steeds verder weg bij United Weststrate: Airtumbling is schot in de roos 66 Ik hoef nu niet op het niveau van de wereldtop te presteren. Er staat even geen druk op 44 Tumbling bestond SPORT 39 Ttoeede plaats voor Basting OVER DE CRENS Weststrate maakte lange tijd deel uit van de productgroep groeps- springen bij de turnbond KNGU. Aanvankelijk poogde hij om het tumbling (sprongseries uitvoeren op een platte mat) aan de man te brengen, maar hij kreeg daar de handen niet voor op elkaar. „Daar na heb ik voorgesteld om het air tumbling te ontwikkelen, samen met twee anderen. Tumbling be stond al wel in het buitenland, maar airtumbling werd nog ner gens beoefend." Het idee van onder anderen West strate was dat turners het airtum bling makkelijker kunnen oppak ken en dat daar dus wel markt voor zou zijn. Dat bleek ook. „We hebben toen geprobeerd een pro gramma samen te stellen en zijn vervolgens try-outs gaan houden. De clubs waren enthousiast en in 2007 was er de eerste officiële wed strijd. Eerst werd er alleen in groe pen gesprongen, later was er ook ruimte voor individuen." In Zeeland werd het airtumbling ook direct opgepakt. Bij zijn eigen club, Forza Gymnastica uit Goes, was Weststate de aanjager ervan. Vier keer werden teams onder zijn leiding kampioen van Neder land, maar op het NK van zaterdag was Forza er niet bij. „Da's wel jammer. Ik heb gezegd: let op, ik ga een keer stoppen. Maar het is na mij nog niet echt opgepakt." Weststrate nam in maart afscheid. Hij werd toen erelid van het dis trict Zuid van de KNGU. Stijn Basting van Turn'87 werd za terdag tweede bij de jeugd A op het NK airtumbling. Ook waren er podiumplaatsen voor Zeeuwse teams in de klasses mix jeugd C (Turn'87), mie junior C (Turn'87), mix junior A (MTV Middelburg) en mix senior A (MTV Middel burg). Op het NK groepsspringen speel den de Zeeuwse clubs geen rol van betekenis. Deze constatering kwam minder onverwachts dan de overwinning van United, dat in de eerste helft ontsnapte aan een afstraffing van Arsenal. Door het aanhoudende blessure leed van Radamel Falcao en zijn status bij de club kan Van Persie voorlopig nog rekenen op een her kansing, al worden steeds vaker vraagtekens gezet bij zijn eigen fy sieke gesteldheid. Na zijn knie kwetsuur van afgelopen voorjaar heeft Van Persie, een wondergoal op het WK tegen Spanje daargela ten, zijn oude niveau niet meer benaderd. Daarbij doet een even onheilspel lend als hardnekkig gerucht de ronde. United zou de 31-jarige Van Persie in de winter van de hand willen doen. Aan Van Gaal, die uit nood weer eens koos voor een 5-3-2-formatie, ligt het niet. Als die zijn oren naar de publieke opinie had laten hangen, zou Van Persie tegen Arsenal op de bank hebben gezeten. al wel, maar airtumbling werd nog nergens beoefend MAANDAG 24 NOVEMBER 2014 jonathan de Guzman scoorde gisteren voor Napoli in het duel met Cagliari (3-3). De international verzorgde de 3-2, nadat eerder Gonzalo Higuain en Gökhan Inler hadden gescoord voor de Napolitanen. Lionel Messi mag zich de topschutter al ler tijden van de Primera Division noe men. Met zijn tweede doelpunt in de wed strijd tegen Sevilla (5-1loste de Argen tijnse aanvaller van FC Barcelona zaterdag Telmo Zarra af als recordhouder. Messi maakte zelfs ook nog zijn derde en staat nu op 253 doelpunten in de hoogste Spaanse voetbalklasse. Hamburger SV heeft gisteren een belangrijke overwinning geboekt Dankzij late doelpunten van de Let Artjoms Rudnevs en Tolgay Ars- lan won HSV met 2-0 van Werder Bremen en kwam het net boven de degradatiestreep te staan. Rafael van der Vaart ging vijf minuten voor tijd naar de kant en zag daar hoe Eljero Elia nog een paar minu ten speeltijd kreeg bij Werder. Jeremain Lens heeft gisteren zijn waarde bewezen voor Dinamo Kiev. De international scoorde in het uitduel met Metaloerg Zaporizja twee keer. Mede dankzij de trefzekere aanvaller won Dinamo met 2-4 en staat het weer alleen aan kop in de Oekraïense competitie. KV Oostende heeft gisteren een sterke reeks van Standard Luik beëindigd. De thuisploeg speelde vanaf de 36e minuut met tien man nadat Andile Jali uit het veld was gestuurd, maar won mede dankzij twee benutte strafschoppen met 3-2. Standard, poulegenoot van Feyenoord in de Europa League, had de afgelopen vier competitie duels gewonnen. Guitho de Wolff torent op het onderdeel airtumbling hoog boven alles en iedereen uit. foto Lex de Meester Guitho de Wolff door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Ben Weststrate zat als eregast op de tribune bij het NK airtumbling. De inmiddels 75-ja- rige Goesenaar zette deze discipli ne (sprongseries maken op een op geblazen mat) zo'n tien jaar gele den op. „Het is een schot in de roos geweest", stelde hij trots. Robin van Persie in duel met Arsenal-middenvelder Mikel Arteta. foto Shaun Boggust/Hollandse Hoogte Ben Weststrate

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63