Kerst- en nieuwjaarsreizen Lagere straf na het doen van boete Per comfort Class bus IN HET NIEUWS 3 De wereld is Kras 6 dagen al v.a Tijdens de begrotingsbehande ling van het ministerie van Justi tie deze week presenteert de PvdA een initiatiefnota met die strekking. Een meerderheid in de Kamer staat er positief tegenover. PvdA-Kamerlid Jeroen Recourt: „Ik wil dat zowel slachtoffer als dader na het delict weer verder kan met zijn leven. De dader moet inzicht krijgen in wat hij ie mand heeft aangedaan, het slacht offer moet de angst weggenomen worden dat hij of zij nogmaals ge troffen wordt. Straffen is maar een armoedige oplossing. Dat lost het conflict niet op." Voorwaarde is dat slachtoffer en dader allebei mee willen werken. Mediation vindt al langer plaats in het civiele recht De afgelopen tijd hebben ook experimenten plaatsgevonden met 'herstelrecht' bij strafzaken. Dit moet nu breed ingevoerd worden, aldus coalitie partijen PvdA en WD. Uit de experimenten bleek dat slachtoffers na een geslaagde me diation minder posttraumatische stress ervoeren, erkenning kregen voor het aangedane leed en dat schadevergoeding snel geregeld werd. Voor de daders gold als pluspunt gedragsverandering en het vermijden van strafzaak en strafblad. „Mediation wil niet zeg gen dat er wordt afgezien van ver volging", zegt Recourt. „Dat hangt af van de ernst van de zaak." De WD wil dat de politie of Openbaar Ministerie ook bij een geslaagde mediation afwegen of vervolging alsnog nodig is, al dus Kamerlid Ard van der Steur. Dat geldt zeker bij ernstige mis drijven. DE FEITEN 6 dagen v.a. 8 dagen v.a. 8 dagen v.a. 12 dagen v.a. ft MAANDAG 24 NOVEMBER 2014 door Sandra Donker DEN HAAG - Geweld thuis of op straat, diefstal, uit de hand gelopen burenruzies, fraude, beroving of be dreigingen hoeven in de toekomst niet automatisch te leiden tot een strafzaak bij de rechter. Wat de Tweede Kamer betreft moeten da der en slachtoffer bij een 'herstel bemiddelaar' afspraken kunnen ma ken over het vergoeden van schade en herstellen van het leed. Bij een geslaagde mediation kan de offi cier van justitie na een aangifte af zien van vervolging, of een lagere straf eisen. Op 19 mei 2013 werden de 2-jari- ge Ize Derijks uit Heesch en haar opa en oma in het Limburgse Meijel aangereden door een auto toen ze een stukje aan het fietsen waren. Ze kwamen alle drie om het leven. Het ongeval werd veroorzaakt door een 33-jarige man uit Polen. Volgens getuigen had hij te hard gereden. Tegen de man werd op 7 novem ber jongstleden 15 maanden cel straf geëist. De officier verweet de verdachte roekeloos rijgedrag en nam het hem kwalijk dat hij nooit zijn spijt heeft betuigd aan de fami lie van de slachtoffers. Afgelopen vrijdag was de uit spraak. De verdachte kreeg een werkstraf van 120 uur opgelegd, omdat de rechtbank niet bewezen acht dat hij te hard gereden heeft De vader van het meisje smeet na de uitspraak een stoel richting de rechter. Hij wordt daarvoor niet vervolgd. De straf veroorzaakte de afgelo pen dagen veel commotie. Op so ciale media uitten duizenden men sen hun onvrede. De vader en moeder van het meisje zeggen zich daardoor gesteund te voelen. I Erik Derijks en Moniek Hanssen: „Oorzaak en gevolg worden los van elkaar gemaakt. Eigenlijk wordt er gezegd: die drie mensen levens, ach dat is jammer, maar daar doen we verder niets mee." foto Van Assendelft Fotografie Kerst in de Harz Nieuwe reis in het teken van de unieke natuur van de Harz en romantische vakwerkstadjes als Goslar. Hotel in het centrum van Braunlage Zie: Kras.nl/12805 Kerst in Karinthië Geniet van besneeuwde bergreuzen, Salzburg, de Weissensee en een dagtocht naar de Dolomieten. Verblijf in sfeervol familiehotel Zie: Kras.nl/12289 Kerst in Boedapest Beleef alle hoogtepunten van de 'Lichtstad van het Oosten'. Centraal gelegen 4-sterren hotel. Klantbeoordeling 7,8 Zie: Kras.nl/12297 Verrassend Italië Vier de feestdagen aan de Adriatische kust en in de steden Bologna en Florence. Klantbeoordeling 7,7 Zie: Kras.nl/12322 maar een lieve

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3