Volley Ouwerkerk is goud waard Patrijzen geeft Zeeland Sport pak slaag 5 36 SPORT Snijders en De Klerk helpen Vosmeer aan zege ZONDAGVOETBAL Vlissingen verovert de leiding in de hoofdklasse. De ploeg knokt zich tegen Quick naar 2-1-overwinning. Nieuwenhuijse kondigt vertrek aan bij MZC'11 Zeelandia Middelburg-MOC'17 3-2: Zeelandia Middelburg kwam vroeg op voorsprong door een doelpunt van Daniel Wissel. Na een half uur kreeg Robin Hansier rood en moest MOC'17 met tien man verder. Van de man-meer-si- tuatie profiteerde Zeelandia Mid delburg kort voor de rust toen Daniel Wissel opnieuw scoorde. In de laatste minuut sloeg MOC17 echter terug door een doelpunt van John van Loenhout, die de bal van afstand fraai in de bovenhoek schoot. Die tegentref fer bleef na de rust de opmaat voor een offensief van de bezoe kers, dat in de 68e minuut resul teerde in de gelijkmaker van Brian Kruf. In de slotfase bewees Zeelandia Middelburg in mentaal opzicht gegroeid te zijn. De ploeg pakte het goede spel van voor de rust weer op en schiep zich diver se kansen. In de voorlaatste mi nuut werd dat beloond, toen San- der Ouwerkerk met een fraaie vol ley voor 3-2 zorgde. SC 't Zand-HW'24 2-2: HW'24 had voor rust weinig in te breng en en mocht niet mopperen met de 1-0-achterstand halverwege. In de 43e minuut opende Bram So- mer met een gelukje de score. Vijf minuten na de hervatting werd het 2-0 door een doelpunt van Mi chael Boele. Invaller Michal Szcza- winksi bracht de achterstand in de 63e minuut met een kopbal te rug tot 1-2 en vijf minuten later benutte Sander van Remortele een strafschop. Hoewel beide ploegen dicht bij een derde treffer waren, bleef het 2-2. VLISSINGEN - Vosmeer pakte giste ren zijn derde zege in de vijfde klasse van het zondagvoetbal door het kelderduel met Rimboe te winnen: 2-3. Daardoor haken de Tholenaren aan bij de midden moot. Akim Razouki opende in de eer ste helft voor de thuisclub de sco re, maar via een inzet in eigen doel van Maarten den Bakker werd het nog voor rust 1-1. Na de hervatting sloeg Vosmeer twee keer achtereen toe. Eerst via Bas Snijders en daarna via Rick de Klerk. Een kwartier voor tijd blies Sander Feije de wedstrijd nieuw leven in, maar ondanks het aandringen van de thuisclub bleef het 2-3. Zondag wacht Vosmeer op eigen veld het treffen met koploper BW63, dat al acht wedstrijden op rij ongeslagen is. VLISSINGEN - Op het veld dat om zoomd werd door wel duizend toeschouwers werd even gefeest en in de gang naar de kleedkamer volgden nog enkele innige omhel zingen. Maar toen de spelers van Vlissingen eenmaal in de kleedka mer zelf waren aangekomen, werd het onwezenlijk stil. Bijna negentig minuten lang hadden ze achter de elf van Quick aangehold en dat had z'n sporen nagelaten. Iedereen zat kapot. Zo kapot, dat er even geen energie was om de 2-1-overwinning en de koppositie in de hoofdklasse A te vieren. Nee, de schoonheidsprijs verdien de Vlissingen zeker niet, erkende middenvelder Etienne Mallie na dat hij uitgehijgd was. Zijn ploeg werd door uittredend koploper Quick ver terug gedrongen en kroop vooral na rust een paar keer KARAKTERISTIEK door het oog van de naald. „Ik wil niet zeggen dat de beste ploeg ge wonnen heeft", lachte hij. „Maar toch zeker wel de slimste." Mallie refereerde daarbij natuur lijk vooral aan dat merkwaardige moment in de 49e minuut, waar door Vlissingen op een 2-0-voor- sprong kwam. Nadat Joost de Gel der Vlissinger Ferry Alfons had ge torpedeerd terwijl de bal al lang weg was, onstond er een opstoot je. Steeds meer spelers gingen zich ermee bemoeien en zelfs Quick-doelman Sander van der Toorn voelde zich geroepen om zich naar het middenveld te rep pen om zich in het duw- en trek- werk te mengen. Bijna niemand had in de gaten dat scheidsrechter Van der Werff uit Drunen het gekrakeel wilde stoppen door de vrije trap zo snel -mogelijk te laten nemen. Hij maakte met een simpel handge baar duidelijk dat het spel hervat kon worden. Ook Vlissingen-trai- ner Ruud Pennings zag het niet. Hij was druk bezig zijn spelers vanaf de zijlijn tot de orde te roe pen toen zijn centrale verdediger Joost de Kubber de bal neerlegde en hem richting de sprintende Etienne Mallie schoot. „Ik had het eerst ook niet door", gaf Mallie toe. „Toen maakte loost een ge baar van 'rennen'. En weg was Mallie. Eenmaal on derweg kon hij met bal en al onge hinderd oprukken en de 2-0 in het lege Quick-doel schieten. Na tuurlijk waren de rapen even gaar bij de spelers uit Den Haag, maar niet veel later gingen ze verder waar ze gebleven waren. Vanaf de allereerste minuut jaag de de koploper nummer twee Vlissingen op en golfde de ene na de andere aanval richting doel van keeper Joan van Belzen. Voor de pauze kregen de bezoekers en kele mooie kansen, maar de Vlis- singse doelman was op zijn post. Uit een van de schaarse tegensto ten kwam Vlissingen op 1-0. Josi mar Pattinama veroverde de bal op 25 meter van het Quick-doel Patrijzen-Zeeland Sport 7-2: De eerste tien minuten was de wed strijd nog in evenwicht, maar hier na nam de thuisploeg het heft in handen. Eerst werden enkele mo gelijkheden onbenut gelaten, maar nadat Pascal Zoeteweij met een fraaie lob de ban brak (1-0), zorgde Mario Janisse met twee treffers voor 3-0. Direct na rust verzuimden de bezoekers er 3-1 van te maken, waarna opnieuw Ja nisse en Zoeteweij binnen een uur de 5-0 op het bord brachten. In het laatste halfuur, met elf te gen tien na twee keer geel voor Zeeland Sport-speler Najim Bou- santouh, toonden Wouter van Bel zen, Sjimmie Kort en opnieuw Marlo Janisse (2x) zich trefzeker met een 7-2-eindstand als gevolg. Oostburg-Luctor'88 4-3: Via Rut- ger van Rossum en Jeroen Kedde leidden de bezoekers na een half uur comfortabel met 0-2. Toen en kele minuten later Davy Maes na twee keer geel vroegtijdig kon gaan douchen, leek het doek geval len voor de thuisploeg, die echter de mouwen nog eens opstroopte. Jimmy Jansen maakte er kort voor rust 1-2 van, maar in de zestigste minuut bracht Rutger van Ros sum de marge weer op twee: 1-3. Na de snelle 2-3 van René Verhoef pakte Oostburg in de laatste tien minuten alsnog de drie punten via Rick Maenhout en matchwin naar René Verhoef: 4-3. Sluiskil-Corn Boys 4-3: Stijn Ridel 1-0, Rick Klasen 1-1, Dario Sandrini en verzond vanaf daar een perfec te pass op Salim Ben Sellam. De linkermiddenvelder kopte de bal langs doelman Van der Toorn. De 2-0 viel op een mooi moment. De hoge druk was daardoor even van de ketel. Maar daarna zette Quick weer aan. De 2-1 in de 64e minuut kwam uit een schot van Jevon Blijd, dat via de onderkant VLISSINGEN - Adriaan Nieuwen huijse vertrekt aan het einde van dit seizoen als trainer van MZC'11. De 55-jarige Nieuwenhuijse heeft er dan vierenhalf jaar opzitten bij de zaterdag-tweedeklasser uit Zie- rikzee, waarmee hij twee keer pro moveerde. Een eventuele nieuwe club hoopt Nieuwenhuijse te vinden in het zaterdagvoetbal. „Zondagvoetbal is geen optie, omdat ik dan zelf nog speel bij Hansweertse Boys 3", aldus de oefenmeester. Domburg weet zich voor komend seizoen wel verzekerd van een trainer. De huidige hoofdcoach Jacques Blij levens, bezig aan zijn eerste seizoen bij de zaterdagder deklasser, heeft laten weten graag een jaar langer door te gaan bij de Walcherse club. Eerder was hij trainer bij Bevelanders, Nieuw- dorp en Axel. ir door Eddy van der Hooft VLISSINGEN - Zeelandia Middelburg rukte gistermiddag op naar de met Uno Animo gedeelde eerste plaats in de tweede klasse van het zon dagvoetbal door een knappe 3-2-zege op koploper MÓC'17. HW24 sleepte in Tilburg een 2-2-gelijkspel uit het vuur in het treffen met SC't Zand. Oude tijden herleven door Koen de Vries VC Vlissingen-Quick 2-1 (1-0). 36. Salim Ben Sellam 1-0,49. Etienne Mallie 2-0, 64. Jevon Blijd 2-1 Scheidsrechter R.C.P. van der Werff (Drunen). Gele kaart: Joost de Kubber (Vlissingen), Joost de Gelder, Marc Boshoff, Max Smits, Gino Mulder (allen Quick). Aantal toeschouwers: 1000. Vlissingen: Joan van Belzen; Daniel Jansen, Ferry Alfons, Joost de Kub ber, Milton Roemeratoe; Etienne Mallie, Thomas Ragut, Said Bou- zambou (80. Khalid el Hattach), Sa lim Ben Sellam; Hoessein Bouzam- bou, Josimar Pattinama (84. Abder- rahman Abdenbi). door Jos van Belzen VLISSINGEN - De twee bovenste ploegen in de vierde klasse A in het zondagvoetbal geven elkaar niets toe. Koploper Patrijzen was met 7-2 duidelijk te sterk voor Zee land Sport en ook de nummer twee, Steen, won van Aardenburg met vijf treffers verschil (6-1Luc- tor'88 stond bij Oostburg na een halfuur met 2-0 voor, maar verloor uiteindelijk met 4-3. Marlo janisse scoort vijf keer voor koploper Patrijzen, dat met 7-2 wint van Zeeland Sport 1-2, Mourad Lekfif 2-2, Rick Klasen 2-3, Dennis van Boven 3-3 en 4-3. Steen-Aardenburg 6-1: Kenneth Triest 1-0, Robin Goense 2-0, Ken neth Triest 3-0, Robin Goense 4-0, Ar no Thuij 5-0, Ricardo van Trappen 6-0, Brian de Waele 6-1 (strafschop). IJzendijke-Schoondijke 2-4: Nouredi- na Zaha 0-1, Dwight van Hulle 1-1, Niek Haartsen 1-2, Yassine Benali 1-3, Dwight van Hulle 2-3, Yassine Benali 2-4. Hontenisse-Vogelwaarde 1-1: Mike Kint 1-0, Rick Moens 1-1. Koewacht-Biervliet 2-4: Derek de Booij 0-1, Jeffrey Kox 1-1, Zoë Schelf hout 2-1, Derek de Booij 2-2 en 2-3, Jordi Verstraeten 2-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36