t spannende strijd Delta Sport verrast koploper SPORT 43 De schakers van Het Witte Paard uit Sas van Gent boeken een gemakkelijke overwinning op Paul Keres. Adan, hun training kregen. In eer ste instantie boekte Platteeuw uit stekende prestaties op de 8oo me ter, 1500 meter, 3 en 5 kilometer. De laatste tijd is ze meer te vin den op de langere afstanden op de weg, zoals de Zeven Heuvelen loop. „De mentale strijd bij de lan gere afstanden spreken mij veel meer aan." In het nieuwe studiejaar is Plat teeuw verhuisd naar Amsterdam waar ze haar Bachelor Sport en Marketing heeft gehaald en op gaat voor de Masteropleiding. „De afgelopen jaren was atletiek het belangrijkst. Mijn balans vinden tussen studeren, werk en atletiek is best moeilijk", liet ze weten. Binnenkort gaat ze trainen onder leiding van Bram Wassenaar, de oud-topatleet die ooit de Mossel loop in Westenschouwen wist te winnen. Op de korte cross liet junior Wou ter Verstraate de voorzitter van Delta Sport Sebastiaan Heijkoop achter zich. Shirley Kerkhove was de snelste vrouw op de korte cross. VLISSINGEN - De schakers van Het Witte Paard blijven in de landelij ke schaakcompetitie in de achter- volging. Thuis werd er weliswaar gewonnen van Paul Keres, maar koploper Schaakstad Apeldoorn maakte geen misstap in de wed strijd tegen het laaggeklasseerde DD. HWP Sas van Gent-Paul Keres 7-3: Waar de Zeeuws-Vlamingen het vaak lastig hebben tegen Paul Keres was het deze keer een ge makkelijke middag. Johan Goor- machtigh opende de score. Hans Groffen bood slim remise aan in iets mindere stelling. Het aanbod werd geaccepteerd en daarna kwa men de punten binnen. Steven Geirnaert won met een voorberei de variant. Koen Leenhouts offer de een kwaliteit en greep de winst. Adrian Roos deelde de ge nadeklap uit door zijn prettige stelling naar winst te spelen. Pion-S. Landau Axel 5,5-2,5: De Zeeuws-Vlamingen waren zwaar gehavend en dat werd uitgedrukt in de score. Na nederlagen van Randy van Houtte en captain Wim Sinke was het Nouri Zouag- hi die wat terugdeed voor Lan dau. Dennis van Vliet en Arthur Hugaert lukte het niet om te win nen en ze moesten beiden berus ten in remise. Gertjan Verhaeren en Wim Versporten konden het tij niet meer keren en daarmee bleven de punten in Groesbeek. HWP Sas van Gent 2-Krimpen a/d IJssel 5-3: Bert Feys en Pieter Steen zette de HWP'ers op voor sprong. Een zure nederlaag van Renzo Ducarmon stond daar te genover. Bij een 4-2-voorsprong moesten Fabian Hulpia en Wou ter Ghyselen knokken voor remi se, hetgeen beiden uiteindelijk lukte. HWP Sas van Gent 3-Promotie 5-3: Rudy van de Wynkele en Yves Regniers zette de Sassen- aren op het goede spoor. Na over winningen van Marc Lacrosse en Frans Snijders was de buit binnen en boekte het derde team van HWP de eerste zege van het sei zoen. De Willige Dame-Souburg 1-7: Teamleider Roeland Alders was snel klaar met een overwinning, terwijl het leek dat hij verloren stond. Bert Henderikse haalde een verdiende remise. Jeroen Hek huis vocht zich prima terug en won. Henrik Westerweele offerde zich naar de winst en Robin Bosters stelde de duidelijke zege veilig. Collin Boelhouwer en René Tiggelman zorgden voor de slagroom op de taart. Goes-Bergen op Zoom 2,5-5,5: Na een snelle remise van Rinus Bur- gerhoff was Maxim le Clercq kans loos. Rien de Böck verloor onver wacht. Bij een 3,5-2,5-achterstand moesten Remco van de Braak en Louis Nieuwenhuijse zorgen voor de ommekeer. Beide spelers na men risico's, maar dat pakte ver keerd uit. Mannen. Kwiek Sport-Delta Sport 21-25: Delta Sport verraste de gedeelde koploper volledig. De equipe van John Jansen legde vanaf het eer ste fluitsignaal de tegenstander in Den Haag vol overgave het vuur na aan de schenen. De thuis ploeg wist zich bovendien geen raad met de 3-2-1-dekking van Delta Sport. Dankzij een goede start groeide het vertrouwen al snel op alle fronten, zag de gebles seerde Tim Vleeshouwer vanaf de kant. „Vooral verdedigend liep het goed bij Delta Sport. Iedereen was fel. Daar pluk je ook voorin de vruchten van." Delta Sport profiteerde ook van het feit dat Kwiek Sport fysiek minder sterk is. De ploeg sloeg al snel een gaat je van vier punten en dat werd nimmer kleiner. Zelfs de persoon lijke bewaking op Guido de Graaf en Tijs van Splunder kon de Schouwse plannen niet meer in de war schoppen. „We weten wat we kunnen dus hopelijk kunnen we dit in de volgende wedstrij den tegen HVOS voort zetten", al dus Vleeshouwer. Gemini 2-SV Orion 27-27: Zon der de aan zijn heup geblesseerde Sjoerd Jongepier, Jean Marie Tou- biana (familieverplichtingen) en de geschorste Guy Peeters, slaag den Orion er niet in de positie op de ranglijst waar te maken. De hekkensluiter uit Zoetermeer rook zijn kans tegen de gehaven de Bevelandse equipe en pakte die ook. Terecht werd het eerste puntje van deze competitie bin nen gesleept. Groene Ster 2-Delta Sport 2 17-20: Delta Sport 2 heeft zich goed hersteld van de nederlaag die de ploeg twee weken geleden leed tegen HMC. Daarna werd White Demons 2 verslagen en gis teren moest ook Groene Ster 2 er aan geloven. De vijfde zege van het seizoen was vooral de verdien ste van de verdediging, oordeelde de van EMM overgekomen opbou wer Kevin Meulmeester. „We hebben ze een tijdje op de nul kunnen houden. Daarnaast pakte Jaco de Looff alles. Daarvan kreeg iedereen een boost." Vrouwen. Tachos/Witte Ster-EMM 20-20: De ploegen waren goed aan el kaar gewaagd en het gelijkspel was daardoor terecht. EMM-trai- ner Ron de Waal kon er ook pri ma mee leven. „Ik ben trots op de meiden. Iedereen heeft zich hele maal leeg geknokt", sprak hij na afloop. Martje Huijben verliet de Middelburgse ziekenboeg defini tief. Tijdens haar rentree maakte ze drie treffers. Aagtekerke wint eigen damtoernooi Het eerste viertal van Aagte kerke, met Rinus Provoost, Arie den Hollander, David Bosselaar en Frans Blaas in de gelederen, is zaterdag in verenigingsgebouw Amici- tia winnaar geworden van het eigen sneldamtoernooi. Tweede werden de dam mers van GZC en de derde plaats ging naar het eerste team van Middelburg. Het toernooi werd pas in de slotfase beslist. Boone in top honderd van WK De atleet Dave Boone is op het WK 100 kilometer hard lopen 72e geworden. De uit Kruiningen afkomstige Boone (25) had in Qatar acht uur 34 minuten en 58 secon den nodig. Dat was ruim bo ven zijn streeftijd van acht uur, maar de omstandighe den waren ongunstig. Het was warm in Qatar en bo vendien was de luchtvoch tigheid hoog. Meer dan de helft van de 357 deelnemers haalde de finish niet. Medailles op het NK taekwondo Bij de Nederlandse kam pioenschappen taekwondo in Amsterdam hebben de vechtsporters van Taekwon do Middelburg veel prijzen in de wacht gesleept. Goud was er op het onder deel sparren voor Nina Mep- pelder, Ilaysha Mangroe en Puck Salawane. Daarnaast namen de Middel burgse taekwondoka's nog eens negen zilveren en vier bronzen plakken mee naar huis. RBVM verliest in Groningen De rolstoelbasketballers van RBVM hebben in Leek (Gro ningen) hun derde wed strijd van de competitie ver loren. Tegen de koploper Re- deoss kwamen de Middel burgers niet verder dan een 45-30-nederlaag. Voor RBVM waren Mare Tas- ma (14 punten), Maurice Bonnet (8 punten), Sylvana van Hees (6 punten) en lack Meerman (2 punten) succes vol. TTC Middelburg mag blijven dromen De tafeltennissers van TTC Middelburg maken nog al tijd kans op handhaving in de eerste divisie. De ploeg won zaterdag zijn laatste wedstrijd met 8-2 van con current JCV en komt daar door op gelijke hoogte met die ploeg. Als JCV zijn laat ste wedstrijd met 10-0 ver liest, blijft TTCM er alsnog in. „Die kans is echter erg klein", zegt Mare Hacken- berg van de Middelburgers. MAANDAG 24 NOVEMBER 2014 HWP blijft achtervolgen door Roeland Alders De schakers van Souburg ha len flink uit in de partij te gen De Willige Dame, een van de mindere teams: 1-7. VLISSINGEN - De handballers van Delta Sport verrasten in de hoofd klasse koploper Kwiek Sport. In Den Haag won de ploeg uit Zierik- zee met 25-21. In dezelfde klasse deed het gemankeerde Orion bij het nog puntloze Gemini 2 slechte Laken. Het werd 27-27. De vrou wen van EMM konden tevreden te rugkijken op het gelijkspel bij Tachos/Witte Ster. 6 Marieke Riemens had met zes doel punten een groot aandeel in het gelijk spel van EMM. Het Middelburgse team speelde met 20-20 gelijk bij Tachos. Scores EMM: Marieke Riemens 6, Li- sanne Heijens en Demi van Strydonck 5, Martje Huijben 3 en Suzannah Cop- poolse 1. AAGTEKERKE VLISSINGEN AMSTERDAM LEEK MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43