct trecht bij haar of bij haar collega lactatiekundige en kraamverzorgende Jolanda Vol kers. Voor kleinere dingen uit de dagelijkse praktijk zijn die kof- fie-ochtenden zeer geschikt. „Bovendien is het heel gezellig en is het leuk om de groei van el- kaars baby's te zien", zegt Rianne Lepouter uit 's Gravenpolder. Zij weet wel dat dichterbij huis in Heinkenszand ook 'Moeders tref fen Moeders' bijeenkomsten wor den gehouden, maar zij komt in navolging van haar vriendin lie ver naar Zierikzee. Tenminste nog even, want haar dochter Adriënne is al één jaar en twee weken en daarmee de oudste van het jonge grut dat vrolijk over het zojuist krachtig gestofzuigde vloerkleed rolt en nieuwsgierig naar elkaar graait. „Ik geef nu nog voor de helft GOES - Atletiekvereniging AV'56 uit Goes doet in navolging van de Walcherse atletiek- en duursport- vereniging Dynamica, mee aan 3FM Serious Request door dins dagavond 23 december een liefda digheidsloop over 3000 meter te houden voor het goede doel. De opbrengsten van de loop zijn bestemd voor vrouwen en meis jes die in Afrikaanse oorlogsgebie den het slachtoffer zijn geworden van seksueel geweld. De 3000 me ter Serious Request Run in Goes is een serieuze wedstrijd met tijd meting, maar ook minder geoefen de vrienden of familieleden van deelnemers mogen meedoen. VLISSINGEN - De Cinecity-biosco- pen in Vlissingen en Terneuzen onthalen het publiek op een ultie me 'Queen-belevenis'. Op woensdagavond 26 november (20.30 uur) en op zondagmiddag 30 november (16.15 uur) wordt het verfilmde concert 'Rock Montreal' uit 1981 van deze legen darische Engelse band in beide bioscopen op het grote scherm vertoond. Etro Hogan Burberry ^B.Cucinelli MaxMara W Escada Tod's WINKEL MAKE-OVER Verboüwingsopruiming adaa od's^ e.v.a.^ Grote Markt 11 -13 Goes www.delscher.nl m\ borstvoeding en voor de helft kunstvoeding. Daar is zoveel keus in. Natuurlijk blijft het een kwes tie van je eigen gezonde verstand gebruiken, maar het is goed om eens wat voor- en nadelen uit de praktijk te horen", zegt Marjon Boogerd uit Zonnemaire, terwijl ze dochter Noa van 8 maanden in de vrolijke kring zet. Daar wor den nou net volkoren soepsten gels zonder zout uitgedeeld en die blijken binnen het babyclubje heel goed te bevallen. Smak, sab bel, smak, baby Finn (8,5 maan den) heeft zijn soepstengel als eer ste op en wijst verlangend op de stengel van Chayenne (bijna 8 maanden), maar zij is inmiddels volledig gefocust op de man die ineens met een camera voor het kringetje zit. „Ik ben een trouwe bezoekster zegt moeder Mirjam Versluis uit Bruinisse, hier samen met doch ter Floor van 9,5 maanden. „Ge woon omdat ik het heel gezellig vind, maar het is ook nuttig, want je kunt hier je kind ook wegen en ZIERIKZEE - Een 30-jarige man uit Zierikzee is in de nacht van zon dag op maandag aangehouden in zijn woonplaats. Hij had geen kle ding aan, was onder invloed van alcohol en lichtgewond. De man werd om 3.15 uur aange troffen in de achtertuin van een woning aan de Lange Nobelstraat. Hij had een achterdeur van het pand vernield. De politie werd kort na 3.00 uur door de bewoon ster van het pand gealarmeerd. De kleding van de man werd door agenten gevonden op een na bijgelegen parkeerterrein. De man is gearresteerd en na behan deling door een arts ingesloten. DIRKSLAND OOSTERLAND OOSTERLAND NOORDGOUWE DIRKSLAND SCHARENDIJKE Moeders en baby's bij een door Ali Pankow I Sanne Meerdink van verloskundige praktijk LENA kijkt toe bij het wegen van baby Fien door haar moeder Nine Scheffer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46