Biobedgeurfilter werkt redelijk maar kan beter Meer arbeidsmigranten in gemeentehuis Rilland W.AMEC04 Hf Verbouwing*0'™8' li 28 BEVELANDEN en THOLEN NATUURONTWIKKELING Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. Uitnodiging PLAFONDSHOW Bij Hoedekenskerke ligt 68 hectare klaar voor nieuwe natuur. Jan Vink van DLG kan haast niet wachten. Staatsbosbeheer kapt 180 bomen op Tholen Vanaf heden ranar neaen j zS 2 weken lang: 20% korting op de totale winter collectie ROB JACOBS Tholen deed mee aan de proef om dat een biobedfilter bij bestaande stallen kan worden geïnstalleerd. Bovendien is het goedkoper dan een chemische luchtwasser. Na zes metingen is gebleken dat het filter fijnstof heel goed af vangt Wat betreft de ammoniak- uitstoot en de ervaren geurhinder kan het beter. Het filter werkt na melijk veel minder goed als het onvoldoende vochtig is. Bevochti ging van de stallucht zou een op lossing kunnen zijn, maar de fa brikant geeft daarvoor geen hand reikingen. Of Tholen doorgaat met de ontwikkeling van het fib ter om het op de lijst van toegela ten installaties te krijgen, hangt af van een tweede proef in Horst aan de Maas en van de mogelijk heden tot optimalisering. De gemeente is er echter in de tussentijd achter gekomen dat er verkeerd is gerekend met landelij ke normen. Zo mag bijvoorbeeld de hal, badkamer en toilet ook worden meegerekend. Hierdoor mogen acht extra mensen in het gebouw wonen. Het gebouw wordt al jaren bewoond door Po len en andere buitenlandse arbei ders. In 2008 brak er brand uit. Daarna is het gebouw herbouwd. Sindsdien zijn er volgens wethou der Izak Vogelaar nauwelijks klachten. Enig punt van aandacht blijft volgens hem de verkeerssi tuatie. Er zijn eigenlijk te weinig plekken in de Hoofdstraat. Omdat de bewoners echter overdag weg zijn, hoeft dit volgens Vogelaar niet tot problemen te leiden. Plafonds Sierlijsten Verlichting HOEDEKENSKERKE - Het ziet er nog een beetje slikkig uit, het natuur ontwikkelingsgebied ten noorden van Hoedekenskerke. De natuur moet er nog bezit van nemen, want de aannemer, Bartels BV is nog maat net vertrokken met zijn grote apparaten. „Volgend jaar al zijn er grote stukken groen en kunnen vogels hier vluchten voor hoog water, foerageren, broeden THOLEN - Staatsbosbeheer is be gonnen met de kap van 180 zwar te populieren aan de Zuiddijk op Tholen. De bomen zijn kaprijp en de ver vanging is onderdeel van het Thoolse kap- en beplantingsplan. Daarin worden de dijkbeplantin- gen, die nagenoeg even oud zijn, gefaseerd gekapt en teruggeplant met verschillenden soorten. Per dijk wordt dezelfde soort ge plant. De 180 populieren op de Zuiddijk worden volgend voor jaar vervangen door dezelfde snel groeiende soort: Populus Nigra. Staatsbosbeheer heeft op Tholen 130 hectare dijk. en rusten." Jan Vink, projectleider bij de Dienst Landelijke Gebieden (DLG) spotte deze week al bij hoog water een groepje wulpen in het gebied. „Daaraan zie je dat het als hoogwatervluchtplaats alvast werkt." Binnenkort wordt met de plaat sing van enkele kwelbuizen de laatste hand gelegd aan het pro ject dat DLG in opdracht van de provincie heeft ontworpen. De kwelbuizen moeten helpen het zoute kwelwater in het gebied te brengen. Want het moet brakke natuur worden; het hele project is immers een compensatie voor de teloorgang van buitendijkse schor ren door de verdieping van de Westerschelde. In het ontwerp van het gebied is goed gekeken naar de bestaande ondergrondse structuur van kre ken. Die zijn uitgegraven en er zijn kleine vogeleilandjes ge maakt. „Die kunnen met het peil beheer 's winters net onder water staan om verruiging te voorko men. Zodra de vogels die graag op kale grond broeden arriveren, laat je het water net een beetje weglo pen. Natuurmonumenten gaat het ge bied beheren. Door vee in te scha ren van omliggende boeren, kan Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl 71 mannenmode Ganzepoortstraat 21,4461JX Goes Tel.: (0113)213329 - Fax: (0113)211060 www.robjacobsmannenmode.nl THOLEN - Het biobedfilter bij een varkensboer aan de Noormansweg in Poortvliet blijkt redelijk te wer ken. De proef, waarvoor de ge meente Tholen zich heeft ingespan nen, blijkt de varkenslucht voor een groot deel te beperken. Nieuwe natuur RILLAND - In het oude gemeente huis aan de Hoofdweg in Rilland mogen maximaal dertig arbeidsmi granten wonen. Dat heeft het colle ge van B&W van Reimerswaal be sloten. Eerder dit jaar mocht eige naar NL Jobs nog hooguit 22 men sen in het gebouw huisvesten. gL-yf. Vrijdag 21 november, van 14.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 22 november, van 10.00 tot 16.00 uur. Tijdens deze speciale show kunt u zich uitvoerig laten voorlichten over de vele mogelijkheden van dit unieke en beproefde plafondsysteem. De koffie staat klaar! Schone montage in één dag. Zonder hakken en breken. De meubels kunnen blijven staan. Voor elke interieurstijl. Verlichting naar wens. Uit één geheel op maat gemaakt. PLAFONDS door Mieke van der Jagt Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Showroom: Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60