Het bleek een schot in de roos", constateert Lesley Grieten van Agents After All over het idee Concert at Sea (CAS) een klein broertje te geven in de vorm van een intieme winter editie: Back at Sea (BAS). Dit festival wordt vrijdag, zaterdag en zondag gehouden in nauwe samenwerking met bungelowpark Port Zélande. „Alle arrangementen bleken in enkele da gen uitverkocht. Blijkbaar is er inderdaad behoefte aan een dergelijk festival ter over brugging van de winterperiode. We heb ben de line-up duidelijk afgestemd op de smaak van ons CAS-publiek en op de intie mere setting op dit park aan de Brouwers haven. We hebben het in dit geval over cir ca 3500 bezoekers", aldus Grieten. Hij ont haalt hen op optredens van onder meer Blof, Racoon, Matt Simons en Ed Struij- laart. Bovendien zijn bij BAS de eerste na men van de line-up bij CAS 2015 bekend: Lenny Kravitz, Kensington en ook Racoon. „Dan kunnen we het daar met z'n allen al lekker over hebben dit weekend." Voor Blof lijkt BAS een aardige afwisseling binnen de huidige theatertour. Racoon zal wellicht een ietsje prijs geven van wat het nieuwe album All In Good Time gaat breng en. Dat album komt op 13 februari 2015 uit en als voorproefje kwam Racoon de afgelo pen week al met de single Brick By Brick. Het volledig uitverkochte Back at Sea wordt vrijdag om 21.00 uur in de grote tent bij Port Zélande geopend door singer-song- writer Ed Struijlaart uit Den Haag. „Een he le eer", vindt hij, maar Struijlaart heeft veel meer op zijn bordje genomen. „Ik ben de uitdaging aangegaan zaterdag en zondag het wereldrecord huiskamerconcert geven te gaan vestigen. De mannen van Blof daag den me daartoe uit een paar maanden gele den toen ik hier in Den Haag in het Paard van Troje in hun voorprogramma stond. „Ik ben daar enthousiast op ingegaan zon der direct te beseffen wat het zou inhou den. Nu blijkt dat er van bewoners van 44 huisjes inschrijvingen zijn gekomen. Dat wordt dus een hele uitdaging: twee dagen van 10.00 tot 18.00 uur steeds concertjes van 10 minuten geven met 10 minuten tijd om naar het volgende huisje te gaan", lacht Struijlaart. Hij heeft er heel veel zin in, want repertoire genoeg en bovendien een mooie gelegenheid om zijn nieuwe album Closer Than Skin heel dicht bij de mensen te brengen. „Bovendien geef ik altijd al graag huiska merconcerten. Ik wil nu met mijn nieuwe album ook een kleine theatertour maken, maar lange tijd was ik er nog niet aan toe in mijn eentje een hele show te vullen. Dan waren die intieme concerten een mooi alternatief. Bovendien valt er over bijna elk liedje dat ik zing wel iets te vertel len. Soms over de ervaring waaruit het is voortgekomen. Niet altijd, want vaak ont staan liedjes bij mij ook intuïtief en besef ik zelf pas veel later waar dat nou vandaan kwam. Maar het is voor het publiek vaak ook leuk te horen uit welke inspiratiebron nen er is geput." Struijlaart schrijft en zingt in het Engels. Wellicht doordat hij van jongsaf aan naar Engelstalig repertoire luisterde. „Het is ook een prettige taal om dingen compact in te verwoorden, maar ik sluit niet uit hoor dat ik in de toekomst nog eens met enkele Ne derlandse liedjes kom." Hij bestrijdt geen bestaand wereldrecord huiskamerconcerten geven. „Het is ook een officieus record dat ik ga vestigen. Geen aanmelding dus bij het Guinness book of Records. De aanmelding vergt veel tijd en is bovendien heel duur. Nou ja en ik ben maar een arme muzikant, maar heel trots dat ik dit weekend bij Back at Sea optreed." door Ali Pankow Met Back at Sea dit weekend in Port Zélande overbruggen de grootste fans van Concert at Sea de lange winter. Blof natuurlijk en onder meer Racoon, Matt Simons, Ed Struijlaart en Enge Buren treden op. donderdag 20 november tot en met woensdag 26 november 2014 UitGids Lucas Hamming treedt op in De Klomp in Ovezande PAGINA 2 EN 3 Filmhitmachine 'Hunger Games' blijft draaiende PAGINA 6 EN 7 Back at Sea overbrugt Ed Struijlaart, Racoon en natuurlijk Blof treden op bij Back at Sea.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41