1 i 4 WONEN e3 v \^C33®p 129.000 euro DE VERBOUWING Kruittorenstraat 3, Tholen €129.500 k.k. Eigenlijk zag ik hier meteen een woonhuis in", vertelt Karen die architect is. „De indeling van de gangen en kamers is heel lo gisch en de trap zit op de goede plek. Aanpassingen waren daar in dus niet nodig. Dat had heel anders kunnen zijn, aangezien de ruimte tot voor kort niet bedoeld was om in te wo nen." Toen ze tijdens die eerste keer verder het monumentale pand in liepen en een glimp opvingen van de grote ramen en het balkenplafond, stond hun besluit vast. Het huis is groot, zo'n 240 vierkante meter, een belangrijke eis voor het echtpaar dat tot voor kort samen met kinderen Daan (15), Hidde (14) en Heieen (11) aan de ande re kant van het Zierikzeese centrum woon de. Karen: „Met drie opgroeiende kinderen werd dat huis te klein. Maar we wilden per se binnen de stadsring blijven. We houden van de levendigheid. Hier in de Poststraat lopen continu mensen voorbij. Er is altijd iets te doen. Woningen met veel ruimte zijn schaars in het stadscentrum. Dus toen we ontdekten dat dit pand te koop stond, waren we meteen geïnteresseerd." Het gebouw stamt uit 1630, en dat spreekt hen aan. „We houden van oude huizen", vertelt Quirijn. „Allebei hebben we nooit in een nieuwbouwhuis gewoond. Een oud huis heeft meteen sfeer, je weet dat erin ge leefd is." Uit nieuwsgierigheid speurde hij het digitale gemeentearchief af, op zoek naar informatie over hun monumentale aanwinst. „Tot 1900 was het een woon huis", weet hij. „Daarna maakten de bewo ners plaats voor de HBS en een bijbehoren de directeurswoning. In de jaren zestig werd het gebouw helemaal gerenoveerd en vestigde er zich de muziekschool. En die verhuisde vorig jaar naar een andere loca tie waardoor dit leeg kwam te staan." Het echtpaar was eigenlijk helemaal niet zo bezig met het feit dat ze een oude mu ziekschool hadden gekocht, totdat ze be gonnen met verbouwen. „Ineens stonden er elke dag mensen in de gang", lacht Ka ren. „Die waren benieuwd wat er gebeurde in 'hun' oude muziekschool. Toen realiseer de ik mij dat half Zierikzee hier de afgelo pen vijftig jaar lessen volgde. Iedereen kent het gebouw." Ze voeren de verbouwing in twee fases uit. Een groot deel van de woning is nu klaar. De kozijnen zijn hier en daar nog nat van de verf en de vloer is deels afgedekt, maar verder is het af. Dankzij de renovatie in de Toen zij de voormalige muziekschool aan de Post straat in Zierikzee kochten, voelden Karen Nije en Quirijn Bol dat ze een bijzonder pand in handen hadden. Ondanks de met linoleum bedekte vloeren en verouderde leslokalen, voelde het gebouw al bij de eerste bezichtiging als hun toekomstige thuis. In middels is een groot gedeelte van de verbouwing af en wonen zij op de plek waar muzikaal Zierikzee tot vorig jaar lessen volgde. jaren zestig hoefde er aan de dikke buiten muren niets te gebeuren. Het dak was er minder goed aan toe dus dat werd hele maal opnieuw geïsoleerd. En er zit nu dub bel glas in de kozijnen. Wel monumenten glas, dat iets minder glad en dunner is dan standaard glas. De aanbouw aan de achter- krant werd ook gesloopt en verruild voor een extra stuk tuin. Ook de binnenkant stripten ze helemaal, al kun je aan het karakteristieke balkenpla fond en de klassieke houten kozijnen met hier en daar een oneffenheid nog duidelijk zien dat dit een ouder gebouw is. Karen: „We houden ervan om die klassieke details te combineren met een wat modernere stijl. De meubels in de keuken zijn bijvoor beeld heel strak. Toch past het goed bij el kaar, vinden wij. We werken niet graag vol gens het boekje." Wat het echtpaar wel erg belangrijk vindt is het materiaal. Dat moet puur zijn, en tijdloos. Zo kozen ze voor na tuurstenen en eikenhouten vloeren en ook de deuren zijn van echt hout. Na de jaarwisseling staat het gezin het vol gende gedeelte van de verbouwing te wach ten. Naast de keuken is namelijk nog een gi gantische ruimte. Waar nu nog verhuisdo zen en klusmateriaal staan huist volgend jaar de woonkamer met open haard. Maar voordat Karen en Quirijn opnieuw aan de slag gaan, willen ze eerst genieten van hun nieuwe plek. „We hebben het gevoel dat we het huis nu pas echt goed leren ken nen. Daar nemen we even de tijd voor." Instap klare woning uit 1996 in het centrum van Tholen. Het combi neert de charme van een nostalgische wo ning met het comfort van een modern huis. De woonoppervlakte is 56 vierkante meter; het perceel meet 52. Drie kamers waarvan twee slaapkamers. «■Mi Oude muziekschool v door Sharon van Oost foto's Dirk-Jan Cjeltema De monumentale muziekschool wordt omgetoverd tot comfortabel huis. De trap behoeft nog veel werk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48