Donze en Van Broekhoven sterk in topper in dubbel-3 36 Door het slik bij de Elderschanscross Mountainbiken in Boswachterij Rolstoel hockey in Goes Achterhoedegevecht BC Vlissingen Grote uitdaging biljarters 3BSD Kerkhove twee Van Anrooij KNVB handhaaft keer onderuit naar Focus Feron straf voor Goes tAfERDAG 22 NOVEMBER De basketballers van BC Vlissingen kunnen de punten goed gebruiken. Zaterdag hebben ze een aanzienlijke kans er twee te pakken. Dan staat namelijk het duel met River Trotters op het programma. De wedstrijd in sporthal Bas- kensburg begint om 14.00 uur. BC Vlissingen staat in de eerste divisie voor laatste met twee punten uit vijf ontmoetingen. De opponent uit Hardinxveld-Giessendam is de hekkensluiter met twee punten uit zes wedstrij den. Met een overwinning kan BC Vlissingen zich weer aansluiten bij de middenmoot. Op het Patrick Tolhoek mountainbikeparkoers bij Boswachterij Westerschouwen worden zater dagmiddag wedstrijden uit de Zeeuwse ATB- wintercompetitie verreden. Deze competitie is toegankelijk voor recreanten, beginnende en meer ervaren wedstrijdrenners. Er wordt ge start in diverse categorieën en men kan mee doen vanaf vijf a zes jaar. Het is de zesde wedstrijd om het kampioen schap. De jeugd gaat om 12.30 uur van start. Om 14.00 uur komt categorie 40+ in actie, om 15.15 uur de categorie 17+ en vrouwen. Inschrijven kan in de tent aan het par koers. Kijk voor meer informatie op www.teamx-treme.nl. HULST - In de topper in het dub- bel-3 van het Dullaert Dubbel ten nistoernooi te Hulst waren Bernd van Broekhoven (27) uit Terneu- zen en Bram Donze (21) uit Hulst gisteravond oppermachtig tegen Randy Boddaert en Desiré de Schepper, die tot dusverre alles hadden gewonnen. Het duel ein digde in 12-6. Tot 5-5 ging het op service nog ge lijk op, maar vervolgens was er geen houden meer aan, vooral vanwege goed netspel van Van Broekhoven en Donze. Eerder op de avond hadden ze het zwaarder te verduren gehad tegen de under dogs Fred van Cauteren en Mari no Bolssens: 10-8. Game'78-speler Van Cauteren liet bij 9-8 en 40-0 op de service van Bolssens aan het net twee uitgelezen kansen op de gelijkmaker liggen. Vervol gens ging bij 10-8 en nadeel op de opslag van Van Broekhoven het eindsignaal. Eerder won het gelegenheidsduo ook al met het kleinst mogelijke verschil van Sebastiaan Millenaar en Ronald van Remortel van het Steense Smash. „Bij 8-8 ging de bel, waardoor we moesten verlen gen. Ik heb gelukkig een sterke maat naast me, want mijn wed strijd moet nog komen", zei Van Broekhoven na de eerste twee duels. Hij hield woord. „Tegen Fred en Marino sloeg ik veel te veel dubbe le fouten en was ik ook niet goed in de rally's. Dat ging allemaal veel beter tegen Randy en Desiré. Ik bracht de returns vaak hoog te rug, zodat ik in ieder geval in de rally bleef." Van Broekhoven en Bram Donze treffen vanavond in hun laatste poulewedstrijd Maxime van Ee- nennaam en Gijs Donze, vooral eer de toernooizege officieel een feit is. In poule A van de mixed-6 boekten Erik van Tatenhove en Jacqueline van de Voorde een zwaarbevochten zege op Walter van Tienen en zijn veertienjarige dochter Fleur. Van Tatenhove verloor meteen zijn service, maar de uit Hulst afkomstige com binatie wist uiteindelijk een 7-4- achterstand om te buigen in een 9-6-voorsprong. De in Clinge woonachtige familie Van Tienen kwam knap langszij, maar bij 9-9 serveerde Van de Voorde de partij naar een 10-9-eindstand, met dank aan sterk netspel van de vaak onbesuisde Van Tatenho ve. Oud-voetballer Walter van Tienen tennist bekeken en is rede lijk vast. Eerder verloren vader en dochter Van Tienen ook op het nippertje van het als eerste ge plaatste tweetal Danielle Meijer/Hessel Hamelink: 9-8. Het echtpaar Ank en René de Bak ker veraste in poule D met 11-7 Katja van Nielandt en Peter Paau- we. In poule A van het mannen- dubbel-6 zijn Stefan Krijn en Art hur van Hoeve door ten koste van Jack Dobbelaar/Martin Hollestel- le (11-7) en Ko de Jonge/Martien Sponselee (13-3). In Aardenburg komen de Zeeuwse atleten zater dag in actie tijdens de Elderschanscross. Het is de tweede wedstrijd die meetelt voor de Koole Sport crosscompetitie. Het programma start om 12.30 uur met wedstrijden voor de jeugd. Om 14.10 uur klinkt het startschot voor de senioren. Zij lopen 9575 meter. Het secretariaat is geves tigd in het clubgebouw van tennisvereniging Sjef in Aardenburg. De eerste wedstrijd van de crosscompetitie werd gewonnen door Erwin Harmes. Meer over de Elderschanscross op pzc.nl/weblogkustmarathon met een terugblik op de memorabele editie van 2001. Sportclub Gehandicapten Beveland (SGB) houdt zaterdag een landelijke competitiedag elektrisch, rolstoelhockey (E-hockey) in het Omnium in Goes. De SGB bestaat veertig jaar en laat in haar jubileumjaar teams uit alle lan delijke en regionale klassen naar Zeeland ko men. Vanaf 11.00 tot 17.00 uur worden er op vijf vel den wedstrijden gespeeld. De SGB is op deze thuiswedstrijddag bijzonder goed vertegen woordigd met drie teams. SGB Ei, met wereld kampioen Bob Götz (foto) in de gelederen, speelt twee duels in de overgangsklasse. SGB È2 en SGB E3 spelen ieder drie wedstrijden in de tweede en derde klasse. De driebanders van 3BSD Hydrozorg staan za terdagmiddag in 's Lands Welvaren voor de grootste uitdaging in hun geschiedenis sinds het vertrek van Schouwen-Duiveland, nu zo'n tien jaar geleden. In de derde ronde van de nationale bekercompe titie treft de ploeg het eerstedivisieteam van jan Broek Amusement uit Daarlerveen. 3BSD komt met Jean Louis Smulder, Jan Suykerbuyk, Philip van der Male en Piet Kox aan de tafels. De be zoekers onderschatten de tegenstander niet en komen met kopman John Schollink, Dennis Hoogakker, Gert Jan Esvelt en Marcel Krikhaar aan de start. De wedstrijd begint om 13.30 uur. ZAWADA - Tennisster Lesley Kerk hove heeft zich tijdens de challen ger van Zawada (Polen) verslikt in de nummer 730 van de wereld. Zelf staat de Zierikzeese 226e. Ze verloor gisteren in de tweede ron de van de Tsjechische Karolina Muchova: 6-3 2-6 5-7. Ook in de halve finale van het dubbelspel kwam Kerkhove (sa men met de Zwitserse Xenia Knoll) Muchova tegen. En weder om verloor ze. KAPELLE - De Kapelse triatlete Lin- dy van Anrooy gaat volgend sei zoen wegwedstrijden rijden voor Zeeuwse vrouwenploeg Focus Feron Ladies Cycling Team. Ze gaf gisteren haar jawoord aan de opvolger van Endura Lady Force. Van Anrooij (18) geeft in 2015 nog wel de prioriteit aan de triatlons. Het is haar laatste jaar als juniore en ze wil onder meer haar wereld titel op de crosstriatlon prolonge ren. GOES - De KNVB handhaaft de straf die zondag-eersteklasser Goes kreeg opgelegd naar aanlei ding van de ongeregeldheden tij dens het duel met HMSH. De voetbalbond besloot beide vereni gingen te bestraffen met een punt in mindering en een boete van honderd euro. Het bestuur van de Bevelandse club tekende vervolgens beroep aan, maar die zaak is nu onge grond verklaard. t Kiik Vdor ds volledige agenda op www.pzc.nl/sporiagsnda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl door Henk van de Voorde I Bernd van Broekhoven (op archiefbeeld) won gisteravond tweemaal met Bram Donze. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 74