Toeslag inkomen in ander jasje gegoten Oud-huisarts ploos de -ingenoorsprong uit Uitwerpselen paard en hond in de ban in Veere DELSCHER. 24 WALCHEREN PvdA bepleit discussie over woon-migranten TOPONYMIE Wintermarkt voor het Glazenhuis 10% 20% 30% 40% 50% Deze individuele toeslag vervangt de huidige langdurigheidstoeslag voor mensen met een langdurig laag inkomen en geen uitzicht op inkomensverbetering. De drie Walcherse gemeenten willen overigens gezamenlijk de inkomensgrens daarvoor vaststel len op no procent van de bijstand snorm. Volgens de Veerse welzijnswet houder Chris Maas is de verande ring voor die inkomenstoeslag met ingang van januari 2015 'een formele'. De toeslag is dit jaar 369 euro voor een alleenstaande en 527 voor gehuwden. In 2013 kre gen 77 inwoners van de gemeente Veere zo'n toeslag. Het aantal dit jaar is nog niet bekend. Mensen kunnen een individuele inko menstoeslag krijgen als ze langdu rig, minimaal drie jaar vooraf gaand aan de aanvraag, een laag inkomen hebben en er geen uit zicht is op verbetering. Die norm van 110 procent hand haaft overigens Vlissingen ook voor de draagkrachtregels bijzon dere bijstand en voor de compen satie huishoudelijke hulp. Veere en Middelburg hebben die grens hoger gelegd; tot 300 euro boven een bijstandsuitkering. Maas: „Die 300 euro komt uit op onge veer 130 procent van de bijstands norm." Veere heeft voor 2015 ruim zes ton gereserveerd voor het armoe debeleid. Ruim de helft daarvan is bestemd voor maatwerk. Maas: „Walchers breed is er gekozen voor een integrale, meer persoons gebonden aanpak. Niet een aan vraag naast een lijst met regeltjes leggen, maar beter en efficiënter inspelen op vraag en behoefte." KAPELLE - De PvdA in Kapelle wil een regionale discussie over inte gratie van arbeidsmigranten in de Bevelandse samenleving. Het gaat vooral om werknemers die hier permanent wonen. „Blijk baar hebben wij deze mensen heel hard nodig, maar daar mo gen wij als samenleving best wat tegenover stellen", zegt fractie voorzitter loyce Bommer. De PvdA onderzocht de situatie van 110 arbeidsmigranten van Seasun in woonunits die door het bedrijf als pilot zijn geplaatst. De fractie was ontevreden over de evaluatie van de gemeente omdat niet met de werknemers is gepraat. „De mensen die we hebben gesproken zijn dik tevreden. Dat doet ons deugd maar het mag geen geïso leerd dorp in de polder worden." De Kapelse gemeenteraad praat vanavond over de huisvesting. EP GENT - De gepensioneerde huis arts Frank Puylaert uit Sas van Gent, inmiddels Gentenaar, zal er niet op promoveren. Hij kan nu eenmaal geen geschreven bron vinden voor zijn stelling dat de wetenschappelijke verklaring van de namen Vlissingen, Kloetinge, Welzinge, Buttinge, Saeftinghe, Sabbinge, Grevelingen, Kruinin- gen enzovoorts een hydroniem is - een waternaam. Zijn penvriend, de recent overle den Vlissingse huisarts en lokaal historicus Ad van Dijk, bracht hem tot de jacht op de herkomst van 'Vlissingen'. De volksverha len over de naamsherkomst intri geerden Puylaert. Gepeins tijdens overtochten met het veer uit Bres- kens over de Wielingen leidde tot jarenlang onderzoek en een scrip tie. Zijn boek met de wijdlopige ti tel Zoektocht naar de oorsprong van de stad Vlissingen en de betekenis van -inge(n) in honderd ingenamen wordt geen bestseller. Daar is hij zich van bewust. Maar hij is zeer content dat zijn studie nu als boek verschijnt. Het rijk geïllus treerde boek is wetenschappelijk van toon, maar Puylaert mean dert in zijn omspeuringen prettig tussen taal, oude landschappen, streekeigenaardigheden en histo rie. Bovendien breidt hij in zijn ij ver zijn stelling te bewijzen zijn zoektocht uit, tot heel veel 'ingen' en afgeleiden daarvan langs de Noordzee en in het achterland, zo dat ook geïnteresseerden in Bieze- linge, Haestinge en Gapinge er hun gading in vinden. „De mooi ste is natuurlijk Lotharingen', vindt Puylaert zelf. Hij verwacht niet dat de publicatie veel stof doet opwaaien, maar op enige dis cussie hoopt hij wel. En op nieu we belangstelling voor de sporen van het verleden in het huidige landschap. „Het is er nog gewoon, het oude Vlissingen. Als je maar weet te kijken." 'Zoektocht naar de oorsprong enz.' is per vrijdag te koop bij de bibliotheek in Vlissingen, boek handel 't Spui en binnenkort bij het MuZeeum ad 19,90 euro. WESTKAPELLE - Vooruitlopend op het Glazenhuis dat een maand la ter wordt gehouden in het Kasteel van Batavia is er vrijdag van 15.00 tot 20.00 uur een markt in de Noordstraat in Westkapelle. Daar staan kramen met onder meer sie raden, vogelkransen, kaarten, jam, gelei, brocante, steigerhout, mut sen, sjaals en cakes. Een dj zorgt voor muziek en voor de kinderen staat er een springkussen. Etro Hogan Burberry ^B.Cucinelli MaxMara Escada Tod's WINKEL MAKE-OVER Verbouwingsopruiming adaB od's^ e.v.a.B Grote Markt 11-13» Goes www.delscher.nl Het college van B en W wil de overlast door honden- en paarden- poep aanpakken door een wijzi ging in de Algemene Politie Veror dening (APV). Met name paarden- poep zorgt voor veel ergernis in de gemeente met de hoogste paar- dendichtheid in Zeeland. Vanaf volgend jaar moet een eigenaar van paard of hond de poep van het dier, op de openbare weg, op ruimen en daartoe altijd een schepje, zakje of ander 'opruimge- rei' bij zich hebben. Indien ge vraagd door een controleur, moe ten deze attributen ook getoond worden. Zonder deze spullen mag je dus niet de openbare weg op met het dier. Veere zal daar op controleren en bekeuren. De gemeente wil ook flyers ban nen met een nieuw verbod in APV. Slechts met ontheffing mag dat nog. Aanleiding vormde tallo ze klachten over rondslingerende flyers op parkeerplaatsen, door au tobezitters onder de ruitenwis sers gehaald en weggegooid. EF door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Veere verwacht in 2015 aan honderd inwoners een in dividuele inkomenstoeslag te ver strekken. De gemeente heeft daar 45.567 euro voor gereserveerd. door Claudia Sondervan door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - De hond uitlaten of paardrijden zonder schepje of zak je om de uitwerpselen op te rui men, is straks uit den boze in de gemeente Veere. „Stiekem hoopte ik bewijs te vinden voor Willebrords wonderfles als naambron." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24