UIT 5 EOLISCHE CROSTINI culien onderwerp; het roken van vis, vlees, worst, etc. Uitgever Good Cook. Er zat voor mij ook een succesje in: mijn Nieuwe Kliekjesboek, uit gegeven door Xander Uitgevers, kreeg de prijs voor Groenste kookboek van 2014. Zeer verguld! Vooral omdat deze duurzaam- heidsprijs werd bejureerd en uit gereikt door YFM (Youth Food Movement), de jongerentak van de Slow Food beweging. De overall vakjury bestond dit jaar uit sterrenkok en Masterchef presentator Robert Kranenborg, Grietje Braaksma (boekeninkoper Bijenkorf) Janneke Philippi (kook boekenauteur en foodstyliste), Joel Broekaert (culinair colum nist Vrij Nederland en restaurant recensent voor NRC) en Dirk Laucke (ontwerper, typograaf). www.pzc.nl/uit »»fwt Kortgene Kaaioprit Benodigdheden, lunchgerecht voor 4 personen: 12 kleine sneden brood; 400 gram rijpe kerstomaatjes; 2 eetle pels kappers; 1 eetlepel kapper appeltjes; 3 ansjovisfilets; handje gepelde amandelen; 1 teen knof look; 3 blaadjes munt; 6 blaadjes verse basilicum; scheut olijfolie; handje geraspte Siciliaanse pecco- rino; peper en zout Bereidingswijze: rooster het brood, vanzelfspre kend smakelijk brood van natuur lijke gisting. Laat afkoelen en be sprenkel met olijfolie. Zorg dat tomaatjes, kappers en ansjovis goed koud zijn. Tomaatjes kun je ontvellen, hoeft niet. Haal stelen van kapperappeltjes af. Snijd alle ingrediënten in min of meer klei ne stukken en reepjes. Bewaar ba silicum nog even, die doen we er pas vlak voor serveren bij. Ver meng alles in kom met olijfolie en wat versgemalen peper. Zet koud weg. Verdeel sneden brood over borden. Controleer tomaten- mengsel en voeg eventueel zout en peper toe. Verdeel mengsel over sneden brood. Maak af met in reepjes gesneden basilicum en serveer. Ko Sliggers - Koken tussen vulka nen. Uitgeverij Loopvis, 24,95 eu ro. DONDERDAG 20 NOVEMBER 2014 Bacalhau ofwel stokvis Het tijdelijke Portugese menu slaat- aan. De Graaf van Buren zit zater dagavond vol. Serveerster Anne Je- remiasse heeft het naar haar zin. foto's Marieke Mandemaker Graaf van Buren Kaaioprit 8 Kaaidijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45