Losse eindjes Hij heeft in ieder geval We hebben die gestolen nog een kans gehad fiets zelf teruggehaald Krabbendijkse scholen winnen onderwijsprijs ZEELAND 27 commentaar Waterschap leest provincie de les Stem op Zeeuwse fotowedstrijd Dada-award voor vernieuwde kinderpoli ADRZ Het zit er al heel lang aan te komen en het is slechts een klein stukje snel weg. Maar de gevolgen zijn groot. Het ontbrekende deel van de A4 in West-Brabant gaat maandag eindelijk open. Die laatste meters asfalt maken het verschil. Wie tot nu toe naar de Randstad wilde, moest kiezen, de smalle wegen door de provincie of een flinke om weg door Brabant. Nu de A4 af is, ligt Rotterdam ineens veel dichterbij. Dat is goed voor fo rensen en voor vrachtverkeer, hoewel de Dammenroute aan trekkelijk blijft als je naar de Maasvlakte moet. De vlag kan overigens nog niet uit. Bij Bergen op Zoom zit in één richting nog een stukje eenbaansweg. Dat is een fout in de planning, want daar voor ziet iedereen files. Nog gekker is, dat de verkeersborden pas in de zomer worden veranderd en voorlopig dus iedereen de verkeerde kant op sturen. Zo sleept ook de afronding van dit project weer aan. Slordig. MIDDELBURG - Waterschap Schel- destromen hekelt de wijze waar op de provincie zich bemoeit met de zetelverdeling in het water schapsbestuur. Provinciale Staten hebben besloten het aantal 'ge borgde zetels', gereserveerd voor agrariërs en ondernemers, bij de komende verkiezingen te verla gen. Het verplichte overleg met het waterschap vond pas achteraf plaats. Het waterschap voelt zich voor een voldongen feit gesteld, schrijft het in een zienswijze die deze week is ingediend. De gang van zaken druist volgens het be stuur in tegen de landelijke afspra ken over 'hoe overheden met el kaar om horen te gaan'. Bert Engels herinnert het zich nog goed: hoe hij kwam aanrijden, op weg naar huis van zijn werk, en hoe hij aan de kant van de weg een man zag zitten die het zo te zien niet breed had. „Er zaten twee jongedames naast, met een flesje water." De 49-jarige Zierikzeeënaar voelde instinctief aan dat het niet goed ging. „Ik was nog be zig mijn auto aan de kant te zet ten om hulp te bieden, toen de man gestrekt ging. Het was dui delijk mis. Zware hartaanval, dacht ik bij mezelf, toen ik bij hem was." Engels ging gelijk over tot handelen. Hij instrueer de de vrouwen: haal dekens, leg hem met zijn voeten om hoog, bel 112. „Ik ben direct gaan reanimeren, met hulp van een kennis uit Renesse. Binnen tien minuten stond er een mo torambulance die het overnam. Kort daarna arriveerde de poli tie." Bizar feit: terwijl Engels probeerde een leven te redden, werd hij op zijn schouder ge klopt door een man die hem verzocht zijn wagen even er gens anders te zetten. „Want die stond in de weg. Ik zei: sor ry, maar ik ben even iemand aan het reanimeren. Daar heb ik het éven te druk voor." Engels heeft later nog gehoord dat de man het niet gered heeft. Districtschef Zeeland Ro nald Weydema zwaaide hem desondanks alle lof toe: „Dank zij jou heeft die man in ieder geval nog een kans gehad." Shelby, Kim en Elisa zijn met hun twaalf jaar zon der meer de jongste bur gerhelden van de bijeenkomst. De Wemeldingse vriendinnen kwamen in actie toen ze een man op de gestolen fiets van een van hen zagen rijden. De man reed naar een huis, zette de fiets tegen een schutting en klom er overheen. „We hebben die fiets snel teruggepakt", zegt Shelby. In het huis horen ze dingen stuk vallen. Het drietal rent wijselijk zo snel mogelijk weg en licht Shelby's moeder in. Ko Goud is ook aanwezig, op deze avond voor oplettende burgers. Hij woont vlak bij het huis waar de fietsendief bin nensloop. „Ik had hem al eer der zien lopen, met een fiets en een gitaar. En toen kwam de dochter van mijn buurvrouw verschrikt aanlopen om te ver tellen dat er bij haar moeder in gebroken was. Drie meisjes had den dat gezien, zei ze. Het was intussen een half uurtje later, dus hij kon best een eindje uit de buurt zijn. Ik ben met mijn zoon in de auto gestapt en gaan zoeken." En inderdaad, niet al te ver van de crime scene af, komt Goud de inbreker op het spoor. Als die in de gaten krijgt dat hij gespot is, duikt hij de bosjes in, maar een tasje met rinkelende bierflesjes verraadt hem. Goud zorgt dat de man niet weg kan komen voor de in middels gealarmeerde politie ar riveert. „Hij bleek al zeven in braken te hebben gepleegd." In opdracht van de Rechtbank te Canandaigua, New York, wordt in het kader van het verdelen van de nalaten schap van de overledene Jacomina McCray gezocht naar eventuele in Zeeland verblijvende nabestaanden van voornoemde. Deze worden verzocht zich voor 9 december 2014 te melden bij mr. C.M. Kukuvka via het volgende e mail adres: cklaw@verizon.net. VLISSINGEN - Het is nog mogelijk te stemmen op de 12 foto's die zijn geselecteerd voor de wedstrijd 'Fan van Zeeland' van de VW en de PZC. Ga naar de website www.pzc.nl/fotowedstrijd om de foto's te zien en te kunnen stem men voor de publieksprijs. De stemming sluit vrijdag 28 novem-' ber om 12.00 uur. De winnende fo to's worden zaterdag 29 november in de PZC gepubliceerd. Naast de publieksprijs kiest een jury ook een winnaar. Leerlingen en leerkrachten van de scholen kregen de prijs woens dag uitgereikt in het provincie huis in Middelburg, uit handen van gedeputeerde George van Heukelom (SGP, Onderwijs). De Zevensprong won in de catego rie basisonderwijs met de moes- tuinlessen, die de school al drie jaar geeft. Leerlingen uit groep 6 en 7 hebben ieder een eigen stuk je moestuin bij de school. Leer krachten en ouders hebben een boekje met een lesmethode ont wikkeld. De praktijkschool van het Calvijn College won in de ca tegorie voortgezet onderwijs met lessen over zelfstandig wonen. OBS De Moolhoek in Kapelle won de publieksprijs, omdat de school zich inzet voor gezond le ven, sport en bewegen. De Zevensprong en het Calvijn College mogen Zeeland op 25 maart in Rotterdam vertegen woordigen tijdens de finale van de Nationale Onderwijsprijs. Ook CBS de Regenboog in Nieuw- dorp en het Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee waren genomineerd. GOES - De vernieuwde kinderpoli kliniek van het ADRZ in Goes heeft de Dada-award ontvangen. Voor de prijs, een robuust beeld, waren zeventig projecten genomi neerd. De Stichting Dada zet zich in voor verbetering van de omge ving van het zieke kind. De wacht kamer en behandelruimte van de kinderpoli hebben vrolijke kleu ren gekregen, nieuw meubilair en spelmateriaal. Voor oudere kinde ren en ouders staat er een leesta fel met twee Ipads. Jaarlijks bezoe ken ruim 6500 kinderen de poli kliniek in Goes. De afdeling werd in september heropend. VRIJDAG 21 NOVEMBER 2014 WAL' WALTWER P I Bert Engels, die doortastend optrad toen een onbekende geveld werd Vlnr Kim, Shelby en Elisa; achter hen buurman Ko Goud. Gezamenlijk zorg- door een hartaanval, bekijkt een oefenwapen. den zij ervoor dat een notoire inbreker werd aangehouden. MIDDELBURG - Christelijke Basis school De Zevensprong in Krabben- dijke en het Calvijn College in Krab- bendijke hebben de Onderwijsprijs Zeeland gewonnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59