FZC „Normaal gesproken is het hier heel proper" Smartphone als afstandsbediening 2 3 STUDENTENHUIS 6 7 MAKKELIJK WONEN ÏIW mm Het is in Nederland niet al te best gesteld met de kwaliteit van de ogen. Er zijn volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meer mensen mét bril dan zonder. Hoe ouder we worden, hoe vaker we de we reld van achter glas bekijken. Van de vijf tigplussers draagt ruim 90 procent een bril. Phillips speelt hierop in met een nieuwe lamp: de EyeCare Pro. Hij is ontwikkeld in samenwerking met brillenglazenex- pert Essilor. Tijdens het vooronderzoek bleek dat een 60-jarige tien keer meer licht nodig heeft om goed te kunnen zien dan een 20-jarige. Het is daarnaast bewezen dat ogen minder snel ver moeid raken bij de juiste verlichtings condities. Een 50-jarige leest bovendien twee keer zo snel bij koele lichttonen als bij warm licht. De gloednieuwe Philips EyeCare Pro is daarom uitgerust met zes verschillende lichtkleuren. Deze zijn te combineren met vier instellingen voor lichtintensi teit, zodat je het licht kunt aanpassen aan wat je aan het doen bent: lezen, schrijven, hobby- en handwerk. Verder reflecteert de lamp het licht veel minder hinderlijk dan bij een normale lamp. Tot zover de theorie. Is dit echt een op lossing voor brildragers die last krijgen van vermoeide ogen tijdens het lezen? Wietske Westerterp (47) is brildragend en naar eigen zeggen vaak te 'lui of ijdel' om deze op te zetten. „Goed lezen lukt me dan niet. Zonde eigenlijk." Westerterp lijkt de ideale kandidaat om de EyeCare Pro uit te proberen. Ze hoop te eigenlijk op een gloeilamp die ze zelf ergens in kon draaien. Maar het bleek een bureaulamp te zijn met een snoertje van anderhalve meter. „Je leest de krant toch niet achter een bureau? Dat doe ik aan de keukentafel. We hebben de tafel verplaatst om in de buurt van een stop contact te komen", vertelt Westerterp. Werkt de lamp zoals de makers belo ven? „Ja, voor mij echt", reageert Wester terp enthousiast. „Ik begon met een kaartje waarvan ik de tekst anders nooit zou kunnen lezen. Dat lukte. De letter tjes werden een stuk duidelijker. Ook de krant lezen ging beter dan voorheen." Voor haar echtgenoot, die een Varilux- bril heeft, was het effect veel minder groot. „Maar ook hij vond het een pretti ge leeslamp. Als lamp op je werkplek is hij echt perfect. Thuis heb je, vooral door het model en het erg korte snoer, net te weinig mogelijkheden om hem goed te kunnen gebruiken." Philips heeft een naam hoog te houden in lichtinnovatie. Het nieuwste product uit het lab is de EyeCare Pro. 'De eerste bureaulamp die zich aanpast aan ogen en bril', luidt het motto. Eerst zien en dan geloven. Twee brildragers testen de lamp. Wonen door Cor-Peter Pasma foto PR De EyeCarePro kost 179 euro en is verkrijgbaar bij onafhankelijke opticiens. reageren? wonen@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45