Kleine Pix wil echt wel kwispelen maar kan het helaas niet 1 Sfeervol, apart en boeiend recital van barokmuziek uit oorlogstijd De Hobbyisten zetten weer een stap 22 ZEELAND De eerste editie van Back at Sea (kleine wintereditie van Concert at Sea) kan als zeer geslaagd de boeken in. UITGELATEN In Uitgelaten zet de krant elke week een hond in het zonnetje die in een dierenasiel met smart wacht op een nieuw baasje. Vandaag: Pix uit het dierenasiel van Terneuzen. Volgende week leest u of hij een nieuw thuis heeft gevonden. Pix is een zielepootje. Of liever, een ziele-staart- je. Hoewel de vrolijke jack russellterriër graag zou willen kwispelen, hij kan het niet. Hij heeft geen staart meer. Pix, een reu van ongeveer drie jaar, is half oktober van dit jaar uit de Otheense Kreek in Terneu- zen gevist. Hij was onderkoeld en zijn staart was zodanig ernstig ge wond, dat de enige optie amputa tie bleek. Hij kon echter niet van de hechtingen in zijn overgeble ven staartstuk afblijven en zo doende moest er nóg een stukje van zijn staart worden afgehaald. Het gemis van een staart, is wel meteen het enige gebrek aan Pix. Het is een lekker fel ding, laag op de poten, gladharig en met een mooie tekening op zijn vacht. Zijn buik, pootjes en borst zijn wit en het lijkt alsof hij een zwart dekje op zijn rug heeft. Zijn kop en oren zijn zwart met bruine ac centen. Omdat de laatste operatie aan zijn staart nog niet zo lang ge leden is, loopt Pix nog rond met een geschoren bips, maar dat deert hem niet. Jack russells zijn van nature intelligente, felle sportieve hondjes met humor. Pix doet zijn ras alle eer aan De achtergrond van Pix is niet be kend. Aan de hand van zijn gebit, heeft de dierenarts geschat dat hij zo'n drie jaar moet zijn. Kinderen vindt hij prima, die kunnen hem in ieder geval gewoon uitlaten, en katten vindt hij ook wel best. Het blijft, hoewel gecastreerd, een terriër, dus Pix heeft karakter en is sportief. Tijdens de wandeling wil hij flink vooruit. Als je denkt: „Hij heeft maar korte pootjes, dus die is snel moe"; vergeet het maar. Zelfs na een half uur wande len en een flink eind joggen, geeft Pix niet op. Maar voor een hon denkoekje houdt hij graag even pauze. Kan meteen het baasje op adem komen. Andere honden worden tijdens het wandelen uit gebreid besnuffeld en vooral ande re reutjes kunnen een snauw krij gen. Verder heeft hij tijdens het uitlaten niet één keer geblaft. Voor zijn baasje is hij echt ontzet tend lief en ook een beetje waaks: bij de fotograaf hing hij even in de broekspijp, want die kwam wat te dichtbij met die grote ca mera. Dat was wel een uitzonde ring, want je hoeft maar naar Pix te wijzen of hij rolt al op zijn rug zodat je zijn buik kunt aaien. En als je tegen hem praat, knikt hij zijn kopje. Kortom, 't is een scheet. De hond van vorige week: Buddy, de kruising maltezer, is ge adopteerd uit het asiel in Vlissin- gen. Hij woont nu bij een leuk ge zin 'op den buiten'. OUDDORP - Met dik 3000 mensen in een goed geoutilleerde tent met energieke optredens van on der meer Blof en Racoon werd de eerste editie van het festival Back at Sea (BAS) een fijn onderonsje voor de grootste liefhebbers van Concert at Sea (CAS) én voor de genen die er op intieme wijze kennis mee wilden maken. Kaarten voor dit kleine broertje van CAS waren alleen in een ar rangement met weekendverblijf in een bungalow bij Port Zélande verkrijgbaar. Ze waren snel uitver kocht. Wel werden tal van vrijwil ligers dankzij het DeltaNutsfonds donderdagavond voorafgaand aan het festival onthaald op een gratis optreden van onder meer Angela Groothuizen én van Blof. Vrijdag stroomde het park vol met de weekendgangers: gezin nen, collega's en vriendenclubjes. „Een heerlijk weekend en een pri ma manier om enkele vrienden van me ook enthousiast te maken voor CAS. Zelf kom ik daar al ja ren", concludeert Jierga Tanis uit Stellendam. Zij kwam in de eerste plaats voor Blof en heeft genoten. „Ja, voor mij beter dan Racoon. Ook goed hoor, maar die num mers zijn vaak zo ingetogen. Bij Blof rockt het ook zo lekker en of ze nou nieuw werk brengen of be kende hits, ik vind het allemaal fijn", zegt Tanis. Zij opteerde ook voor een huiskamerconcert van de Haagse singer-songwriter Ed Struijlaart die daarin dit weekend een wereldrecord vestigde. Hij schoof aan bij Tanis en haar vrien den én hond Hailey en zong daar twee nummers Anything en Heart of Stone, daarbij zichzelf begelei dend op de gitaar. Hailey spitste zijn oren, keek het heel even aan, maar sprong weldra van de bank, gaf die zingende man nog snel een kwispel en zocht toen een rustiger plekje. De vrienden geno ten van het korte optreden. Beide liedjes had Struijlaart overi gens ook vrijdagavond tijdens Na het toepasselijke Audite (Luis ter naar de goddelijke muziek) van Praetorius werden drie aria's uit de Kleine Geestelijke concer ten van Schütz gebracht, afgewis seld met instrumentale sonates en liederen van tijdgenoten en een enkele latere barokcomponist. Zutterman bezit een aparte stem, haar tessituur is groot en ze zingt dynamisch krachtig maar kan ook strelen met een zacht fluwelig ge luid. Bovendien vertolkt zij de ba rokmuziek stijlvol, vaak vol emo tie en dramatisch, maar altijd met passende arm- en handgebaren. Het Jesu mi dulcissime van Gran- di werd met dunne, zuivere stem en diepe emotie vertolkt met de uitgeschreven versieringen van de vroegbarok. Bij Schütz waren er duidelijke Monteverdi invloe den te horen en in de harpsolo van Froberger eerder Franse in vloeden. Juist deze mix maakte dit recital zo boeiend. De verschil len in stijl van Schütz en Tele- mann kwamen goed uit en in de arietta klonk na een lieflijk lied een stralend alleluja. Instrumen taal kwamen harpiste en cellist aan hun trekken in de vloeiende dansante muziek van De Fesch en de sonate van Gabrieli. In deze werken konden zij zich meer pro fileren dan in de basso Continuo partijen van de aria's. Er werd door het trio technisch vaardig, ge degen met stijlgevoel gemusi- ceerd. De liederen van Gastoldi in het Oudnederlands hadden kun nen dienen als toegiften. Vrolijk, ontspannen en met fantastische tussenspelen. Een recital met min der bekende composities, die meer aandacht verdienen. MIDDELBURG - De Zeeuwse band De Hobbyisten beleefde vrijdag een succesvol optreden in Paradi- so in Amsterdam. De band kreeg support van 85 fans die met een dubbeldekkerbus meegingen naar de hoofdstad. Een grote verras sing voor de band was dat er zich aan de zaal ook nog spontaan ruim zeventig bezoekers meld den. „Het was een geweldige erva ring en weer hadden we het ge voel op een punt te staan waarop we een verdere stap voorwaarts kunnen maken. Maar dat hebben we al vaker gehad", relativeert zan ger Keven Van Gorkom direct. Hiphop is de basis voor De Hob byisten, maar ze mixen dat genre met tal van stijlen: salsa, rock, soul, funk en reggae. De 8-koppi- ge band getuigt van gevoel voor performance en manifesteert zich met veel groepsdynamiek. „Dat leverde een enthousiast pu bliek op, maar eerlijk gezegd kre gen we wel wat kritiek te verdu ren omdat ons optreden maar 75 minuten duurde. Maar ja, dat was nou eenmaal de afspraak. In de grote zaal naast ons stond 'Tower of Power', die kunnen zelf bepa len hoe lang ze spelen. Zo ver zijn wij dus nog niet", zegt Van Gor kom. Peter Boone van het gelijkna mige boekingskantoor bezorgde De Hobbyisten dit optreden in Pa- radiso. De band richt de blik na deze geweldige ervaring met extra motivatie op de nabije toe komst. „Dat houdt in: veel optre dens voor festivals binnen zien te halen en werken aan nieuwe num mers, wellicht voor een EP. Onze producent HansKustersMusic sti muleert ons daarin heel goed." door Sheila van Doorsselaer Fijn onderonsje bij door Ali Pankow I Singer-songwriter Ed Struijlaart tijdens één van zijn huiskamerconcerten hier bij de families Konijnendijk en Van der Hoeven, foto Dirk-Jan Cjeltema door Jeanette Vergouwen SINT KRUIS - In oorlogstijd worden kunstenaars en musici geïnspireerd om prachtige werken te maken. Het baroktrio bestaande uit Inge Zutterman (zang), Hannelore De- vaere (harp) en Mark Lambrecht (cello) vertolkte Duitse barokmu ziek die geschreven is tijdens de 30-jarige oorlog. Kaarslichtconcerten. Werken uit de 17de eeuwse vroegbarok. Door Barok trio. Gehoord zaterdag 22 november in de Dorpskerk in Sint Kruis I Pix, Pixie voor intimi, foto Peter Nicolai door Ali Pankow

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52