ZEELAND Bedtijd almanak Intocht Sinterklaas Forse buit inbraak 18 en 19 Als landbouwers en recreatieondernemers samen investeren, is een betere internet verbinding in het buitengebied mogelijk. Hamilton houdt hoofd koel Het Zeeuws woordenboek viert vijftigjarig bestaan De verbinding verbetert dan, al is die op veel plekken nog steeds niet supersnel en per definitie be trouwbaar. Dat blijkt uit onder zoek van het bureau Stratix. De conclusies werden afgelopen week gepresenteerd tijdens een bijeenkomst in het Mauritshof in IJzendijke. Die was belegd door provincie, gemeente Sluis, Recron en ZLTO. Die partijen werken samen om te komen tot beter internet in het buitengebied. Dat Recron en ZL TO betrokken zijn, is logisch: juist recreatiebedrijven en land bouwers zijn gevestigd in dat bui tengebied, én hebben baat bij snel en betrouwbaar internet. Huis houdens in "de dorpen ontvangen internet meestal via de kabel. Die ligt in het buitengebied echter niet. Alternatieven zijn vaak óf on betrouwbaar, óf heel duur. Cam pings kunnen daardoor hun gas ten geen fatsoenlijk internet aan bieden, en landbouwers hebben problemen met de bedrijfsvoe- ring. De betrokken partijen lieten on derzoeksbureau Stratix kijken of het nut heeft aan 'vraagbunde- ling' te doen en samen naar aan bieders als KPN of Delta te stap pen. De provincie ziet de gemeen te Sluis daarbij als proef. Het samen 'inkopen' van snel in ternet is best mogelijk, conclu deert Stratix. Ondernemers aan de kust bij Cadzand en Nieuw- vliet kunnen samen investeren in de aanleg van een glasvezelnet werk. Als die zestig bedrijven dat samen op zich nemen, kost hen dat eenmalig zo'n 6ooo euro en vervolgens zo'n 200 euro per maand, becijferde Stratix. Die prij zen gaan echter snel omhoog als niet iedereen meedoet. De zeshonderd ondernemers en mogelijk ook een deel van de tweeduizend huishoudens in de rest van het West-Zeeuws-Vlaam- se buitengebied zijn gebaat bij een straalverbinding. Dat is draad loos internet waarbij de gebrui kers met elkaar in verbinding staan door middel van antennes. De investering is lager: eenmalig 500 tot 1500 euro en dan maande lijks 65 tot 130 euro. Daar staat te genover dat internet via een straal verbinding niet altijd betrouw baar is. Die laat zich tegenhouden door gebouwen en bomen, waar door antennes op grote hoogte óf met vrij 'uitzicht' geplaatst moe ten worden. Het is nu aan ondernemers zelf om gezamenlijk naar de aanbie ders te stappen. WATERSPEKTAKEL Executieverkoop Belastingdienst MIDDELBURG - Inbrekers hebben bij een woninginbraak in Middel burg voor vele tienduizenden eu ro's aan sieraden buitgemaakt. De inbraak vond plaats in een vrij staande woning aan de rand van het centrum, en werd zaterdag avond ontdekt. Er was een raam opengebroken. Het was op een late vrijdagavond dat de gamende vader van een 10-ja- rige jongen verbaasd tegen zijn vrouw zei: „Er zijn nog twee klasge nootjes van onze zoon online. Dat ze zo laat nog mogen computeren! Die van ons slaapt al uren." Kort daarna werd duidelijk dat het jonge tje waarschijnlijk stiekem de iPad mee naar zijn kamer had gesmok keld. Want tijdens het gamen zei hij: „Hoi, ik was net even weg. Moest naar bed van mijn moeder. Maar nu ben ik er weer hoor." BlackS^ ,k, PZC MAANDAG 24 november 2014 Snel internet 'in de buiten' kan door Martijn de Koning IJZENDIJKE - Een snellere internet verbinding in het buitengebied is mogelijk. Ondernemers moeten dan wel bereid zijn met z'n allen te investeren. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN - Wachten op Sinterklaas duurt lang. Te lang, vinden kinderen meestal. Bij de intocht in Vlissingen werd het wachten verzacht door een spectaculair optreden van Fly Board Try Fly uit Wissenkerke. Het optreden past in de lijn van activiteiten en evenementen om Vlissingen te laten bruisen. Zo werd er ook een Pietenpopfestival ge houden in een tent op het Bellamypark. Maar veel bezoe kers kwamen er niet op af. Nu ook het Winterfestival in Vlissingen geschrapt is, lijkt de stad af te stevenen op een nog donkerdere decembermaand, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 17