Rondreizen Jordanië 'Honderden apps Android onveilig* Motorrijder (53) dood na botsing Bewoners van de Ceresstraat in Kapelle kregen de schrik van hun leven toen de straat plots werd belegerd door jongeren. 6eri71 8ËI Vlissirigen koploper MAANDAG 24 november 2014 HILVERSUM - Honderden Neder landse apps voor Android zijn niet veilig. Dat blijkt uit een test van beveiligingsbedrijf Security, meldde de NOS gisteravond. Het bedrijf bestudeerde duizend gra tis Android-apps die in de Google Play-store te vinden zijn en zegt BSN-nummers, mailadressen, tele foonnummers, wachtwoorden en bankrekeningen te hebben onder schept. Security zegt niet om welke apps het gaat. ZOUTELANDE - Op de Westkapelse- weg bij Zoutelande is gistermid dag een 53-jarige motorrijder uit Westkapelle om het leven geko men. Hij botste frontaal op een een auto en overleed kort na aan komst in het ziekenhuis te Goes. De politie vermoedt dat hij, ko mend vanaf Zoutelande, in een flauwe bocht op de verkeerde weghelft terecht kwam. De 74-ja- rige autobestuurder uit Bergen op Zoom bleef ongedeerd. Kras.nl/jordanie of bel 0900-9697iscPm Overwegend zonnig en droog 10 tot 12° KAPELLE - „Sinds de oorlog ben ik niet meer zo bang geweest als vrij dagavond", zegt Truus Griep. „In eens stond er zo'n man of veertig voor mijn raam. Ik dacht: wat als dit zaakje ontploft? Ze begonnen te zingen: 'Waar is dat feestje?' en riepen: 'Nu de deur open, ariders gooien we de ruiten in'. Het was heel bedreigend. Zo voelde het in de oorlog ook." De Ceresstraat in Kapelle. Een on opvallende weg met twintig hui zen. Er wonen relatief veel oude ren, de meeste al tientallen jaren. Er is hier 'nooit iets gebeurd', zeg gen ze zonder uitzondering. Tot vrijdagavond, toen de straat in eens het toneel werd van tafere len die herinneren aan Project X in Haren. Daar ontstonden in 2012 grootscheepse rellen toen duizen den mensen afkwamen op een Facebook-uitnodiging voor een verjaardagsfeest. De vermeende 'feestlocatie' in Ka pelle was twee huizen naast dat van mevrouw Griep. Daar woont een moeder met twee zonen, der tien en vijftien jaar oud. Omdat de moeder een weekend weg was, had de oudste jongen vrienden ge vraagd te komen slapen. Jongeren die van het 'feest' had- DESTELLING UW MENING 362 reacties Het komt goed met de Zeeuwse economie EENS WÈÊKÊÊË 46% Geen jongere wil nog op de bus Ik zag ook mannen van een jaar of dertig, van dat gajes dat allerlei evenementen verstoort. Ik heb meteen de knippen op de deur gedaan. Truus Griep, omwonende De politie was heel snel ter plaatse met vijf auto's en heeft erger kunnen voorkomen door de mensen uit elkaar te drijven Ko Kruijsse, omwonende den vernomen, maakten buiten zijn medeweten een Whatsapp- groep aan om anderen op te roe pen ook naar de Ceresstraat te ko men en drank en vuurwerk mee te nemen. Door het sneeuwbalef fect vermenigvuldigde het aantal 'uitnodigingen' zich razendsnel. Rond negen uur hadden zo'n 125 jongeren van heel Zuid-Beveland zich in de straat verzameld. „Het was een heidens kabaal", zegt een buurtbewoonster. „Toen ik uit het raam keek, wist ik niet wat ik zag. Het zag zwart van de jonge ren. Het leek wel of er een kudde olifanten door de straat liep." „Ik dacht meteen aan Haren. Leve de sociale media!", zegt Truus Griep cynisch. „Ik zag ook man nen van een jaar of dertig, van dat gajes dat allerlei evenementen ver stoort. Ik heb meteen de knippen op de deur gedaan." De sfeer werd steeds grimmiger doordat de jongeren niet werden binnengelaten. Daarom dreigden ze ramen in te gooien. „De buurt was heel angstig", zegt omwonen de Ko Kruijsse die de politie in schakelde. „De mensen liepen door tuinen en over garageboxen. De politie was heel snel ter plaat se met vijf auto's en heeft erger kunnen voorkomen door de men sen uit elkaar te drijven. Dat leid de wel tot opstootjes." Om elf uur was de situatie onder controle. De oudste buurjongen is zaterdag bij Truus Griep langs geweest. „Hij heeft zijn excuses aangebo den voor de overlast en zei: we vinden het vreselijk. Ze zijn zó bang geweest en hebben zelf de politie gebeld. Ze konden hier niets aan doen", benadrukt ze. „Het zijn keurige jongens." Ko Kruijsse laat het er echter niet bij zitten. „Dit incident staat niet op zichzelf." Hij zegt dat er recent ook sprake is geweest van een feest met overlast. „Deze week gaan we het gesprek aan met de wijkagent, want we kunnen dit niet langer tolereren." De jongen zelf doet er het zwij gen toe. „Maar wat mevrouw Griep vertelt, klopt." Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 277 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 'Ik dacht meteen aan Haren' Ontdek het eeuwenoude Amman, de antieke stad Jerash, het Wereldwonder Petra, het prachtige natuurreservaat Dana ervaar het drijven op de Dode Zee. Inclusief vliegreis, hotels, diverse maaltijden en fantastische excursies Boek nu de allerlaatste plaatsen in december. Spotprijzen! Zomer 2015 nu boekbaar! Klantbeoordeling 8+: "Een bijzondere ervaring" Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl res.kosten en Calamiteitenfonds. door Rolf Bosboom Ik begrijp die man wel die een stoel naar de rechter gooide Zie pagina 2 en 3 Reageer op pzc.nl ONEENS 54% Truus Griep: „Ineens stond er zo'n man of veertig voor mijn raam. Het was heel bedreigend. Zo voelde het in de oorlog ook." foto Johan van der Heijden pagina 19: Commentaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1