Bedtijd ZEEUWS-VLAANDEREN almanak Hele middag muziek 18 en 19 Keuken t/ Als landbouwers en recreatieondernemers samen investeren, is een betere internet verbinding in het buitengebied mogelijk. FESTIVAL GROOT TERNEUZEN Hamilton houdt hoofd koel Het Zeeuws woordenboek viert vijftigjarig bestaan Executieverkoop ook voor uw totale keukenverbouwing Het was op een late vrijdagavond dat de gamende vader van een 10-ja- rige jongen verbaasd tegen zijn vrouw zei: „Er zijn nog twee klasge nootjes van onze zoon online. Dat ze zo laat nog mogen computeren! Die van ons slaapt al uren." Kort daarna werd duidelijk dat het jonge tje waarschijnlijk stiekem de iPad mee naar zijn kamer had gesmok keld. Want tijdens het gamen zei hij: „Hoi, ik was net even weg. Moest naar bed van mijn moeder. Maar nu ben ik er weer hoor." De conclusies werden afgelopen week gepresenteerd tijdens een bijeenkomst in het Mauritshof in Ilzendijke. Die was belegd door provincie, gemeente Sluis, Recron en ZLTO. Die partijen werken sa men om te komen tot beter inter net in het buitengebied. Dat Re cron en ZLTO betrokken zijn, is logisch: juist recreatiebedrijven en landbouwers zijn gevestigd in dat buitengebied, én hebben baat bij snel en betrouwbaar internet. Huishoudens in de dorpen ont vangen internet meestal via de ka bel. Die ligt in het buitengebied echter niet. Alternatieven zijn vaak óf onbetrouwbaar, óf heel duur. Campings kunnen daardoor hun gasten geen fatsoenlijk inter net aanbieden, en landbouwers hebben problemen met de be drijfsvoering. De betrokken partijen lieten on derzoeksbureau Stratix kijken of het nut heeft aan 'vraagbunde- ling' te doen en samen naar aan bieders als KPN of Delta te stap pen. De provincie ziet de gemeen te Sluis daarbij als proef. Het samen 'inkopen' van snel in ternet is best mogelijk, conclu deert Stratix. Ondernemers aan de kust bij Cadzand en Nieuw- vliet kunnen samen investeren in de aanleg van een glasvezelnet werk. Als die zestig bedrijven dat samen op zich nemen, kost hen dat eenmalig zo'n 6000 euro en vervolgens zo'n 200 euro per maand, becijferde Stratix. Die prij zen gaan echter snel omhoog als niet iedereen meedoet. De zeshonderd ondernemers en mogelijk ook een deel van de tweeduizend huishoudens in de rest van het West-Zeeuws-Vlaam- se buitengebied zijn gebaat bij een straalverbinding. Dat is draad loos internet waarbij de gebrui kers met elkaar in verbinding staan door middel van antennes. De investering is lager: eenmalig 500 tot 1500 euro en dan maande lijks 65 tot 130 euro. Daar staat te genover dat internet via een straal verbinding niet altijd betrouw baar is. Die laat zich tegenhouden door gebouwen en bomen, waar door antennes op grote hoogte óf met vrij 'uitzicht' geplaatst moe ten worden. Het is nu aan ondernemers zelf om gezamenlijk naar de aanbie ders te stappen. Blacks*' Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst Spoorstraat 18c PlliS 4431 NK 's Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie www.keukenplus.com Tip? redactie@pzc.nl Snel internet 'in de buiten' kan door Martijn de Koning IJZENDIJKE - Een snellere internet verbinding in het buitengebied is mogelijk. Ondernemers moeten dan wel bereid zijn met z'n allen te investeren. De verbinding verbe tert dan, al is die op veel plekken nog steeds niet supersnel en per definitie betrouwbaar. Dat blijkt uit onderzoek van het bureau Stratix. Pagina 20: Ook bereik met smartphone wordt beter PZC SLUISKIL - Op de parkeerplaats van 't Meulengat in Sluis kil was het zaterdagmiddag maar moeilijk een plekje vin den. Niet zo gek: bijna iedereen die in en rond Terneuzen in georganiseerd verband een instrument bespeelt, was daarheen gegaan. Muziekvereniging Sluiskil tekende voor de organisatie van het Muziekfestival Groot Terneuzen. Dat gebeurde wegens het 80-jarig bestaan van de vereniging die zelf de aftrap verrichte (foto). Daarna kwamen ook De Vereenig- de Vrienden (Sas van Gent), Eendracht Maakt Macht (Koe wacht), Sint Cecilia (Philippine) en De Vliegende Hollan der (Terneuzen) in actie, foto Peter Nicolai MAANDAG 24 november 2014

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57