Gehavend AEJ krijgt pak slaag 1 Zware nederlaag deert driebanders 3BSD niet 16 2 Harmes overdrive voorkomt s Rugbyers Oemoemenoe houden bij Diok de schade beperkt 42 SPORT W AEJ/Dallinga-Pressplate/Machiel sen.fa 0-8. Alle ophef, vooraf gaand aan dit seizoen, over de on overwinnelijkheid van het team in Sluiskil is achterhaald. Zonder Caudron en Jaspers (hetgeen va ker zal voor komen) is AEJ een middelmatig team. De naam had voor een keer beter AEJ/Verbrugge kunnen luiden. Met Merckx en De Bruijn namens AEJ en Bart Ceulemans en Patrick Vasseur van Team Verbrugge moest de lastige tegenstander uit Zundert worden aangepakt. Dat bleef niet zonder gevolgen, al de den de invallers wat zij konden om hun tegenstanders af te stop pen. Het lukte Vasseur bijna, maar in de slotfase gaf hij een 42-32-voor- sprong uit handen. Enerzijds door een knappe serie van tegen stander Raymon Groot, ander zijds door het missen van kansen om het karwei tijdig af te maken: 47-50. Op de andere tafel speelde Jean Paul de Bruijn een van zijn slechtste partijen van dit sei zoen. Hij verloor na een vreemd optreden met dezelfde cijfers als Vasseur. De Bruijn begon goed en leidde met 14-2, maar raakte daarna de kluts volledig kwijt. Pech en fouten beïnvloedden zijn spel steeds meer. Het kijk spel werd er niet beter op. Uitein delijk ging de winst naar Peter Ceulemans. Het is voor de Hul stenaar te hopen dat hij deze week in betere doen afreist naar Seoel voor het WK driebanden. De Bruijn: „Ik heb slecht ge speeld, meer kan ik er niet van zeggen." Capelle/De Terp i-Ripa Recy cling/Pearle 4-4: Een zeer nuttig punt voor de ploeg uit Sas van Gent in het duel met Capelle in de onderste regionen van de eredi visie. Voor de pauze was er al evenwicht in de stand na een kansloze nederlaag voor Ronny Daniels tegen Ad Koorevaar en een minimale overwinning voor Jens van Dam tegen Peter van Lieshout (50-48). Vooral de slotfa se was niet best toen Van Dam met nog drie punten te gaan (47-44 in zijn voordeel) nog twaalf beurten nodig had voor de winst. Nadat invaller Kay de Zwart ook nog een nipte overwinning boek te (50-47) op Danny Breur ver scheen er een brede glimlach op de gezichten van de Zeeuws-Vlaamse formatie. Een niet meer verwacht punt was bin nen en daarmee een plaats in de middenmoot. „Niet alleen het slot was slecht, de hele partij was niet best. Maar wel een punt voor ons", reageerde Van Dam. 3BSD Hydrozorg-Jan Broek Amu sement 0-8,1-11 in sets: De thuis ploeg, die in de vierde divisie uit komt, ging strijdend ten onder. Veel eer viel er niet te behalen, daarvoor was het verschil te groot, maar plezier beleefden de thuisspelers wel aan de wedstrijd tegen de sterke tegenstander. Jan Suykerbuyk bood vooral in de eerste twee sets tegenstand van betekenis. Piet Kox en Jean Louis Smulder werden kansloos van tafel ge speeld. Alleen Philip van der Male gaf zich niet zomaar gewonnen, pakte de eerste set, maar moest de tweede en de derde (nipt) af staan. Kader. Kaderteam 's Lands Wel varen 2-De Posthoorn/RBS 1 6-2: De thuisploeg neemt verder af stand van de laatste plaats. De mm WSZÊËi&Ê tweede overwinning op rij kwam tot stand na partij zeges van Sjoerd Breas, Jos Breas en Ronald van Geyt. Alleen Pierre van den Berg verloor. Het persoonlijk kampioen schap libre derde klasse werd ge wonnen door Edwin van de Pias- se van BV Avontuur. Hij versloeg Koen Pöpsel van 't Bierwinkeltje na een spannende finale. Van de Plasse moest in de slot wedstrijd winnen om de titel te pakken. Pöpsel had immers een aanzienlijk beter moyenne. De Be velander deed wat werd gevraagd en liep na een gelijkopgaand be gin weg en pakte de titel en een plaats in het gewestelijk kam pioenschap dat in Drunen wordt gespeeld. Nico de Winter van DOS Ovezan- de werd derde en debutant Adrie Noordijke van Windenburg vier de. Op het gewestelijk kampioen schap libre vierde klasse werd Joop de Fouw van BV De Patrijs tweede, Peter van de Male van De Graanbeurs derde en Martin de Bel van BV Avontuur, na een slechte slotdag, zesde. Hij leidde bij het begin van de slotdag nog samen met de later winnaar Sjaak Stoffels van SVW. Harmes dacht daar anders over en ging meteen in de overdrive om na de eerste ronde al driehonderd meter voorsprong te hebben, met Bart Bleijaert, Christian Plum, Da vid Schrier, Eric Wolfert en Maar ten Harthoorn al in kansloze posi tie. Harmes keek alleen maar vooruit en finishte na 9575 meter in een tijd van 32 minuten en 22 secon den. Zijn eindtijd was iets langza mer dan vorig jaar toen hij met winnaar Tommy Staal in de slag moest. Bleijaert gaf meer dan twee minuten toe op winnaar Harmes. Eric Wolfert knokte zich naar de derde plaats, voor Maar ten Harthoorn die nu aan de lei ding gaat in de Koole-sport- crosscompetitie bij de masters H35. Bij de vrouwen was Esther Plat teeuw overgekomen uit Amster dam om voor Scheldesport te cros sen. Met een flinke voorsprong op Monique Verschuure waren de bloemen voor de Terneuzense. Esther Platteeuw heeft de afgelo pen vier jaren alles in het teken van atletiek gezet door zich aan te sluiten bij de Performance Run ners in Apeldoorn waar veel jon ge Zeeuwse atleten, zoals Erwin Oemoemenoe begon niet eens on aardig aan het duel en kreeg zelfs wat kansen om de score te ope nen, maar de thuisclub hoefde na een moeizame beginfase niet eens tot het uiterste te gaan om een 14-o-voorsprong op te bou wen. Halverwege de eerste helft drukte Deniël van der Waal een try, maar Diok antwoordde met een en ging met een 21-5-voor- sprong rusten. De thuisclub haal de met de vierde try het bonus- punt binnen, waarna het gas te rug nam. Brian Hendry bracht de achterstand terug tot 28-10 en zag kort daarop een try afgekeurd. Het duel was gespeeld en in de slotfase liep Diok uit naar 40-10. Bij een zege volgende week zater dag op Amstelveen doet Oemoe menoe goede zaken. Dan kunnen de Middelburgers opklimmen naar een negende plaats in de ranglijst en met drie bonuspun- ten beginnen aan de plate-poule (degradatiepoule). De rugbyers van Tovaal hadden in de derde klasse weinig proble men met hekkensluiter Delft 2, al verzuimden de Goesenaren om een bonuspunt mee te nemen naar huis. Na een 7-0-voorsprong bij rust zegevierde Tovaal met 12-0. Halverwege de eerste helft dron gen de voorwaartsen ver door op de helft van Delft 2 en via Danker Rijk en Jorn de Jager Jcwam de bal bij captain Jan Otte, die simpel wist te scoren. Maurice Boelhou wers bracht de voorsprong vanuit een conversion op 0-7. Een kwar tier na rust drongen Matthijs van der Werf en Harm Moes ver door in de verdediging van Delft 2, waarna Maurice Boelhouwers To vaal op een 12-o-voorsprong zette. Het onervaren vrouwenteam van Oemoemenoe leed een zware ne derlaag tegen GRRC. In de eerste helft werden de Middelburgse vrouwen overlopen en bij rust stond en al een 42-o-score op het bord. Na rust draaide het wat be ter en hoefde Oemoemenoe nog maar twee tries toe te staan: 54-0. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Het driebandenteam van AEJ/Dallinga liep in de eredivisie te gen zijn eerste nederlaag op. In het thuisduel met Pressplate/- Machielsen fa liep het Sluiskilse team tegen een 8-0-verlies aan. Ri- pa Recycling snoepte na een zware strijd Capelle/De Terp een punt af. Ripa Recycling/Pearle sleept een punt in de wacht in de wedstrijd tegen Capelle/De Terp 1 door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - De driebanders van 3BSD Hydrozorg verloren in de nationale bekercompetitie kans loos van eerstedivisieteam Jan Broek Amusement uit Daarlerveen. 's Lands Welvaren pakte drie pun ten in de topteamcompetitie. Eti- kon, met Jean Paul de Bruijn, pakte er twee. De start van de Elderschanscross met links met nummer zestien de latere winnaar Erwin Harmes. foto Peter Nicolai door Sjaak Sinke AARDENBURG - Erwin Harmes en Es ther Platteeuw waren te sterk voor de concurrentie in de Elderschans cross in Aardenburg. Vooraf werd een leuke strijd verwacht tussen Harmes en de Belg Bart Bleijaert, die al veel zeges op zijn naam had staan. door Hans Markusse LEIDEN - De rugbyers van Oemoe menoe startten het ereklasseduel met Diok in de wetenschap dat er tegen de Leidenaren weinig te ha len was. De wedstrijd schadevrij doorkomen om zo volgende week op volle sterkte aan te kunnen tre den tegen concurrent Amstelveen was het devies van trainer Ray Blackburn. Na een 21-5-achter- stand bij rust verloren de Middel burgers met 40-10.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42