ZEEUWS-VLAANDEREN Snoepje Drollen vangen Lichtgewonden bij aanrijding Buthdijk Axei almanak 34 en 35 Rederij Vroon uit Breskens bouwt een nieuw kantoor aan de Beurtvaartkade in Terneuzen. Het huisvest straks 150 man. 30 Kapers en cyclonen deren Bekking niet TERNEUZEN - Het hoofdkantoor van rederij Vroon in Breskens ver huist in de loop van 2017 naar Ter neuzen. Het nieuwe kantoor wordt gebouwd op de Beurtvaart kade bij het sluizencomplex aan de rand van de Terneuzense bin nenstad. In de nieuwe behuizing gaan straks ongeveer 150 mede werkers aan de slag. De rederij, met 163 zeeschepen in tal van sectoren wereldwijd ac tief, groeide in Breskens uit z'n jasje. Het hoofdkantoor aan de Ha ven Westzijde had geen uitbrei dingsmogelijkheden meer; het ge bouw is als het ware ingesloten door andere bebouwing. Daarom is in overleg met de gemeente Ter neuzen gekozen voor verhuizing. De gemeente heeft aan de Beurt vaartkade inmiddels alle benodig de grond (bijna 10.000 vierkante meter) voor de nieuwbouw ver worven. Burgemeester Jan Lo- nink: „We waren zelf al eigenaar van een deel van de grond en heb ben inmiddels ook die van haven bedrijf Zeeland Seaports en woon- stichting Clavis gekocht. Vroon hoeft dus enkel nog met ons za ken te doen." Dat bevordert de vergunningprocedures. Manager Ed Nobel van Vroon ver wacht dat de eerste spa nog voor de zomer de grond in kan. „We hebben nu al een vestiging in het Schuttershofgebouw op een steen worp afstand van waar we straks nieuw gaan bouwen. Daar wer ken een kleine veertig mensen. We hebben er nu één verdieping in gebruik. Vanaf begin volgend jaar huren we er een verdieping bij. Dan is er plaats voor zestig medewerkers." Volgens Nobel wilde Vroon, sinds jaar en dag gevestigd in Breskens, de regio niet verlaten „We wilden graag in de regio blijven en von den Terneuzen de meest passen de locatie voor een nieuw kantoor aan het water. De havenstad is centraal gelegen en goed bereik baar. Bovendien zijn er voldoende goede voorzieningen voor onze mensen." Aanvankelijk had Vroon het leeg staande Belastingkantoor aan de Rosegracht op het oog, maar de vraagprijs (1,6 miljoen euro) bleek te hoog en het gebouw was ook moeilijk aan te passen aan de wen sen van de rederij. Ook het water schapskantoor aan de Kenne- dylaan viel af. Burgemeester Lonink: „Nieuw bouw aan de Beurtvaartkade was voor Vroon en voor de gemeente de mooist denkbare oplossing. Voor ons omdat we met de nieuw bouw, vlakbij het kantoor van Zeeland Seaports een prachtige entree van de stad krijgen. Het ac centueert, zo dicht bij de nieuwe zeesluis, de rol van Terneuzen als havenstad." Lonink is vooral ook blij dat het hoofdkantoor van de internationa le reder voor de regio behouden blijft en daarmee ook de werkgele genheid. AXEL - Bij een aanrijding op de Buthdijk in Axel zijn gisteren twee automobilisten licht ge wond geraakt. De botsing deed zich rond half acht 's ochtends voor. De twee auto's reden elkaar tegemoet en kwamen op een smal stuk met elkaar in botsing. Eén automobilist liep verwondin gen in het gezicht op en moest voor foto's naar het ziekenhuis. De bestuurster van de andere au to moest naar het ziekenhuis voor onderzoek aan haar borst. De inwoner van Heinkenszand maakt elke vier weken de lange reis naar het noorden des lands om daar dochter en schoonzoon in Sneek te bezoeken. De grootouder verheugt zich vooral op de bijzondere uitspraken die de drie kleinkinderen regelmatig doen. Afgelopen weekeinde was het weder om raak, ditmaal met dank aan Thijs, de middelste van het trio. Het kleinkind zeurde aanhoudend om een snoepje, totdat zijn moeder op onvermurwbare toon uitriep: „Nee Thijs, echt niet. Je hebt net een snoepje gehad." Waarop de jongen snedig antwoord de: „Ja, maar dat schoot in mijn ver keerde keelgat!" Natuur en industrie komen samèn in DONDERDAG HONDENPOEPZUiGER Vroon verhuist naar Terneuzen door Wout Bareman SINT JANSTEEN - De hondenpoepzuiger van de gemeente Hulst is gisteren voor de eerste keer in actie gekomen. Hij begon zijn route op de Ceslechtendijk in Sint Jansteen en ging daarna nog langs Vogelwaarde, Kloosterzande en Huist. De machine komt in actie op locaties waar vaak overlast van hondenpoep gemeld wordt. Hondeneigenaar Joris van Damme en hond Teddie kregen van wethouder Diana van Damme hondenpoepzakjes met een houder er bij. Elke hondenbezitter kan die de komende tijd ophalen in de gemeentewinkel. Teddie had het gister niet nodig. Diana van Damme: „Hij was braaf. Teddie is de enige hond waar ik niet bang voor ben." foto Camile Schelstraete Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65