v Arbeiders boos op zakenman van het jaar Athene's daklozen I Bergingsmissie MH17 afgerond molenaar^ Goed slapen en weer Fit opstaan BUITENLAND 9 - - bedrijven. De gevangenissen zul len plat liggen en zieken- en be jaardenhuizen draaien op mini mumbezetting. In Hasselt lopen de vakbonden vanmiddag in een symbolische be grafenisstoet naar de regionale hoofdkantoren van de drie rege ringspartijen CD&V, Open Vld en N-VA. De regionale actiedag is de eerste van drie acties in de provincies in de aanloop naar een landelijke sta king op 15 december. ANTWERPEN - Een van de bedrij ven waar de Antwerpse dokwer kers het op hebben gemunt is de Katoen Natie, een logistieke reus met een omzet van een miljard euro en 10.000 medewerkers in 33 landen. De arbeiders liggen al maanden in de clinch met eige naar en directeur Fernand Huts (64), omdat die zich niets aan trekt van een wet die verplicht dat ondernemingen in de haven zone met erkende dokwerkers werken. „Die mannen zijn het ge woon om duizenden tonnen staal te laden en te lossen uit schepen, die kun je toch niet inzetten om dozen met soutienkes (bh's, red.) te vullen?" vindt Huts, die acht honderd werknemers van buiten heeft aangesteld. Momenteel loopt een rechtszaak vanwege het conflict. Hoewel hij voortdurend tegen de schenen van het establishment schopt, is Huts dit jaar uitgeroe pen tot ondernemer van het jaar. Hij houdt er eigenzinnige opvat tingen op na. „Heel veel bedrijven steriliseren hun mensen. Ze wer ven een dure kracht aan, steken die in een bokaal, deksel erop, af koken en klaar. Die mag niets doen. Behalve naar de vergade ring gaan, waar hij dan andere bo kalen tegenkomt", zei hij onlangs. Huts heeft liever dat zijn mana gers een pintje met elkaar drin ken, dan dat ze een cursus mana gement volgen. gaan. Het zit nu bijna helemaal vol met daklozen. Alleen de sui tes staan leeg." Even verderop spuit een man met een tuinslang de stoep schoon. „Dit wordt elke nacht ondergepist door verslaaf den." De groep vervolgt de tour langs opvangplekken, een speciale dok- terspost, een voedselbank. Alle op gezet door de gemeente en huma nitaire organisaties. „Ik wist niet dat er zo veel voorzieningen zijn", zegt basisschoollerares Katerina (30). „Ik werk in een achterstands wijk. Ik zie veel ouders die nauwe lijks kunnen rondkomen. Ik ga ze hierop wijzen." In de gaarkeuken in het stadscen trum verstrekken de gemeente en de kerk drie keer per dag in totaal 1600 gratis maaltijden. Op een steenworp afstand doen Atheners hun zaterdaginkopen in de centra le markthal en struinen toeristen langs souvernirwinkels. Maar hier staan daklozen, verslaafden, en ook gezinnen met kinderen in de rij voor een bord pasta. De mees ten nemen de maaltijd mee en eten het ergens anders op. ./Ris sen de andere armoedzaaiers spa ghetti naar binnen werken, dat is confronterend. Veel van ons wil len niet accepteren dat ze dakloos zijn", legt gids Dimitris (38) uit. Even verderop wordt midden op straat een drugsdeal gesloten. Op een hoek zet een man een spuit in de schouder van een ander. Het bloed loopt langs diens arm omlaag. Bij elkaar heeft het team de afgelo pen week ruim 650 kubieke me ter aan wrakstukken in veiligheid gebracht. „De missie is uitstekend gegaan. Alles was optimaal", ver telde de teamleider van de ber gingsmissie gisteren in Donetsk. Door de oorlog in Oost-Oekraïne was het elke dag afwachten of de bergers naar de rampplek zouden kunnen. „Iedere dag konden we te maken krijgen met beschietin gen of met andere incidenten. Als er bijvoorbeeld in de stad iets was gebeurd, hadden de lokale hulp diensten ons niet kunnen helpen en hadden we niet naar de crash site gekund", zegt de missieleider. De Onderzoeksraad voor Veilig heid (OW) maakte gisteren be- kend dat de repatriëringsmissie ten einde is gekomen. Sinds vori ge week verzamelden bergers elke dag wrakstukken, stoffelijke res ten en persoonlijke bezittingen. Alles is gisterochtend per trein vanuit Torez naar Charkov ge bracht. Van daaruit wordt het naar nederland gevlogen. De wrakstukken zijn nodig voor het onderzoek naar de oorzaak van de crash. De OW wil onder meer een reconstructie maken van een deel van het vliegtuig. Vandaag komen specialisten van Defensie aan in Charkov om te overleggen hoe en wanneer de geborgen stuk ken vervoerd kunnen worden. Nog niet alles is opgehaald van de rampplek. In een aantal gebieden zoals op de bum site is de oorlog nog vol aan de gang en kon het bergingsteam niet komen. Die ge bieden zijn afgezet met borden in de hoop dat mensen de crashsite respecteren en er niet zullen gaan rondstruinen. Naast vliegtuigdelen liggen op die plekken ook nog stoffelijke resten. „Hoeveel en wat is onduidelijk. We hebben nu 99 procent van wat de OW graag wilde hebben", zei de teamleider. „Voor de achter gebleven lichamelijke resten en de wrakstukken moeten we nog terug, maar wanneer is nog ondui delijk. Het zou kunnen zijn dat dat pas na de winter wordt." Dure 'K' in Colosseum Een Russische toerist in Ro me heeft een boete gekre gen van 20.000 euro omdat hij het Colosseum bekladde. De 42-jarige man kreeg bo vendien een voorwaardelij ke celstraf van vier maan den. Hij was vrijdag begon nen de eerste letter van zijn naam, een K, te krassen in een muur van de Romeinse ruïne. De politie betrapte hem op heterdaad. Hij is via snelrecht veroordeeld, aldus Italiaanse media gisteren. De Rus is de vierde toerist die dit jaar is aangehouden wegens beschadiging van het Colosseum. 'Medewerker hielp Cosby aan vrouwen' Een voormalig medewerker van de Amerikaanse tv hielp televisiester Bill Cosby met het bezoek van jonge vrouwen aan diens kleedka mer. Ex-studiomanager Frank Scotti onthulde dat gisteren in de New York Dai ly News. Scotti hield de wacht bij de kleedkamer. In de jaren 1989-1990 had hij namens Cosby ook duizen den dollars aan die vrouwen betaald, soms wel 2000 dol lar per maand. 'Ritselaar' Scotti zorgde daarnaast voor woonruimte voor alle vrien dinnen van de tv-ster. -150 ,- fetomT \Joof um) ouxiz w^aJüfcus Bel 0800 - 27 40 400 voor de gratis brochure of kijk op www.molenaar.nl Vrijblijvend advies bij u thuis? Ja, stuur mij de gratis brochure over slapen Naam Mevr. Dhr. Bel direct 0800-27 40 400 MAANDAG 24 NOVEMBER 2014 In Brussel liepen demonstraties te gen de bezuinigingen begin deze maand uit op rellen, foto Corbis/HH door onze correspondent Petra Janbroers I Fernand Huts foto Hollandse Hoogte DONETSK - De cockpit, delen van de vleugels, de romp, staartdelen, motoren en delen van de cabine. Het zijn slechts enkele stukken van de verongelukte MH17 die het Ne derlandse bergingsteam de afgelo pen week heeft geborgen op de rampplek in Oost-Oekraïne. De re patriëringsmissie is afgerond. Bij elkaar heeft het team de afgelopen week ruim 650 kubieke meter aan wrakstukken geborgen ROME NEW YORK msmm WmA mm mm urn m Het lichaam wordt niet gelijkmatig ondersteund en er ontstaan drukpunten op het lichaam. Wordt u wakker met rugpijn? Kunt u moeilijk een prettige lighouding vinden? Dan is de kans groot dat u en uw bed niet meer bij elkaar passen. Bij Molenaar kiest u voor de hoogste kwaliteit en de beste service. Wij adviseren u graag wat de beste oplossing voor u persoonlijk is. Nu tijdelijk 150,- euro retour voor uw oude matras.* De druk wordt gelijkmatig verdeeld. Er zijn geen drukpunten meer. Voordelen comfortmatras: Voor een gezonde nachtrust Optimale ondersteuning 7 zones pocketvering Traagschuim vormt naar uw contouren Vraag de adviseur naar de voorwaarden T.' Adres Postcode Telefoon Plaats E-mail wk48_Mi_?zc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9