PLflMECCT Twitteren ZEELAND Kijken in alle vroegte OR zet in op minder managers bij ZorgSaam almanak Platzakke provincie ziet rol als aanjager economie tanen. 28 en 29 TERNEUZEN - De Ondernemings raad van ZorgSaam zet in op ver mindering van het aantal tussen lagen in de ziekenhuisorganisatie van ZorgSaam. Er moet meer ver antwoordelijkheid komen te lig gen bij de zorgteams, wat in de thuiszorg al meer gebeurt. Vol gens de OR biedt dat de beste ga rantie voor behoud van de kwali teit van de zorg bij een bezuini ging op jaarbasis van ruim twaalf miljoen euro. De OR heeft geadvi seerd over het plan van aanpak van de Raad van Bestuur om ZorgSaam financieel gezond te maken. Naast de bezuiniging op de ziekenhuisorganisatie zou vijf miljoen euro bespaard moeten worden op de thuis- en oude renzorg. Vakbondsleden overhan digden gisteren 1800 handtekenin gen (op ruim 3000 medewerkers) aan de Raad van Bestuur om te pleiten voor een goed sociaal plan. Bij ZorgSaam staan 288 vol- tijdsbanen op de tocht. Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 - 27 00 00 Hij is een man van 'veel woorden'. Zodra hij het woord krijgt (of neemt) duurt het geruime tijd voor dat hij weer even zijn mond houdt. Hij hecht er nou eenmaal aan volle-- dig te zijn. Zijn betogen zitten dan ook steevast vol details en vaak gril lig lopende bijzinnen. Dat vergt uiterste concentratie van zijn gehoor de lijn te blijven volgen. Hij weet zelf best dat dit een moeilij ke opgave is. 'Lang verhaal kort' roept hij dan ook tussentijds ter sti mulering. Hij twittert nu ook, ofwel doet een poging. Want maximaal 140 tekens? Dat is toch niet te doen? Daarin kan hij alleen maar lucht- happen als aanzet voor zijn eerste zin. Zijn gehoor overweegt hem een twitter-verplichting op te leggen. MIDDELBURG - Blijft de provincie een serieuze medefinancier van economische projecten die met Europees geld worden opgetuigd? Statenfracties vrezen het ergste. De provincie moet andermaal mil joenen bezuinigen (8 miljoen dit keer) en op dividend van energie bedrijf Delta valt amper nog te re kenen. Verschillende Statenleden toon den zich gisteren in de commissie economie en mobiliteit bezorgd over de rol van de provincie als aanjager van economische ver nieuwing. Diverse Europese fond sen bevatten voor honderden mil joenen euro's aan innovatiegeld. Om toegang tot de Brusselse vleespotten te krijgen, wordt geëist dat provincies, gemeenten en waterschappen meebetalen aan projecten. Zeeland zette daar voor 2 miljoen euro opzij. Vergele ken met aanpalende provincies een habbekrats. Geplaagd door rijkskortingen en een halvering van haar Delta-divi dend zette de provincie begin dit jaar al het mes in haar uitgaven. De komende twee jaar bezuinigt ze 19 miljoen euro. Het budget voor economische innovatie werd met 4 miljoen euro gekortwiekt: van 16,5 naar 12,5 miljoen. Om die reden staakte de provincie haar fi nanciële bijdrage aan vernieu wing van de zorgeconomie en de recreatie. Ook was er geen stimu leringsgeld meer voor nieuwe pro jecten in de Kanaalzone. Nu staan de Staten voor een bezui- ningsronde van 8 miljoen euro. Daarbij komt dat het Delta-divi dend mogelijk helemaal wegvalt. Als aandeelhouder kon de provin cie met het jaarlijks dividend haar ambitieuze economische stimule ringsbeleid voor een belangrijk deel betalen. Het dividend kelder de echter in twee jaar van 20 naar 10 miljoen euro. De komende ja ren zit er door de Verliesgevende energiemarkt weinig in het vat, liet de Delta-top weten. Mogelijk wordt er een tijdje niks uitge keerd. Daarom wordt ook in het stimuleringsbudget voor de eco nomie gesneden. „We moeten scherpe keuzes maken", zei SGP' er Harry van der Maas gisteren. Innovatie zoals vergroening van de chemie, slimme logistiek en nieuwe teelten in de landbouw als ook investeringen in kennis, le vert (uiteindelijk) nieuwe banen op. Als Zeeland steeds minder Brussels geld kan binnenhenge- len, omdat de provincie zich meer en meer terugtrekt als cofinan- cier, dreigt daarvan weinig te recht té komen, vrezen Statenle den. De armoede is ook zichtbaar in het nieuwe revolverende fonds dat de provincie voor het bedrijfs leven heeft ingesteld: het bevat een bescheiden 100.000 euro. Zeeland is te klein om zorg te versnipperen PLAFONDS Tip? redactie@pzc.nl PZC DINSDAG 25 november 2014 21 Innovatiepotje slinkt door Frank Balkenende pagina 22: Plan voor biologische kippen mest DINTELOORD - De nieuwe A4 tussen Dinteloord en Ber gen op Zoom is geopend. Het stuk snelweg van 19 kilo meter was de ontbrekende schakel voor het (vrachtver keer tussen Rotterdam en Antwerpen. Doorgaand verkeer hoeft niet meer over de N259 door Steenbergen. De aan leg is in 2012 begonnen. De kosten (275 miljoen euro) zijn gedeeld door het Rijk, de provincie Noord-Brabant en de gemeente Steenbergen. De gemeente betaalde mee aan een weg onder de Steenbergse Vliet, het eerste aqua duct in Brabant. De opening van de A4 trok ondanks het vroege tijdstip gisterochtend aardig wat bekijks. Overi gens heeft Rijkswaterstaat geen gelukkige hand met het bestellen van wegwijzers. Eerst bleek dat de borden die besteld waren om het verkeer bij Bergen op Zoom te at tenderen op de nieuwe situatie te laat klaar waren. In bor den die wel geleverd zijn zitten schrijffouten. Zo wordt het verkeer bij Steenbergen naar Dinteroord gestuurd in plaats van naar Dinteloord. foto Peter van Trijen/het fotoburo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21