Seizoensrecord vierdeklassers I I I 1 Schelde Sports levert baskets voor Rio 2016 1 44 Ik had vanuit Polen door kunnen gaan naar Mexico, maar daar had ik de focus niet meer voor 32 SPORT TENNIS H Janson maakt reuzensprong Deelname aan Australian Open is nog onzeker voor Zierikzeese. Misschien moet ze nog wat punten sprokkelen in Tlirkije. PRODUCTIEFSTE ZEEUWSE SPEELDAGEN Voor doelpunten moest je dit weekeinde in de vierde klasse van het zondagvoetbal zijn. Niet zozeer bij Hontenisse-Vogel waarde (1-1), maar wel bij de overi ge zes wedstrijden. Daarin waren zes goals het minimum en negen goals het maximum. Uit het veld (twitter) borrelde daardoor de vraag op: is dit een doelpuntenre- cord? Het antwoord: het is een evenaring. Er zaten zondag wedstrijden bij die de komende jaren aan de bar nog wel 's over de tong zullen gaan. Oostburg was in opperste euforie na de 4-3-overwinning op Luctor'88. Met een man minder herstelde de ploeg een 3-1-achter- srand. En wat te denken van de 6-1-oorwassing die Steen gaf aan Aardenburg? Bij die laatste ploeg scoorde overigens wel keeper Brian de Waele, vanaf elf meter. Marlo Janisse zal ook nog wel 's worden herinnerd aan de 23e no vember. Hij was maar liefst vijf keer trefzeker voor Patrijzen te gen Zeeland Spon (7-2-zege). In de afgelopen denig jaar heeft geen enkele Patrijzen-speler hem d.at kunstje voorgedaan in compe titieverband. Aleksandar Veljanos- ki, Edwin Capello en Wilfred van den Dries kwamen wel 's tot vier, maar nimmer tot vijf. En zo zetten de Zeeuwse zon dag-vierdeklassers een seizoensre cord neer met 44 doelpunten op één speeldag. Het was een evena ring, want vorige maand schoten ook de zaterdag-derdeklassers uit hun slof. Met Walcheren-Dom- burg (7-5) als hoogtepunt en geen enkele wedstrijd met minder dan vier doelpunten werd toen ook de 44 gehaald. Een speciale vermelding voor de zondag-vijfdeklassers waarbij eind september de teller stokte bij 42 treffers. Zij deden het ech ter in zes wedstrijden. GOES - Lesley Kerkhove heeft er al een heel lang seizoen opzitten. De nu 23-jarige tennisster uit Zie- rikzee speelde haar eerste partij al op 15 januari in Florida. Op 20 no vember was haar laatste wedstrijd in Polen, de 97e van dit jaar op de ITF-tour. „Ik ben echt veel langer doorgegaan dan anders", zei ze gisteren bij een sponsorbijeen komst van de Driekleur Challen ger Zeeland. „Nu ben ik wel even klaar met reizen. Maar misschien begint mijn nieuwe seizoen al weer half december. Dan heb ik dus bijna geen rust gehad." Kerkhove wil graag meedoen aan de kwalificaties van de Australian Open, het Grand Slamtoernooi in januari. Maar het is nog maar de vraag of ze toegelaten wordt. Mo menteel staat ze 222e op de we reldranglijst. Mogelijk heeft ze aan die notering genoeg om te mogen afreizen naar Melbourne. Maar doordat ze de komende we ken geen toernooien speelt, kan ze nog wat gaan zakken. „Tot 22 december kan iedereen zich voor het toernooi inschrij ven", vertelde de Schouwse. „Drie dagen later wordt bekend wie er in het kwalificatieschema zit. Dat wordt dus spannend. Het is moei lijk te zeggen welke plaats op de wereldranglijst je precies nodig hebt." Om het zekere voor het onzekere te nemen, doet Kerkhove in de laatste week voor de deadline waarschijnlijk nog mee aan een 50.000 dollartoernooi in Ankara. „Het is niet dat ik daar trek in heb, maar ik wil niet de Australi an Open mislopen. Ik zal dus mis schien wel moeten. Maar dat bete kent dan ook dat ik halverwege volgende week weer moet begin nen met opbouwen." Kerkhove zuchtte even. Het is niet dat ze het leven als tennis- prof beu is, maar soms is het wel een zwaar bestaan. „Je reist van toernooi naar toernooi. Eén keer kwam ik aan op Schiphol, sliep ik er en vertrok ik de volgende och tend weer naar een nieuw toer nooi. Ik had nu vanuit Polen door kunnen gaan naar Mexico, maar daar had ik de focus niet meer voor." De speelster was wel succesvol in 2014. „Ik ben blij met hoe het dit jaar gegaan is", zei ze. Ze won het 25.000 dollartoernooi van Aschaf- fenburg, haalde de finale van een even groot toernooi in Bangkok, kwam in kwalificaties van de US Open in New York tot de tweede ronde en mocht tijdens het Top- shelf Open in Rosmalen aantre den tegen de Spaanse wereldtop per Garbine Muguruza. Toch steeg ze nauwelijks op de wereldranglijst. „Over het feit dat ik nog wel gestegen ben, ben ik heel tevreden. Daar heb ik ook el ke week hard voor gevochten. Maar het was dit jaar heel moei lijk om écht omhoog te gaan. In 2014 waren er ineens minder pun ten te verdienen tijdens de toer nooien en alle toernooien waren supersterk bezet, omdat er min der keuze was dan voorheen." Om terreinwinst te kunnen boe ken, moet Kerkhove aan de lo pende band finales gaan halen. Dat weet ze zelf ook. „Met plek ken in de kwartfinale of halve fi nale bereik je bijna niets. In Minsk haalde ik twee weken gele den bijvoorbeeld de halve finale, maar ik steeg er maar vier plek ken door." De Driekleur Challenger Zeeland stak de Zierikzeese gisteren een hart onder de riem. Sander van Buren, de toernooidirecteur, riep alle sponsoren op mee te helpen aan de financiering van een auto voor Kerkhove. „Als jullie nou eens allemaal 250 euro schenken, dan kan Lesley mooi naar haar competitiewedstrijden en toer nooien in de buurt rijden." Hij wachtte het antwoord niet eens af, hij weet wel dat hij dat de ko mende tijd voor elkaar gaat krij gen. Daarnaast zorgde Van Buren er via sponsoren onder meer voor dat de website van Kerkhove een opfrisbeurt krijgt en dat ze goed verzekerd op pad gaat. „Lesley is al vijfjaar het gezicht van ons toernooi. Ze staat op al onze vlaggen. Nu is het tijd dat we wat voor haar terugdoen", legde hij uit. Na Montreal in 1976, Moskou in 1980, Seoel in 1988, Barcelona in 1992 en Sydney in 2000 wordt dit de zesde editie van de Zomerspe len waarbij Schelde Sports materi- Het heeft twee jaar geduurd om deze opdracht te krijgen alen levert. Bij alle basketbalwed strijden (tijdens het test event en de Spelen zelf) in Rio de Janeiro zullen de zogenoemde SAM's staan, basketbalstellingen met het Spring Assisted Mechanism. Het bedrijf zal er 24 leveren. Alle wor den in Goes in elkaar gezet en op transport gedaan. „Het heeft twee jaar geduurd om deze prestigieuze opdracht te krijgen", vertelde manager Alexan der Dekker. „Maar uiteindelijk heeft het IOC het dus aan ons ge gund. We zijn er heel blij mee, het is een eer om dit te mogen doen." Eerder dit jaar mocht Schelde Sports ook al SAM's leveren voor onder meer het WK in Spanje en het WK 3x3 basketball in Moskou. Dekker: „We hebben daarna van de wereldbasketbalbond Fiba een goede aanbeveling gekregen." r! f 1 m Veere VLISSINGEN - Ook topscorers staan wel eens droog. Zowel koploper Josimar Pattinama (Vlissingen) als achtervolger Arjen de Koeijer (Yerseke) maakte een pas op de plaats in het PZC-topscorersklas- sement. Bij Pattinama werd dat gecompenseerd met winst in de topper met Quick, maar De Koe ijer zag ook zijn teamgenoten niet scoren (2-0-verlies). Dat gaf Ramon Janson de kans om zich te melden in de achter volgende groep. Door vijf doel punten tegen Terneuzense Boys kwam de aanvaller van MZC'11 naast Chiel Maranus (Domburg) op de derde plaats. Janson was één van de drie Zeeuwse spelers die vijf keer scoorden. Ook Kevin van Iersel (SVD/Volharding) en Marlo Janisse (Patrijzen) deden dat. Janisse bracht zijn totaal op zestien goals en kwam daarmee de top tien binnen. Van Iersel staat op twaalf (doel)punten. Goals Klasse Datum Wedstrijd met meeste doelpunten 44 4A zon 23 nov Patrijzen-Zeeland Sport (7-2) 44 3Azat 11 okt Walcheren-Domburg (7-5) 42 5A zon 21 sep Rimboe-Hulsterloo (5-4) Vivoo-Groede (4-5) 41 4A zat 20sep Jong Ambon-Wolfaartsdijk (9-3) 40 3Azon 7 sep Alliance-RCS (5-4) 40 3Bzat 1 nov Den Bommel-Smerdiek (8-1 38 2Ezat 6 sep Dauwendaele-Terneuzense Boys (3-5) 38 4A zon 28 sep Patrijzen-Sluiskil (7-2) 36 2E zat 4 okt GPC Vlissingen-MZC'11 (6-2) 36 3Azat 27 sep Nieuwland-Nieuwdorp (2-9) 36 4A zat 25 okt Jong Ambon-Bevelanders (9-3) 36 4A zon 26 okt Aardenburg-Zeeland Sport (5-2) Vogelwaarde-Schoondijke (6-1 Infographic Rolant Quist bron Rudy Boogert CIJFERS Op het weblog RudeStats (www.pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateurvoetbal. Vanaf dit seizoen doet hij dat ook elke dinsdag in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. Kerkhove krijgt maar weinig rust door Roeland van Vliet Lesley Kerkhove door Roeland van Vliet GOES - Het Goese bedrijf Schelde Sports mag in 2016 de baskets le veren voor de Olympische Spelen van Rio de Janeiro. Het moederbe drijf, de Janssen-Fritsen Group, heeft daarvoor de order ontvangen van het Internationaal Olympisch Comité. Alexander Dekker klasse 1 Josimar Pattinama 2 Arjen de Koeijer 3 Ramon Janson Chiel Maranus 5 Urmeion Martis 6 BartDeprez Marlo Janisse 8 Robin de Pagter Ivo Verstraeten Robin Provoost Kevin Schot 12 OldeRaas 13 Domenique v. d. Berge Rico de Putter Peter Dieleman Lorenzo de Groot Daryl Hollander Vlissingen Yerseke MZC '11 Domburg FC Axel Goes Patrijzen GPC Vlissingen FC Axel ZSC'62 SDO'63 Lewedorpse Boys Bruse Boys SSV65 Zaamslag Walcheren HA 3A 2E 3A 3A 1B 4A 2E 3A 3B 5A 4A 2E 2E 2E 3A 3A zon zat zat zat zat zon zon zat zat zat zon zat zat zat zat zat zat goals 14 15 13 13 11 8 16 10 10 10 15 14 9 9 9 9 9 factor 2 1,5 1,5. 1,5 1,5 2 1 1,5 1,5 1,5 1 1 1,5 1.5 1,5 1,5 1,5 infographic WA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32