III 1 PZC The Jane een Michelinster in recordtijd Dienstregeling op de schop maar wel surfen in de bus 66 Volkswoede mag nooit een reden zijn om het recht te verdraaien Veil raskien Gezond Samenleving begrijpt beslissing van rechtbank niet; rechter wil faire afweging maken Baas mag zieke 'met mate' bespioneren F Word ook abonnee! 8 711688 256e jaargang nr. 278 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 ANTWERPEN - De topkoks Nick Bril en Sergio Herman van voor heen het driesterrenrestaurant Oud Sluis hebben in Antwerpen met hun nieuwe zaak The lane een Michelinster in de wacht ge sleept. „Het is de bekroning op acht maanden keihard werken. Deze ster is voor ons team van 38 medewerkers", zei Bril na de uit reiking van Michelin voor sterren voor restaurants in België en Luxemburg. Insiders fluisterden al dat The Jane zeker één en mis schien zelfs twee sterren zouden krijgen in navolging van provin- ciegenoot Sidney Schutte. Die ging met Librije's Zusje in het Waldorf Astoria in Amsterdam in eens van nul naar twee sterren. Bril: „Het is geweldig wat Schutte heeft gedaan. Wij zijn met een ster helemaal blij. Met twee ster ren schep je misschien iets te veel gastronomische verwachtingen." The Jane is gevestigd in een oude kapel en is al een trendy hotspot. DE STELLING UW MENING 590 reacties pagina 22 en 23 - Akkoord over busvervoer - Nieuwe dienstregeling gaat 1 maart in - Commentaar dat de man veel te hard reed, schuift de rechtbank terzijde als onbetrouwbaar. Het Openbaar Mi nisterie gaat in hoger beroep. Justi tie had vijftien maanden cel geëist en sprak over 'grove schuld', maar de rechtbank con cludeert dat de man geen 'ernstig verwijt' kan worden gemaakt. De extra uitleg van de rechtbank bracht de gemoederen niet tot be daren. „Soms kan dat ook niet", er kent Dirk Vergunst, voorzitter van de landelijke persrechtersver- gadering. „Rechters moeten een faire afweging van de feiten ma ken, ze mogen zich niet laten lei den door emoties en de pijn in de samenleving, hoe begrijpelijk die ook is. Volkswoede mag nooit een reden zijn om het recht te ver draaien." De rechtbank schrijft in het von nis te beseffen dat de nabestaan den 'uiterst pijnlijk en onomkeer baar verlies hebben geleden', maar ook dat bij het bepalen van de straf alleen wordt gekeken naar de vraag in hoeverre de ver dachte schuldig is. Meer bewolking 8° DINSDAG 25 november 2014 ROERMOND - Een Poolse seizoens arbeider rijdt in Meijel een 2-jarig meisje en haar grootouders dood. De rechtbank legde hem vrijdag een werkstraf van 120 uur op. Tot woede van de vader die een stoel door de rechtszaal smeet. Is dat vonnis het zoveelste bewijs dat rechters geen idee hebben wat er in de samenleving leeft? Op Facebook en Twitter zijn er duizenden mensen die de vraag volmondig met 'ja' beantwoor den. 'Wie een waxinelichtje gooit tegen de gouden koets krijgt twee jaar cel, maar als je drie mensen doodrijdt, mag je 120 uur schoffe len', is een populaire vergelijking op sociale media. De Limburgse rechtbank liet vrij dagavond laat nog een 850 woor den tellende verklaring over het vonnis op internet (recht- spraak.nl) zetten. Daarin staat dat niet te bewijzen valt dat de Pool te hard heeft gereden. Uit onder zoek bleek dat hij 'tussen de 76 en 124 kilometer per uur' reed, waar door niet met zekerheid te zeggen is dat hij de maximumsnelheid van 80 kilometer per uur over schreed. Getuigenverklaringen door René van der Lee Ga naar www.pzc.nl/abonneren m Editie: Walcheren Bedreigingen op sociale media moeten we niet serieus nemen Reageer op pzc.nl Ik begrijp die man wel die een stoel naar de rechter gooide EENS ONEENS |4% Vonnis stuit op onbegrip maatschappij O pagina 7: Natuurlijk begrijpen we de emoties Dirk Vergunst, voorzitter persrechtersvergadering

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1