SPORT Engelsman wordt in superieure Mercedes voor de tweede keer in zijn carrière wereldkampioen Formule 1. Zie pagina's 36 en 37 rniDDEiBURn ïï\\00£lf" Hoek krijgt kansen, maar komt niet tot scoren Federer vult hiaat in zijn oeuvre op door Ivo Op den Camp ABU DHABI - Ook, of misschien wel zelfs, Bernie Ecclestone zal op gelucht stoom hebben afgeblazen op het moment dat Lewis Hami- ton gisteren in het kunstlicht van Abu Dhabi de finish passeerde en de 29-jarige Brit zeker was van de wereldtitel. De Formule i-baas zou immers wat uit te leggen heb ben gehad als door de absurde re gel van dubbele punten bij de laat ste race het kampioenschap niet terecht was gekomen bij de cou reur die daar op grond van de re sultaten het meeste recht op had. Alle drukte was om niets, maar wat had het de laatste dagen ge spookt in het hoofd van Lewis Ha milton. Alle doemscenario's pas seerden de revue voorafgaand aan de finale in het Arabische olie staatje. Met tien overwinningen op zak vertrok Hamilton naar Abu Dhabi en nog zou het kun nen misgaan. Enerzijds een ge volg van de gememoreerde vreem de regelgeving, maar ook van de extreme dominantie van Merce des. De zilveren bolides waren (bijna) onverslaanbaar en dat bracht met zich mee dat voor het eerst sinds 1996 (Damon Hill en Jacques Villeneuve met Willi ams-Renault) twee teamgenoten in de laatste race om de wereldti tel streden. Nico Rosberg had zich een mees ter getoond in consistentie. Pre cies zoals zijn vader Keke in 1982, die het klaarspeelde met één over winning wereldkampioen te wor den. Acht keer eindigde Rosberg in het kielzog van Hamilton op de tweede plaats en wist. zo de schade beperkt te houden. Twee weken geleden sloeg de Duitser in Brazilië toe, won zijn vijfde Grand Prix van dit jaar, verleidde Hamilton tot foutjes en diende de Engelsman een psychische mep toe. Het bracht Mercedes ertoe een psycholoog mee te nemen naar Abu Dhabi. Hamilton maakte bij de start zijn bedoelingen duidelijk: nog voor dat Rosberg goed en wel van zijn plek gekomen was, zag de Duitser Hamilton voorbij snellen en als koploper de eerste bocht instu ren. Een mentale klap, die Ros berg in een positie bracht dat er nog maar één scenario restte om nog wereldkampioen te worden: een defect aan de auto van Ha milton. De malheur sloeg dit keer echter toe bij Rosberg. Halverwege de ra ce verloor de Mercedes-kracht- bron aan vermogen en begon Ros berg door de boordradio te schreeuwen wat hij moest doen om nog wereldkampioen te wor den. De teamleiding zag op de computers dat het een heilloze missie was en stelde de Duitser voor zijn desolate auto in de pits te parkeren. Rosberg koos er ech ter voor de gifbeker tot de finish leeg te drinken. Diezelfde adrenaline bezorgde Ha milton aan de kop van het veld vleugeltjes. Gillend passeerde hij als eerste de finishlijn, maakte een paar donuts op het asfalt, pik te onderweg nog even de Union Jack mee in zijn bolide en vloog zijn huilende vriendin Nicole Scherzinger om de hals. Hoe te recht kun je wereldkampioen wor den: elf overwinningen, dat zegt alles. Lewis Hamilton: de beste, de snelste en de vierde Brit na Graham Hill, Jim Clark en Jackie Stewart met meer dan één wereld titel. „Dit is de mooiste dag van mijn leven; mooier dan toen ik de eerste wereldtitel pakte." Quick met 2-1 verslagen Duizend toeschouwers Curieuze doelpunten Trainer uitgelaten Spelers uitgeput MAANDAG 24 november 2014 iUOOOLOlüWvi/Ö *J» Hamilton houdt hoofd koel PZC Vlissingen koploper

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29