Stuntje Zaamslag tegen DSO Rapide speelt ver onder de maat TOP en Tjoba niet te stoppen SPORT 41 Bevrijdende zege BC Vlissingen Vrouwen. Tweede klasse. Rapide-DSHC 0-4: Een goed Ra pide had in dit duel mogelijk nog iets kunnen halen. Maar omdat de Hulster ploeg ver onder de maat bleef en totaal niets af dwong in aanvallend opzicht, was het team eigenlijk aan een kanslo ze missie bezig. Koploper DSHC speelde ook niet groots, maar had nog wel de kwaliteit in huis om een relatief simpele zege te boe ken. Vierde klasse. Shot-Olympia 2-0: Olympia heeft het altijd moeilijk met Shot. Dat was nu niet anders. Binnen vier minuten keken de bezoeksters al tegen een achterstand aan. Daar na had Olympia meestal het initia tief. In de slotfase van de tweede helft nam de Terneuzense ploeg meer risico om alsnog de gelijk maker te forceren. Maar het doel punt viel in de 63e minuut juist aan de andere kant. Mannen. Vierde klasse. Udenhout-Olympia 2-3: „Het was een draak van een wedstrijd voor ons", zei trainer/coach Jan Boerbooms. Binnen vijf minuten stond de Terneuzense ploeg op achterstand en daarna kon Olym pia lange tijd nauwelijks iets af dwingen. Nadat Gijs Schueler in de tweede helft een strafbal onbe nut had gelaten, vond Olympia in het slotkwartier toch nog het ver trouwde ritme. Douwe Boer booms maakte de 1-1 en kort daar na viel zelfs de 1-2 van Martij n Lafarre. Maar direct daarna werd het al 2-2. In de slotseconden zorgde Edwin Buijs met een har de knal in het dak van het doel voor de bevrijdende, winnende treffer. Gilze-Rijen-Rapide 3-2: Sinds lang mocht Gilze-Rijen weer op het eigen veld spelen. Maar dat bleek nog altijd onverantwoord, want door algengroei was de gras mat spekglad. Beide ploegen speel den mede daarom voorzichtig. Ze waren ook erg aan elkaar ge waagd. Een aanvankelijk beter Rapide kwam op achterstand door een snelle uitval, maar trok de stand voor de pauze nog gelijk via een fraaie strafcornervariant. Maxime Post gaf aan en Quinten Missiaen werkte af. Tien minuten voor het einde verraste de thuisploeg op nieuw via een snelle counter. Toch toonde Rapide veerkracht. Na een pass van Maxime Post liet Quinten Missiaen de 2-2 noteren. Twee minuten voor tijd maakte Gilze-Rijen nog de winnende. VLISSINGEN —De basketballers van BC Vlissingen boekten zaterdag een belangrijke overwinning in de eerste divisie. De ploeg versloeg River Trotters, dat net als de Vlis- singers nog maar één wedstrijd had gewonnen. Door de 68-46-ze- ge nam BC Vlissingen afstand van de onderste regionen. Voor beide teams waren de belan gen groot en dat was aan het spel te merken. BC Vlissingen nam na vijf minuten 'al een 8-2-voor- sprong, maar zette niet door. De te genstander kon daardoor aanha ken en bij de rust was het verschil slechts twee punten: 27-25. Het team van coach Victor Vermue kwam vervolgens sterk uit de kleedkamer en liep uit naar 36-27. Maar opnieuw kon de thuisploeg niet doorzetten, waardoor River Trotters terugkwam tot 40-37. Pas daarna gooide de thuisploeg alle schroom van zich af, waardoor er met meer dan twintig punten ver schil werd gewonnen. Na een evenwichtige eerste helft (9-9) luidde in de kleedkamer van Zaamslag de conclusie dat de ploeg verdedigend niet alert ge noeg was. In de tien minuten die volgden, bevestigden de vier tref fers van DSO dat. De Waele: „Op dat moment vreesde ik wel dat we het kwijt waren." Maar in de laatste twintig mi nuten keerden de kansen volko men. Zaamslag deed er in de ver dediging een schepje bovenop en kreeg het aanvallend ook op de heupen. Nadat de voorsprong van DSO was weggepoetst, zorgden nog eens vier treffers voor de knock-out. Met vier punten uit drie wedstrij den - eerder werd Togo thuis ver slagen - doet Zaamslag goed mee in de zaalcompetitie. VLISSINGEN - De korfballers van zowel TOP Arnemuiden (over gangsklasse C) als Tjoba (over gangsklasse D) wonnen hun derde wedstrijd op rij in de zaal competitie. TOP haalde ander maal de dertig doelpunten. Met negen punten uit drie duels delen beide Zeeuwse ploegen in hun poules de koppositie. TOP-Antilopen 30-19: TOP liet in eigen huis de cijfers spreken. Anti lopen kwam er niet aan te pas. Al zinde de drie Leusdense tussen- sprint direct na rust (van 15-7 naar 15-10) coach Arco Goedkoop allerminst. Even was de concen tratie weg. Nadat de geagiteerde coach in een time-out duidelijk had gemaakt dat de afspraken na gekomen moesten worden, her stelden de Arnemuidenaars zich. Binnen vier minuten was het 19-10. In het restant van het duel liet TOP zich aanvallend nog meer gelden. Nieuwerkerk-Tjoba 20-23: Op de hoede voor outsider Nieuwerkerk greep Tjoba vanaf 7-7 de regie. Vooral over het kwartier na rust (9-12) was coach Jouri van den Broeke te spreken: „We waren heer en meester." Dat Nieuwer kerk van 11-19 toch terug kon ko men tot 19-22, kwam doordat de gasten uit 's-Heer Hendrikskinde ren ietwat verkrampten. Ondanks een aantal ongelukkige keuzes kwam de overwinning niet in ge vaar. MAANDAG 24 NOVEMBER 2014 - I Evelien Bakker van De Sterre (links) passeert een tweemansblok van De Leeuw Sport, foto Peter Nicolai door Peter Sneiders HULST - De hockeysters van Rapide speelden ver onder de maat. Daar door hadden ze niets in te brengen tegen DSHC, de koploper in de tweede klasse. In de vierde klasse bij de mannen was Olympia pas in het laatste kwartier alert. Daar door won de Terneuzense equipe nipt. TERNEUZEN - De korfballers van un derdog Zaamslag versloegen zater dag DSO, de zelfbenoemde titel kandidaat in de derde klasse. Het thuisduel eindigde in 18-14. „Het was een dik verdiend stuntje", zei coach Carlo de Waele. Hij prees vooral de homogeniteit en de men tale veerkracht van het team. Scores Zaamslag: Jeffrey Courtens 9, Marco van Reeuwijk 5, Marianne van Delzen, Marjan Verhage, Erwin Ver- helst en Marnix de Bat 1 Fortis 8-BKC 1 12-4. Scores BKC: Jo nas Kloet 2, Koen de Bliek en Jan-Wil lem de Groote 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65