Tom Dumoulin laat Niki Terpstra perplex achter Roeland Oltmans leidt India bij Champions Trophy SPORT 3t NEC komt in blessuretijd naast Jong Ajax het veld af gedragen, iedereen met een roodwitte hoed. Ik heb er nog een foto van, met mijn ar men in de lucht. Geweldig", glun dert Pronk 45 jaar later. Voor hem is de wedstrijd ook een soort dubbele revanche. Thuis te gen Benfica heeft Michels Pronk ernaast gezet. „Waarom? Ik weet niet waarom. Michels was niet te doorgronden." Maar na het beslis singsduel in Parijs komt de mid denvelder zelfs weer terug in Oranje. De zege op Benfica kenmerkt bo vendien de Europese doorbraak van Ajax. De finale wordt welis waar met 4-1 verloren van AC Mi lan, dit Ajax - met Sjaak Swart, Piet Keizer, Barry Hulshoff en Ve- libor Vasovic, is wel een groot macht geworden. „De ploeg was voor een groot deel al jaren bij el kaar. En het mooie was dat bijna iedereen uit Amsterdam-Oost kwam", verklaart Pronk het suc ces. Het doet hem geen pijn dat Ajax er op het hoogste Europese po dium niet meer aan te pas komt. „Geld", is het korte woordje dat volgens hem alles vertelt. Ajax-Benfica is op 5 maart 1969 de laatste grote wedstrijd in Stade de Colombes, in de gelijknamige Parijse voorstad. Het aantal van 63.638 toeschouwers wordt in Pa rijs pas na de opening van het nieuwe Stade de France in 1998 overtroffen. Stade de Colombes staat er nog steeds, maar het is on herkenbaar. Twee nieuwe tribu nes heeft het, aan de lange zijden. Dit is de thuishaven van de legen darische, 132 jaar oude rugbyclub Racing Métro 92. Al enige tijd wordt de oude naam, Stade Olym- pique Yves-du-Manoir weer ge voerd, naar de in 1928 op 23-jarige leeftijd omgekomen rugbyer. Het stadion staat midden in een lelijke migrantenwijk, met lange rijen van grijze blokkendozen. Zelfs als je je ogen dicht doet, is het niet voor te stellen dat hier ge schiedenis is geschreven. Maar het is wel zo. Roelant Oltmans zit volgende maand als tijdelijke bonds coach van India op de bank tij dens de Champions Trophy in eigen land. De zestigjarige Olt mans werkt sinds begin vorig jaar in India als technisch direc teur. De oud-bondscoach van Oranje vorig jaar ook al een paar maanden op de bank als interim-bondscoach. Volgens Indiase media heeft het bondsbestuur bijna twee weken voor de start van de Champions Trophy in Bhuba- Kuijt redt punt voor Fenerbah^e Fenerbah^e heeft gisteren met de nodige moeite een gelijk spel behaald bij Bursaspor: 1-1. Dirk Kuijt tekende in de 67e mi nuut voor de gelijkmaker, na dat de thuisploeg al in de der de minuut op voorsprong was gekomen door een treffer van Volkan Sen. 'Fener' zou bij winst alleen aan kop zijn gekomen in de Turkse Süper Lig. Door het gelijkspel moet het die echter delen met concurrent Besiktas. Beide ploegen hebben na tien duels twintig punten. Ook het doel saldo (14-10) is exact gelijk. Trainer Lodeweges één duel op tribune Dwight Lodeweges moet zater dag op de tribune plaatsnemen als Heerenveen tegen Heracles speelt. De trainer van de Friese club ging gisteren akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal, een schorsing van één wedstrijd. Lodeweges werd zaterdag op bezoek bij Ajax (4-1) wegge stuurd door Kevin Blom, nadat hij wat had geroepen over de tweede gele kaart die de arbi ter gaf aan aanvaller Slagveer. De trainer zag vanaf de tribune hoe zijn ploeg na rust een i-o-voorsprong weggaf. woon op tv kwam. We hadden ge hoord van de grote belangstelling, maar dit ging alle verwachtingen te boven." Een kaartje kost die middag vijf of tien Frank. Op de Cham- ps-Élysées verzamelen fans van beide clubs zich voor een vreed zaam feest. Benfica denkt in Pa- neswar afscheid genomen van Terry Walsh. De Australiër leid de India onlangs nog naar goud bij de Aziatische Spelen. De hockeybond van India maakte gisteren de selectie bekend voor het landentoernooi, zon der daarbij iets te melden over het mogelijke afscheid van Walsh. India treft in poule B on der meer Nederland. Oltmans leidde de mannen van Oranje in 1996 naar olympisch goud. Twee jaar later volgde in Utrecht ook de wereldtitel. Tour 2016 start in Normandië De Ronde van Frankrijk start in 2016 weer op vertrouwde bo dem, in Frankrijk zelf. Manche, een departement in Norman dië, krijgt voor het eerst de eer om het 'Grand Déparf vorm te geven, meldde de Tour-organi satie gisteren. Details over de exacte startplaats en de etap pes komen pas op 9 december naar buiten. De Tour is in zijn meer dan honderdjarige be staan al 23 keer door het depar tement Manche gegaan. De Ronde van Frankrijk start vol gend jaar in Utrecht en doet op 5 juli ook Zeeland aan. rijs een thuiswedstrijd te spelen omdat er veel Portugezen in de stad wonen. Maar het is Ajax dat wordt gedragen door het publiek, honderdtwintig minuten lang. Het Olympisch Stadion van 1924 barst uit zijn voegen. Na het laat ste fluitje ontstaat een volksfeest. „We werden letterlijk op handen Het was duidelijk dat Terpstra had moeilijk had met zijn neder laag in de strijd om de Gerrit Schulte Trofee. Zou de organise rende Club van 48 hem wellicht afgerekend hebben voor zijn wei gering om in 2012 (uit protest te gen de nominaties) op het Wieler- gala te verschijnen? „Misschien", haalde de man die ook Dwars door Vlaanderen en de Ronde van Qatar won zijn schouders er bij op. „Aan mijn uitslagen lag het niet. Ik zal alleen niet de lief ste geweest zijn." Toch kwam de uitverkiezing van Dumoulin ook weer niet helemaal onverwacht. Een eerdere poll onder lezers van het wielerblad Wieier Revue leer de dat vijftig procent van de 1300 stemmers in de jeugdige Limbur ger de wielrenner van het jaar za gen. Terpstra kreeg slechts 24 procent van de mensen achter zich. Tour-etappe-winnaar Lars Boom nog geen tien. Veldrijder Lars van der Haar en mountainbiker Michiel van der Heijden (wereld kampioen bij de beloften) waren gisteren de andere twee genomi neerden. De stemmen van de honderd le den van de Club van 48 (een ge zelschap van voornamelijk oud-profs) wogen het zwaarst bij de verkiezing voor de Gerrit Schulte Trofee. Ze legden een gewicht van negen tig procent in de schaal. De overi ge tien procent was voor de onge veer 2500 lezers die hun stem via de De Telegraaf hadden uitge bracht. De oud-profs gaven aan dat het een lastige keuze was geweest. Het was de strijd tussen de grote zege (van Terpstra) en het groot ste talent van dit moment. „Het leidde binnen de club al tot een flinke discussie", gaf een van hen aan. Voor de ene helft gaat een grote triomf altijd voor ('In deze sport gaat het toch om winnen'), maar voor velen was het kennelij ker belangrijker dat Tom Dumou lin de belichaming is van een nieuwe veelbelovende generatie. De eerste lichting ook die voor de buitenwereld niet besmet is met het dopingvirus. „Ik sta er vooral van te kijken dat dit nu al de waardering is voor mijn prestaties", reageerde de 24-jarige Giant-renner uit Maas tricht. „Een kenner zal ook zon dermeer voor Dumoulin kiezen", gaf oud-bondscoach Egon van Kessel aan. „Hij is het grote ta lent, dat een jaar lang constant presteerde en het dan ook nog eens op het einde van een zwaar seizoen kan opbrengen om te gaan voor een podiumplek op het WK tijdrijden." De één jaar jongere Wilco Kelder man was net zo verrast met zijn verkiezing tot Talent van het laar. „Ik had niet meer verwacht die prijs nu nog te krijgen", zegt de man die als zevende eindigde in de Giro en vierde werd in het Cri terium du Dauphiné. Bij de vrouwen werd Marianne Vos voor de negende achtereenvol gende keer uitgeroepen tot Wiel- renster van het Jaar. "Ik geef dit jaar echter een zeven. Voldoende, maar door het mislukte WK zak te mijn cijfer op het einde wel met een punt", zei de vrouw die in 2014 wel weer wereldkampioe ne veldrijden werd. AMSTERDAM - Koploper NEC heeft gisteren de tweede nederlaag in de Jupiler League maar net kun nen voorkomen. De formatie uit Nijmegen kwam in Amsterdam tegen Jong Ajax pas in blessure tijd langszij: 1-1. Rens van Eijden kopte raak. Jong Ajax was eerder op voorsprong gekomen door een, doelpunt van Riechedly Bazoer. Door het gelijkspel is NEC weer alleen koploper. De ploeg heeft één punt voorsprong op Roda JC, dat 34 punten verzamelde in veer tien duels. Jong PSV won wel van een degradant uit de eredivisie. In Eindhoven werd het slecht preste rende RKC Waalwijk al de tiende nederlaag van het seizoen aange smeerd: 3-1. Bij Jong PSV zou Stijn Schaars zijn opwachting ma ken, maar de middenvelder, net hersteld van een knieoperatie, viel uit in de warming-up. DINSDAG 25 NOVEMBER 2014 m'n broekzak' NEW DELHI BURSA ZEIST PARIJS Dwight Lodeweges door Ad Pertijs DEN BOSCH - Niki Terpstra kon zijn oren niet geloven. Niet hij maar Tom Dumoulin werd gisteren in het Theater aan de Parade in Den Bosch uitgeroepen tot Neerlands wielrenner van het jaar. „Wat moet je nog meer winnen", dacht de man die in het voorjaar Parijs-Rou- baix op zijn naam had geschreven hardop. „Derde worden op het WK tijdrijden misschien. Trouwens dat werd ik ook, met de ploeg."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31