m Van Fraassen moet betalen voor eigen naam WALCHEREN 29 Hogazon.nl I STICHTING ZEEUWS MAMMA Via een kort geding probeerde Van Fraassen te voorkomen dat het moest gaan betalen voor het gebruik van die naam aan Hala Zeeland BV, de maatschappij die in 2009 het failliete Van Fraassen overnam. Bij die overname is ook de handelsnaam overgenomen. Daarvoor zou Hala destijds 150.000 euro betaald hebben. Hala Zeeland exploiteert Hamar Touring bv, en Van Fraassen Tra- veling is een dochter van dat be drijf. Ook Taxi Centrale Renesse (TCR) is een dochter. Dat bedrijf, zo besliste in 2010 reeds het Bos sche gerechtshof, mag die han delsnaam gebruiken. En niet de Vlissingse familie die na het fail lissement opnieuw een touring- carbedrijf opzette. Maar ondanks die uitspraak bleef de familie de eigen naam gebruiken in combina tie met het eigen touringcarbe- drijf. In augustus besliste de Middel burgse rechtbank dat de familie moest stoppen met het gebruik van de familienaam op alle zakelij ke publicaties, reclame-uitingen en op de eigen website. Ondanks die uitspraak constateer de Hala dat Van F-Tours gebruik bleef maken van de naam Van Fraassen. Zo stond op de website van het bedrijf: 'Van F-Tours is een gerenommeerd touringcarbe- drijf met Fam. Van Fraassen aan het stuur. De familie Van Fraas sen staat in de touringcarwereld al meer dan 80 jaar bekend om haar goede vakmanschap. Voor info boekingen: Neem contact op met Mw. Van Fraas sen'. De naam Van Fraassen is na het faillissement voor 150.000 euro overge nomen De Middelburgse kortgedingrech ter stelt duidelijk dat de Vlissing se familie ten onrechte de eigen naam heeft gebruikt in combina tie met die van F-Tours. Om die reden is de familie in overtreding en moet zij betalen omdat het die naam toch heeft gebruikt. Tijdens de rechtszaak gaf de familie aan dat dat een grote financiële aderla ting voor het bedrijf is. Volgens de rechter heeft de familie onvol doende aangetoond dat dat inder daad zo is. Inmiddels heeft de familie de website van F-Tours zo aangepast dat de naam Van Fraassen niet meer is terug te vinden op de ei gen webpagina's. Zelfs de naam van de contactpersoon is verwij derd. Marcel Lydia in De Wijngaard Marcel Lydia Zimmer, be kend van EO-televisie en ve le gospel cd's, treden mor gen op in kerkgebouw De Wijngaard aan de Kanaal straat in Oost-Souburg. Sa men met hun band verzor gen zij een concert dat voor al gericht is op veel samen zingen. Het optreden begint om 20.00 uur. Boekenmarkt in atrium Ter Reede In het atrium van zorgcen trum Ter Reede in Vlissin- gen wordt morgen een grote boekenmarkt gehouden. Op de markt, die mikt op zowel lezers als verzamelaars, is ruimte ingericht voor Zee- landica: boeken over Zee land, van een Zeeuwse au teur of over een Zeeuws on derwerp. Van 10.00 tot 17.00 uur en toegang gratis. jongerendienst in de Zeeuwse taele In de Moriakerk in Westka- pelle is zondagavond een jongerendienst, waarbij zo wel liederen als overden king in het Zeeuws zijn. Deze voor iedereen toegan kelijke dienst wordt geleid door F. van der Heijden uit Zoutelande. Het thema is 'Van wie bin jie der een'. De dienst begint zondagavond om 19.00 uur. Kerstmarkt in wijkcentrum Palet De tijd van de kerstmarkten is aangebroken. Wijkcen trum Palet aan de Reigers- bergstraat (tegenover de Lidl) in Middelburg houdt er morgen een van 13.00 tot 17.00 uur. Kaarten, sieraden, gedichten en kerstvaria zijn er te koop. Een verkooptafel huren, kost 5 euro en voor het pu bliek is de toegang gratis. Cadeaumarkt in De Schaapskooi In kerkgebouw De Schaaps kooi aan de Papegaaienburg in Vlissingen wordt vandaag van 09.00 tot 14.00 uur de jaarlijkse cadeaumarkt ge houden. Er zijn cadeautjes, kaarten en bloemstukjes. De opbrengst is voor Stichting Leergeld en het Mission Aviation Fellowship. In de krant van gisteren werd een verkeerd tijdstip genoemd. rp VRIJDAG 21 NOVEMBER 2014 borstkanker krijgt Bo Zweedijk: „De boodschap die ik wil uitdragen is: je staat er niet helemaal alleen voor, je kunt erover praten én je kunt iets doen." foto Ruben Oreel Stichting Zeeuws Mamma is opge richt door Bo Zweedijk (18) uit Middelburg. Samen met haar vader en vriend vormt Bo het bestuur van de stich ting, die is gevestigd in Middel burg. De stichting richt zich op jong vol wassenen tussen de 15 en 22 jaar die in hun gezin te maken krijgen met borstkanker. Zeeuws Mamma wil onder meer een forum zijn waar jongeren in formatie kunnen vinden en erva ringen kunnen uitwisselen. Zo hoopt de stichting een bijdrage te leveren aan de verwerking van borstkanker en de gevolgen van die ziekte voor de andere leden van een gezin. Ook wordt gewerkt aan een app waar jongeren vragen kunnen stel len aan medici over de ziekte en de gevolgen ervan. Stichting Zeeuws Mamma gaat ook activiteiten organiseren met het doel geld in te zamelen voor de strijd tegen borstkanker. Zo is op 1 januari een nieuwjaarsduik gepland op het Badstrand in Vlis- singen. Meer informatie is te vinden op www.zeeuwsmamma.nl en op de community zeeuwsmamma op Facebook. Contact met de stichting kan ge legd worden door een e-mail te sturen naar het adres: info@zeeuwsmamma.nl Wie geld wil doneren aan Zeeuws Mamma moet de website in de ga ten houden. Daarop komt binnen kort informatie te staan over hoe dat kan. door Emile Calon MIDDELBURG - De Vlissingse familie Van Fraassen moet minimaal 18.000 euro betalen omdat het de eigen familienaam heeft gebruikt om op die manier klanten te wer ven voor het eigen touringcarbe- drijf Van F-Tours. OOST-SOUBURG VLISSINGEN WESTKAPELLE MIDDELBURG VLISSINGEN HET GRUNDLICHE KOZIJN KOZIJNEN ZONWERING T. 0118 - 41 84 77

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29