Amnesty: Turkije schiet op vluchteling Ricky Jackson vrij man na 39 jaar onschuldig in cel wegens moord I €499 Boek nu: www.effeweg.nl of bel: 0529 - 46 96 67 BUITENLAND 11 Ultieme winterreizen Sfeervolle kerstreizen €419 Barcelona Toscane Oud en Nieuw reizen Veluwe ongeveer 3 euro per dag. Dat geld is nodig om de familie met in to taal acht kinderen en een zieke oma te onderhouden. De familie woont in een onverwarmde schuur. Huisvesting is voor veel Syriërs een probleem. Veel vluch telingen hebben geen onderdak en wonen in parken, busstations en slooppanden. Met alle gevol- gen van dien. In het rapport staan verhalen over kinderen met huid infecties en diarree. Met de win ter in aantocht wordt een nog gro tere humanitaire ramp gevreesd. ISTANBUL - Turkse grenswachten duwen en slaan Syrische vluchte lingen terug de grens over. Ook wordt er op vluchtelingen gescho ten. Dat meldt Amnesty Interna tionaal in een rapport dat gisteren in Istanbul werd gepresenteerd. De mensenrechtenorganisatie maakt melding van zeventien fata le beschietingen tussen december 2013 en augustus dit jaar. Het aantal meldingen over afran selingen is het afgelopen jaar flink toegenomen, zegt onderzoe ker Andrew Gardner. Hij vreest dat het werkelijke aantal nog veel hoger ligt omdat de meeste vluch telingen, eenmaal in Turkije, geen melding maken van de gebeurte nissen aan de grens. „De kampen zitten overvol. Vermoedelijk is de druk op de soldaten aan de grens om strenger te zijn toegenomen." Veel grensposten aan de bijna 900 kilometer lange grens zijn bo vendien ook gesloten. Dat is een gevolg van de groeiende druk op Turkije om vooral geen buiten landse jidhadisten meer Syrië in te laten. „Mensen mogen Syrië niet meer in, maar ook niet meer uit." Syriërs die zich zonder reis- papieren bij de grensposten mel den, worden in de meeste geval len geweigerd en terugggestuurd. Veel Syriërs komen daarom ille gaal de grens over. Hoewel de mensenrechtenorgani satie kritisch is op Thrkije, prijst het de Tlirkse regering ook. Tur kije vangt meer Syriërs op dan welk ander land dan ook. Offici eel zijn er nu 1,6 miljoen Syriërs in Turkije, maar volgens de onder zoekers van Amnesty ligt dit aan tal in werkelijkheid veel hoger. Slechts een relatief klein aantal, 220.000, wordt opgevangen in de overvolle kampen aan de grens. Het overgrote deel is echter op zichzelf aangewezen en kampt met grote problemen. „Ze hebben een gebrek aan alles. Voedsel, on derdak, onderwijs." Amnesty roept de internationale gemeen schap op veel meer te doen om Thrkije te helpen. Na interventie van de organisatie The Innocence Project - die zich sinds 1992 bezig houdt met het corrigeren van juridische blun ders - sprak een rechter in Cleve land Ricky Jackson vrij. Vandaag mag Amerika's langstzittende, on schuldige, gevangene zijn cel ver laten. Onderzoek door de pro deo advocaten en rechtenstudenten van het inmiddels wereldberoem de Innocence Project heeft sinds de oprichting geleid tot de vrijla ting van 319 mensen die onschul dig in de gevangenis zaten, daar onder negentien terdoodveroor- deelden. De zwarte Jackson (die destijds 18 was) werd in 1975 sa men met twee zwarte broers (20 en 17) ter dood veroordeeld voor de moord op Harold Franks, een vertegenwoordiger in financiële producten. Dat gebeurde op basis van de getuigenis van een toen 13-jarige jongen die verklaarde de moord te hebben gezien. Deze in middels 53-jarige getuige heeft zijn verklaring ingetrokken en zegt nu dat hij het misdrijf hele- Tirol, Kufstein en Tegernsee Langlaufen in Karinthië Winter in Beieren en Tirol Zwitserse Alpen met bus en trein Saas Grund - Wallis Schilderachtig Zwitserland maal niet heeft gezien. Er was geen ander bewijs dat Jackson bij de moord betrokken was. De poli tie kreeg later op basis van foren sisch materiaal (een pistool) wel een andere verdachte in beeld. De ze man werd veroordeeld voor een reeks gewapende overvallen. Voor de moord op Harold Franks werd hij echter nooit aange klaagd. De doodstraf van Ricky Jackson werd destijds omgezet in levenslang als gevolg van admini stratieve fouten. De twee broers bleven in de dodencel tot 1978 toen de doodstraf werd afgeschaft in de staat Ohio. Zij zullen nu ook om vrijlating vragen. MN 4 Hoch Sauerland VRIJDAG 21 NOVEMBER 2014 van kans Een Turkse soldaat probeert een Syriër die over een hek bij de grens wil klimmen, tegen te hou den. foto Bryan Denton/HH door onze redactie buitenland CLEVELAND - Een 57-jarige man in de Verenigde Staten heeft 39 jaar onschuldig in de gevangenis geze ten voor een moord. effeweg.nl 8 daagse busreis - Vertrek: 9,23 jan, 6,21 feb, 13, 27 mrt Verblijf in een 4* hotel o.b.v. halfpension 8 daagse busreis - Vertrek: 9 jan, 6,21 feb, 6 mrt Verblijf in een 3* hotel o.b.v. halfpension 8 daagse busreis - Vertrek: 9,23 jan, 14,2128 feb All-inclusive verblijf in een 2* hotel - inclusief drankjes! 8 daagse busreis - Vertrek: 9,23 jan, 6,14,21,28 feb, 6,13,20,27 mrt, 3,10,17apr Verblijf in een 3* hotel o.b.v. halfpension 8 daagse busreis - Vertrek: 9,23 jan, 13 mrt Verblijf in een 3* hotel o.b.v. halfpension 8 daagse busreis - Vertrek: 9,23 jan, 14,21 feb, 13 mrt Verblijf in een 3* hotel o.b.v. halfpension 8 daagse busreis Vertrek: 22 december Verblijf in een 4* hotel o.b.v. halfpension 8 daagse busreis Vertrek: 22 december Verblijf in een 3* hotel o.b.v. halfpension .u, 5 daagse busreis Vertrek: 29 december Verblijf in een 3* hotel W o.b.v. halfpension 5 daagse busreis Vertrek: 29 december 'ij Verblijf in een 4* hotel o.b.v. halfpension Inclusief drankjes! Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. t&jft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 11