Kloetinge wint, crisis in Katwijk Misstap Jong Ambon zonder gevolgen Rillandia heeft geen moeite met FC Bergen 34 SPORT HOEK-SPARTA NIJKERK Hoek krijgt luttele kansen, maar komt niet tot doelpunten tegen concurrent Sparta Nijkerk: 0-0. Voor Kloetinge was dat een bijko mend verschijnsel. Véél belangrij ker waren de drie punten en de positieve vibe die de winst teweeg bracht. „Het is fijn dat we uitbe taald krijgen wat we hebben geïn vesteerd", vond verdediger Björn Quartel. „Hoe je het ook wendt of keert, al die tegendoelpunten in de laatste minuten waren geen toeval meer." Ook daarom was de winst in Katwijk zo waardevol. De i-o-ze- ge twee weken geleden op 's-Gra- venzande kon nog onder de noe mer toeval geschaard worden, maar de herhaling van zaterdag il lustreert dat Kloetinge een stap vooruit heeft gezet. Quartel: „Ik denk dat we het nu een stuk pro fessioneler hebben gedaan." In Katwijk was dat tastbaar. Kloe tinge haalde op verschillende ma- KARAKTERISTIEK nieren het ritme uit de wedstrijd, waardoor Quick Boys nauwelijks aan een slotoffensief toekwam. Kloetinge traineerde met wissels die op z'n elvendertigst gingen, spelhervattingen gingen op z'n twaalvendertigst en in de hoek van het veld werden kostbare minu ten gewonnen door de bal ge woon vast te houden. Het grootste verschil met de eer dere winst op 's-Gravenzande was echter dat Kloetinge in de slotfase niet met de kont in de zes tien ging hangen. De ploeg pro beerde onder de druk uit te voet ballen en vond daardoor verschil lende keren de ruimte om zelf ook nog aan te vallen. De eerder dit seizoen overbelaste verdedi ging kreeg zo ook meer lucht. Kloetinge kwam als een komeet uit de startblokken. „We verras ten ze volledig", ervoer Quartel. Na veertig seconden moest Quick Boys-goalie Martijn de Zwart al gestrekt bij een vrije trap van Ru ben Hollemans. Kloetinge voetbal de daarna brutaalweg naar voren en na dik zeven minuten leverde dat ook een treffer op. Remco van Tiggele veroverde de bal in de middencirkel en stuurde Jason Tjien Fooh de diepte in. Deze mik te zijn schot in de verre hoek, maar via een verdediger hobbelde zijn poging in de korte hoek bin nen: o-i. Hij wist het op dat mo ment nog niet, maar voor de twee de competitiewedstrijd op rij kroonde hij zich daarmee tot matchwinnaar. Voor rust kwam Quick Boys in apathische toestand nauwelijks tot een fatsoenlijke aanval. Een bijna-eigen doelpunt van Michel Maaskant en een schot op de bin nenkant van de paal waren de eni ge wapenfeiten. Kloetinge zette daar twee vlammende schoten te genover. Na de pauze bracht de Katwijkse publiekslieveling Jaap van Duijn vuur in het veld. De kopballen van Jeroen Ketting zorg den voor het meeste gevaar. Toen Kloetinge het derde kwart van de wedstrijd had overleefd, speelde het de wedstrijd professioneel uit. HOEK - Vaak is het Hoek dat zich instelt op de tegenstander, maar nu waren de rollen weer eens om gedraaid. Sparta Nijkerk speelde za terdag met negen man achter de bal en liet daardoor de thuisploeg het spel maken. „De doelman van hen heeft 55 ballen blind vooruit geschoten, dat zegt wel genoeg", fulmineerde trainer Kenny Verhoe- ne na het o-o-gelijkspel in de top klasse. KARAKTERISTIEK Vanaf minuut één was duidelijk dat Hoek het initiatief zou krijgen in de wedstrijd. „Zij hielden conti nu negen man achterin, maar goed... Dat is hun goed recht", som berde Verhoene na afloop. „Wij waren zelf niet flitsend genoeg. We hebben haast niets weggege ven, maar hadden de wedstrijd al veel eerder moeten beslissen." Het verschil tussen beide ploegen op de ranglijst was slechts een punt en daar was het spel ook naar. Vrij angstig, weinig creativi teit en veel lange ballen. Maar om dat Hoek het voor elkaar kreeg dat het spel zich vrijwel 45 minu ten lang op de helft van Sparta Nijkerk bevond, kreeg de thuis ploeg ook de beste kansen. Het was vooral spits Kyle Does burg aan te rekenen dat de Zeeuws-Vlamingen niet met een voorsprong gingen rusten. „De bal ging kaarsrecht de lucht in, kwam voor mijn voeten te recht, maar ik raakte hem totaal verkeerd", haalde hij het moment in de 23e minuut, dicht bij het vij andelijke doel, voor zich. „Dat had de 1-0 moeten zijn. Dan had den wij de wedstrijd uit kunnen spelen en op de counter kunnen loeren, zoals zij nu deden." Want Sparta Nijkerk leek te ko men voor een puntje en die instel ling was misschien een gevolg van het Kozakken Boys-trauma (vorige week ging de Gelderse ploeg in eigen huis met 0-8 onder- 1. uit tegen de koploper). Of, zoals Birgen Martens na af loop omschreef: „Het was net of ze de hele wedstrijd lang dachten dat ze een i-o-voorsprong moes ten verdedigen." Martens was de speler die node gemist werd bij de thuisploeg. De Belg is een van de weinige creatie- velingen in de selectie en brengt daardoor doorgaans wat schwung in het spel van Hoek. Kortom: een speler die kan dienen als sloopha mer voor de opgetrokken muur van de tegenstander. „Maar ik kon niet langer dan twintig minu- Jong Ambon-Lewedorpse Boys 3-4: Binnen een minuut knalde Olde Raas al raak voor de bezoe kers. Martin Waisapy maakte voor Jong Ambon de 1-1. Vlak na rust strafte Raas een fout af: 1-2. Twee minuten later mikte Björn Langeveld bekeken raak. Natuur lijk zorgde Raas voor een nieuwe voorsprong. Lebo-goalie Jasper de Baar viel uit en veldspeler Jeffrey Jansen ging op doel staan. Hij had een schot niet klem en Rudley St. Jago benutte de rebound. Vlak voor tijd snelde de rappe Raas er opnieuw vandoor en tekende voor de 4-3-eindstand. Hansweertse Boys-Colijnsplaat- se Boys 0-2: Vanaf de 35e minuut had Hansweertse Boys een man meer. Danny de Looff kreeg zijn tweede gele kaart en kon vertrek ken. Met messcherpe counters be loonde 'Colijn' zich met drie pun ten. Eerste prikte Joeri Goulooze raak en later schoot Lesley Kar- stanje de bal nog in de kruising. Bevelanders-Apollo'69 2-0: Bevel anders kwam op 1-0 dankzij een treffer van Pieter Moll. Vlak voor tijd maakte Moll aan alle onzeker heid een einde door 2-0 te maken. Wolfaartsdijk-SVD/Volharding 1-6: De combinatieploeg had in Kevin van Iersel een speler die vijf keer scoorde. Met goede uit vallen liep SVD/Volharding mak kelijk uit naar 1-6. Bij 0-3 scoorde Erik de Kok de enige treffer van Wolfaartsdijk. Henrik Bosselaar bepaalde de eindstand op 1-6. Spui-Vlissingen 2-1: Spui voetbal de goed, maar kwam toch met 0-1 achter, door een goal van Appie Youssefachmed. Spui rechtte de rug en Ad Verlinde zorgde voor de verdiende 1-1. Na een steekpass van Jordy Seghers rondde Jelmer de Pooter af en zorgde voor 2-1. Hoedekenskerke-Waarde 7-1: Jes se Kaptein zorgde voor 1-0. Door Mi- ro Monteiro werd het 1-1. Op slag van rust mikte Sebastian la Grand Hoedekenskerke op 2-1. Na een prachtige volley van Kaptein (3-1) was het verzet van Waarde gebro ken en maakte La Grand 4-1 en kop te Jermo Stoel de 5-1 raak. Vanaf de strafschopstip zorgde La Grand voor 6-1 en het slotakkoord kwam op naam van Ronald ZuijdwegL Kwadendamme-Heinkenszand 2-1: De thuisploeg had het betere van het spel en met de eerste aan val van de tweede helft zorgde Dennis Bek voor 1-0. Een felle thuisploeg zag Kenny Kok de 1-1 maken. In de laatste minuut kopte Martijn Zuidhof de 2-1 binnen. SKNWK-DVO'öo 2-1: Uit een voorzet van Carlo van de Maas kopte Leendert van Heukelom SKNWK op voorsprong. Een mo ment van onachtzaamheid lever de DVO'60 in de tweede helft een strafschop op en Michael Heskens benutte die. Ook SKNWK kreeg een strafschop, na hands, en die mikte Carlo van de Maas raak. FC Bergen-Rillandia 2-6: Arjan Koopmans zorgde voor 0-1 en Ge offrey van Naamen maakte gelijk. Door twee treffers van Robin van Bavel liep Rillandia uit naar 1-3. Van Naamen bracht de spanning terug, maar twee treffers van Koopmans betekende 2-4 en 2-5. Diego van de Heuvel bepaalde de eindstand op 2-6. Stavenisse-ZBVH 1-3: De thuis ploeg kwam op 1-0 door Daan Ponsteen. Pirmin Buitendijk maakte gelijk en Jimmy Andeweg zorgde voor 1-2. Een ongelukkig ei gen doelpunt leverde de 1-3 op. WIK'57-Rimboe 1-1: Wilmar Ber- revoets zorgde voor 1-0 en Sezer Dogan maakte de 1-1. Op slag van rust werd Camiel Kleppe terugge floten voor buitenspel. Hij was het daar niet mee eens en trapte de bal omhoog. Dat leverde zijn tweede gele kaart op. Scheidsrech ter Van Dijke staakte daarna na commentaar de wedstrijd. door Rudy Boogert KATWIJK - Met applaus verlieten de spelers van Kloetinge zaterdag het veld in Katwijk. Applaus van de aan hang van Quick Boys! Door een ver rassende 1-O-overwinning in de Katwijkse duinen zorgde Kloetinge voor een crisisstemming bij het voetbalbolwerk. 'Geen bezieling' en 'schandalig' noemde trainer Ted Verdonkschot het optreden van 'zijn' Boys. Quick Boys-Kloetinge 0-1 (0-1). 8. Jason Tjien Fooh 0-1. Scheids rechter A.M. Ebink (Oud-Beijer- land). Gele kaart: Maarten Wou denberg, Harry Zwarthoed (Quick Boys), Jason Tjien Fooh, Aart Veld hof (Kloetinge). Aantal toeschou wers: 1500. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel (83. Urvin van Heke len), Michel Maaskant, Jaap Esser, Ruben Hollemans; Aart Veldhof, Remco van Tiggele; Timo Jansen (71. Yves Nyemb), Mark Schuit, Julius Bliek; Jason Tjien Fooh (90+2. Dangelo Martien). Hoek niet door muur door Mitchell Minnaard Hoek-Sparta Nijkerk 0-0 (0-0). Scheidsrechter R. Karremans (Den Haag). Aantal toeschouwers: 490. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Lionel Fitsch (70. Birgen Martens), Reguillo Vandepitte, Ma- thieu Voet; Ibrahim Eryürük (70. Jelle de Schryver), Gert-Jan van Leiden, Mateusz Kuzmicki, Tho mas van Renterghem (75. Thomas van den Houten); Mattis Persoons, Kyle Doesburg. Sparta Nijkerk: Kevin Rijnvis; Bilal Amarzagouio, Tim Krux, Timothy van der Meulen, Stefan Fredrik- sen; Donny van der Wal, Tim Mul ler, Sebastiaan van Kammen (86. Dave Huymans), Sefanja Davids; Jaap Jong (90. Joost Heerschop), Frank Tervoert. door Robin Hamelink VLISSINGEN - Ondanks de 4-3-ne- derlaag tegen Lewedorpse Boys blijft Jong Ambon koploper in de vierde klasse A. In het duel om de tweede plaats won Colijnsplaatse Boys met 2-0 bij Hansweertse Boys. Bevelanders is de nieuwe nummer vier na een 2-0-zege op Apollo'69. door Robin Hamelink VLISSINGEN - In de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal wonnen SKNWK en Rillandia van DVO'60 en FC Bergen met respectievelijk 2-1 en 2-6. Stavenisse verloor met 3-1 en WIK'57-Rimboe werd ge staakt bij 1 -1OFB-SPS werd uitge steld vanwege het overlijden van een erelid bij OFB.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34