Turkse bakkers zitten elkaar niet in de weg Eastman Middelburg handhaaft koppositie door uitbreiding fabriek WALCHEREN 27 66 Het is hard werken om naam te maken Zeeuwse Verzekeringen bestaat 75 jaar Tessa Koops bij Ladies Night Sinterklaasactie bij Cinecity Ondernemersplein Onder de naam Sahin Kunefe pro beert Bülent zijn zelfgemaakte specialiteiten aan de man te brengen. In het pand dat hij be trekt op de Oude Markt in de stad verkoopt hij etenswaren van Türk- se bodem zoals baklava, koekjes en ambachtelijk ijs. Bülent maakt bijna al zijn producten zelf, maar noemt zichzelf geen bakker. „Ik maak en verkoop geen brood, ik richt mij op Turkse patisserie. In Türkije noemen ze dat Kunefe, Commissaris van de Koning Han Polman en burgemeester Harald Bergmann van Middelburg heb ben de officiële handeling vrijdag verricht met vestigingsdirecteur Rien Jonker van Eastman Middel burg. Volgens Jonker werkte de nieuwe destillatietoren vrijwel direct per fect. „We hebben vanaf de start vandaar ook de naam voor de win kel." Kunefe is een product ge maakt van sliertjes deeg, mozza rella en zoetige siroop, legt de ei genaar van de patisseriewinkel uit. „In Turkije wordt dat veel ge geten." Voordat Bülent dertien jaar gele den naar Nederland kwam, had hij een eigen bakkerij in Türkije. „Samen met mijn broers in de streek Gaziantep." Het leven was er goed, maar hij werd aangetrok ken door de Nederlandse cultuur en emigreerde. „Ik heb eerst jaren in de bouw gewerkt om de taal en de Nederlandse gewoonten on der de knie te krijgen." Contact met het thuisfront heeft hij nog regelmatig, ook omdat ver schillende grondstoffen voor de winkel uit zijn geboortestreek ko men. Als het om klantengaat richt Bülent zich niet alleen op de Türk- goed kunnen draaien. De toren stelt ons beter in staat om flexibel om te gaan met de verschillende grondstofstromen die we krijgen aangeleverd en deze aan te passen aan de rest van het productiepro ces. Die flexibiliteit is belangrijk in de markt waar wij in opereren en zorgt ervoor dat wij een unie ke plek in de Europese markt heb ben en kunnen houden." Deze uitbreiding is de vierde in acht jaar tijd. „Wij geloven dat in noveren en verbeteren de sleutel zijn tot succes en dat je alleen zo je waarde kunt blijven tonen. Daarnaast is de site in Middel burg voor Eastman van strate- se gemeenschap. „Iedereen is hier welkom en kan komen proeven." Hem valt op dat de meeste klan ten westers zijn. „Ze zijn bijvoor beeld op vakantie geweest in Tur kije, hebben daar iets gegeten en komen het vervolgens bij mij ha len." Dat Bülent niet de enige is in Vlis- singen die Turkse specialiteiten verkoopt, weet hij. „Ik heb wel eens contact met de mensen van de Turkse Bakkerij in de Schelde- straat." Van concurrentie is geen sprake zo zegt hij zelf. Eigenaresse Yeter Turk van de Turkse Bakkerij knikt instem- gisch belang voor het kunnen be dienen van de Europese markt", verklaart Erwin Dijkman, vi- ce-voorzitter en general manager adhesives en plasticizers bij East man Chemical. Het nieuwe laad- en losstation maakt het eenvoudiger, en daar door veiliger voor vrachtwagens om de grondstoffen en eindpro ducten te brengen en halen. Jon ker: „Dankzij dit laad- en lossta tion dat op een strategische plek op de site is gebouwd, zijn de rij- bewegingen van de vrachtwagens voorspelbaar en kunnen we de speciale verrichtingen van de wa gens tot het minimum beperken." mend. „Het is mooi dat hij erbij is gekomen, maar ik denk dat het wel hard werken is om naam te maken." De eigenaresse van de Türkse Bak kerij spreekt uit ervaring, want toen zij haar winkel in 2003 open de, liep het ook niet gelijk storm. „Ik heb zeker een jaar moeten wer ken om een goed klantenbestand op te bouwen, maar nu kent ieder een mij. Van Vlissingen tot aan Goes, ze kunnen niet meer om mij heen." In de tien jaar dat de Turkse Bak kerij in de Scheldestraat zit, zijn er verschillende uitbreidingen ge weest. Naast brood en patisserie zijn verschillende levensmidde len verkrijgbaar. „Natuurlijk blijft de hoofdmoot brood en dat lever ik ook aan verschillende klanten in Zeeland en echt niet alleen aan Turken hoor, 95 procent van mijn klanten is westers." MIDDELBURG - De Zeeuwse Verzeke ringen in Middelburg viert deze week het 75-jarig bestaan. De firma werd onder de naam Algemene Zeeuwse Verzekeringsmaatschap pij NV op 27 november 1939 opge richt door jonkheer mr. Schorer. Sind 1940 is de maatschappij geves tigd aan de Houtkaai. De Zeeuwse Verzekeringen stond tot 2009 bekend als de Algemene Zeeuwse. In dat jaar werd de naam veranderd in De Zeeuwse Verzeke ring, kortweg de Zeeuwse. De aandelen van de Algemene Zeeuwse waren vanaf 1939 in han den van Tiel Utrecht Verzekerin gen. Tiel Utrecht ging in 2001 sa men met De Goudse Verzekerin gen, die daarmee eigenaar werd van de aandelen van de Zeeuwse verzekeraar. De Algemene Zeeuw se werkte nauw samen met de On derlinge Zeeuwse Waarborgmaat schappij. Die ging in 2007 op in de 'Algemene'. Twee jaar geleden werd de Zeeuwse onderdeel van de Goudse en hield op te bestaan als nv. Dit jaar ging een andere kleine Zeeuwse verzekeraar op in een gro ter verband. OVZ uit Goes werd overgenomen door de Zeeuwse Ver zekeringen. Op uitnodiging van Just Delirious in Goes is modeontwerpster Tes sa Koops aanwezig bij de Ladies Night woensdag 3 december in de Davinci Bioscoop. Just Delirious heeft onder meer jurken en jassen van de ontwerp ster in haar collectie. Haar kleding wordt gedragen in de film Gooische Vrouwen 2 die op die op woensdag 3 december in première gaat. VLISSINGEN - Onder het motto 'Je schoen zetten om te doneren aan het goede doel' houdt Cinecity dit jaar met de Kledingbank Zeeland een actie om gezinnen te helpen die de kinderschoenen goed kun nen gebruiken. Kinderen kunnen hun schoenen doneren bij een van de vestigingen in Vlissingen of Terneuzen. Als dank kunnen zij dan komende zon dag tijdens de Pietenmiddag gratis naar een sinterklaasfilms. Deze pie tenmiddag is natuurlijk ook toegan kelijk voor kinderen die geen schoe nen hebben gedoneerd, maar dat kost dan 7 euro per kind. Kinderen tot en met 12 jaar kunnen mee doen aan de actie. De actie loopt van 18 november tot 5 december. DINSDAG 25 NOVEMBER 2014 Bülent Sahin had tot dertien jaar geleden een bakkerij in Turkije, maar de Nederlandse cultuur sprak hem aan. foto Lex de Meester door Maarten Back VLISSINGEN - Zoals een ervaren voetbalspeler zelfverzekerd het veld opsprint, is Bülent Sahin (39) een halfjaar geleden zijn eigen Turkse patisseriewinkel begonnen. Wellicht een gedurfde zet, aange zien de Turkse Bakkerij in de Schel- destraat al ruim tien jaar lang naam maakt. MIDDELBURG - Eastman Middelburg heeft de nieuwe destillatietoren, een laad- en losstation voor drie vrachtwagens en twee nieuwe op slagtanks officieel in gebruik geno men. Aan deze uitbreidingen van de fabriek is twee jaar gewerkt. Eigenaresse Turkse Bakkerij De nieuwe destillatietoren van Eastman in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27