<i> <i> sas*» CONSUMENT Eindeloos plezier met kleurplaatposter Speciaal pakpapier maakt er feest van Een vlindertje om vrolijk van te worden Bril en glimlach altijd bij de hand (2^ leuke boodschap*^- 03 PROOST! Van oubolligste keuze op de kaart tot exclusieve klassieker in een hip jasje. Met gin-tonic in de hand mag je gezien worden. glazen, te schenken en dan in combinatie met veel vers fruit te serveren. Per gin kun nen gasten een andere garnering kiezen." Sinds de opening van het Conservatorium Hotel, zo'n 3 jaar geleden, staat standaard een arsenaal van minstens 35 gin- en 8 tonicsoor ten achter de bar. Van Coevordens keuze gin ook in Nederland een kans te geven, blijkt slim. Het drankje is nog steeds favoriet en de hotelbar is uitge groeid tot gin-tonicbestemming bij uitstak. Over het recept wordt niet geheimzinnig ge daan door Hoevenagel. Het zijn namelijk niet de verhoudingen die een goede gin-tonic ma ken. „Het recept is: 50 milliliter gin, een fles je tonic en veel ijs. De kunst is qua gins te blijven vernieuwen en te zoeken naar de meest bijzondere combinaties. Exclusieve gins en bijzondere soorten tonic zijn niet makkelijk te krijgen, voor een goede gin-to nic moet je daarom echt naar een gespeciali seerde bar." Zelfs voor wie zeker weet dat het frisse, maar vaak iets bittere van een gin-tonic niet aan hem of haar is besteed, heeft Hoevenagel een mix naar smaak. „Je kunt werkelijk alle kan ten op met deze drank. Voor zoetekauwen creëer ik bijvoorbeeld de variant met biologi sche tonic, gezoet met stevia en verse, zoete aardbeien." Bang dat het grote publiek op gin-tonic uitge keken raakt, is Hoevenagel niet. „De meeste mensen drinken de bekende merken, zoals Bombay Sapphire of Hendrick's. Ze kennen de bijzondere versies niet. Er valt op dat ge bied zo veel te ontdekken, de wereld van gin-tonic is groter dan je denkt." ot een paar jaar geleden was de combinatie gin-tonic op z'n zachtst gezegd allesbehalve cool om nonchalant mee tegen de bar te leunen. Drankje voor oude mensen, dat bovendien bitter, kleverig en chemisch smaakte. Sinds een paar jaar is het echter dé mix voor een avond uit. Maar goed ook, want de associ atie met termen als verouderd en oubollig deed het iconische duo weinig recht. Al in de dertiende eeuw duikt de jeneverbes, verwerkt in een op jenever lijkende drank, op in de literatuur. Het donkerblauwe besje wordt omschreven als geneesmiddel tegen al- ierlei kwalen. In de zeventiende eeuw maken Engelse soldaten in groten getale kennis met ginniver, zoals ze jenever uitspreken, wat al gauw wordt afgekort tot gin. Binnen de kort ste keren wordt gin de favoriete drank van de Britten. Al lijkt het recept van deze Engelse gin al vrij snel niet meer op de oorspronkelij ke jenever: alleen de jeneverbes bindt de twee spirits nog. De geneeskrachtige werking van kinine, een bestanddeel van tonic, wordt begin zeven tiende eeuw in Zuid-Amerika ontdekt. Twee eeuwen later drinken soldaten van de British East India Company het goedje om malaria te bestrijden. Ze verdoezelen de bittere smaak met suiker en een plens water: de ba sis voor wat nu tonic heet Daar wordt niet veel later voor het eerst een scheut gin bijge daan. Gin blijft de jaren erna een geliefde mix drank. bekend om toegevoegde kruiden als kardemom, gember en kruidnagel. Om streeks her midden van de vorige eeuw veran dert het imago van gin. Wodka neemt lang zaam maar zeker de positie van favoriet over. Pas aan het einde van de twintigste eeuw be- H gint gin weer aan een opmars. Tim Hoevena- is barmanager van het Conservatorium in Amsterdam. „Schilo van Coevorden, chef-kok, heeft veel affiniteit met de keuken. In Spanje was gin-tonic vijf een gigantische hype. Ze maakten sexy door het in coppa's, enorme Met de Coloromy Giant kleurplaatpos ter (19,90 euro) van Omy Design Play hebben de kinderen dagenlang plezier. Thema van deze poster is At las, met allerlei leuke 'bezienswaardig heden'. Leg hem op de grond, op een grote tafel of plak hem alvast aan de muur en... kleuren maar. Je kunt je ein deloos uitleven op deze kleurplaat van 1,80 meter bij 1 meter. Heb je even geen zin meer? Dan rol je hem op en schuifje de kleurplaat terug in de doos, om er later weer alleen of met wat vriendjes en vriendinnetjes aan te werken. Mooi geïllustreerd op papier uit duurzaam beheerde bossen (PEFC certification). www.purestarters.nl Cadeautjes geven, is op zichzelf al leuk. Zet dan ook die extra stap en haal speciaal cadeaupapier in huis. Daarmee maak je er pas echt een feest van. Wees altijd voorbereid met éen voorraadje cadeaupapier in huis. Dit vrolijk gekleurde setje (15 euro) bevat alles om verzorgd voor de dag te komen: tien vellen full colour be drukt pakpapier, vijf mini-kaartjes, vijf ansichtkaarten en ook nog eens twee twee stickervellen. Koop alleen nog een rolletje plakband erbij en laat de feestdagen maar komen. Tip voor het inpakken: doe het cadeautje in een doosje. Dan is het makkelijk er een mooi pakje van te maken. www.ankepankesshop.nl De uitverkoop is nog niet begonnen, maar je kunt desondanks behoefte hebben aan iets nieuws. Denk dan eens aan een sieraad: met een klein exemplaar kun je je garderobe al be hoorlijk opvrolijken. Dit vlindertje (2,2 cm x 1,5 cm) is fijn, vrolijk en licht als de lente. De broche past bij iedere kledingstijl en is met de hand gemaakt, van zilver. De vlinderbroche (39 euro) is aan de achterkant voor zien van een pinnetje. Daarmee kan het vlindertje makkelijk op een jas of een vest worden gestoken. Omdat het sieraad aan de achterkant wordt gefixeerd met een dopje, kun je de vlinder niet verliezen. www.corinarietveld.nl Het zit in het leven niet altijd mee. Op zulke momenten moet je jezelf eraan herinneren dat alles relatiefis. Als je verzekerd wilt zijn van een paar keer glimlachen per dag, zorg er dan voor dat dit brillenetui met de tekst Instant Genius altijd binnen handbereik is. Even gauw een tekst lezen of een superidee aan het papier toevertrou wen: pak je (lees)bril uit de hardcase en de inspiratie komt gegarandeerd. Het brillenetui is uitgevoerd in een op vallende kleur, turqoise, zodat het meteen opvalt. Het etui meet 16 cm x 6,5 cm x 3,5 cm en kost 13,95 euro. Ook zeer geschikt als cadeautje voor studerende kinderen. www.whatsinabag.nl TJ O 3 o CD N CD CD c cr> CD O o c 3 £D .0 =r CD CD 3 Gin en tonic, een lekker stel Thuis aan de slag met gin en tonic? Kies een echte gin: een alcoholpercentage van minstens 37,5 procent en tal van kruiden, naast de verplichte jeneverbes. De Nederlandse markt kent tal van Ma de in Holland-gins. Een half jaar geleden kwam V2C op de markt een Amster damse gin zonder chemische toevoegin gen. Bobby's Schiedam Dry Gin is sinds begin dit jaar verkrijgbaar, bevat geen toevoegingen en is een stuk kruidiger dan de reguliere droge gin. Maak het compleet met speciale tonic: het Britse Fever Tree. www.conservatoriumhotel.com www.bobbysdrygin.com www.ginformatiecentrum.nl www.fever-tree.com;www.v2cgin.com Frédéric Du Bois en Isabel Boons - Gin tonic: De complete gids voor de perfecte mix. Lannoo, 22,99 euro. Met uitgebreide geschiedenisles over gin en tonic en tips voor allerhande combinaties. reageren? consument@depersdienst.nl door Cintha Rood

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 16