Effectenhandel via verzonnen adres Obama legaliseert miljoenen migranten Fuengirola Winterzon - Spanje IN HET NIEUWS 3 ±r '«Uil»' ven hoge rendementen en sturen er op aan dat er snel geld wordt gestort. Daarna krijg je, op papier, te zien dat je aandelen flink geste gen zijn. Maar als in werkelijk heid blijkt dat er verlies wordt ge leden is je contactpersoon niet meer te bereiken, blijkt het effec tenkantoor niet te bestaan en is de website uit de lucht." De kans bestaat dat slachtoffers van beleggingsfraude een tweede of zelfs derde keer geplukt wor den. Proos: „Een andere boiler room die over de sukkellijst be schikt belt je en belooft het ver lies goed te maken. Je moet dan aandelen bijkopen. Dat leidt al leen maar tot meer verlies. Met een beetje pech word je daarna ge beld door iemand die zegt advo caat te zijn. Hij wil de schade claim voor je afhandelen, als je vooraf tienduizend euro over maakt Ook dat is allemaal nep." AFM zegt weinig te kunnen doen tegen de boiler rooms die zich on der meer in Servië en Hongkong bevinden. „Wij kunnen daar niet binnenvallen. Wij zijn afhanke lijk van lokale autoriteiten en dat blijkt geen effectieve aanpak." UTRECHT - Valse certificaten, een verzonnen adres en een schimmi ge banktransactie. Daar kregen de kopers van aande len Advance Media Group Inc. mee te maken. De aandelen ble ken geen cent waard. Zodoende gingen vier cliënten van de Utrechtse advocaat Lucas van Gilst tezamen voor enkele tiendui zenden euro's de mist in. Van Gilst: „Eén van mijn cliënten werd gebeld door Bob de Jong, ac count advisor van Erwin Lloyd AG, effectenkantoor gevestigd in Frankfurt. De Jong wilde hem aandelen in de Advanced Media Group verkopen. Mijn klant heeft dat bedrijf en de website van Er- win Lloyd gecheckt en dat leek in orde. Hij kocht de aandelen en stortte het geld bij de Citibank in Frankfurt. Maar de Bank Mandari in Jakarta bleek de werkelijke be gunstigde te zijn. Daar ging het geld heen. Hij zou de originele do cumenten van de gekochte aande len binnen 28 dagen ontvangen. Ondertussen belde ene Jeffrey van Dijk van Erwin Lloyd nog of hij meer aandelen wilde kopen, maar daar is hij niet op ingegaan. De originele documenten kwa men niet. Mijn klant heeft AFM en De Nederlandsche Bank ge- vraagd of die Erwin Lloyd ken den, maar dat bleek niet het geval. Ook de Rabobank kende dat be drijf niet. Op een gegeven mo ment daalde de koers van de aan delen en wilde hij ze verkopen. Dat gebeurde niet en uiteindelijk bleken ze waardeloos. Er is aangif te van oplichting gedaan bij de po litie in Oosterhout, maar die heeft er niets mee gedaan." Een andere gedupeerde cliënt van Van Gilst stuurde een privé-detec- tive naar Frankfurt. „Het adres waar Erwin Lloyd gevestigd zou zijn, bleek een braakliggend stuk grond." Andere klanten ontvingen een certificaat van Clarendon Fidelity Capital s.a. op de Bahama's. Dat moest de echtheid van de aande len garanderen. Het certificaat is volgens Van Gilst een nagemaakt, ingescand en waardeloos docu ment. Miljoenen illegale inwoners van de VS werken al jaren als goedko pe arbeidskracht in het land. Ze betalen belasting en hun kinde ren gaan naar school. In de VS ge boren kinderen van illegale immi granten kregen altijd al automa tisch een Amerikaans paspoort. Hun ouders bleven echter illegaal en liepen kans uitgezet te wor den. Deze immigranten wil Obama nu een verblijfsvergunning geven. Ook immigranten die voor hun zestiende jaar de VS binnenkwa men, komen in aanmerking voor een vergunning. Verder krijgt technisch geschoold personeel voortaan makkelijker een tijdelijk visum. Anderzijds gaat Obama wel maat regelen nemen om de grens met Mexico strenger te bewaken. Republikeinen hebben woedend gereageerd op de mededeling dat Obama hen gaat passeren. De Re publikeinen zijn sinds de tussen tijdse verkiezingen twee weken in de meerderheid in Huis van Af gevaardigden en Senaat. Maar nog voor de nieuwe congres leden zijn geïnstalleerd, voert Obama de immigratiewet door. „Dit is iets dat moet gebeuren", zegt hij. Overigens gebruikten ook de Republikeinse presidenten George Bush en Ronald Reagan destijds hun presidentiële be voegdheid om immigratiewetten aan te passen. Bush gaf anderhalf miljoen immigranten een status, Reagan in 1986 drie miljoen. Ook Bush en Reagan gebruikten presidentiële bevoegdheid om immigranten te legaliseren Kijk voor meer scherpe aanbiedingen op: www.effeweg.nl/Wegener of bel: 0529 - 46 96 67 q BWGQ til DONDERDAG 20 NOVEMBER 2014 I ustratie Nozzma voor rijke sukkels De aandelen werden betaald via een Duitse bank. Maar het geld kwam terecht in Indonesië Sommige klanten kregen een ingescand, nagemaakt en waardeloos certificaat van echtheid toegestuurd door onze correspondent Maartje van Hoek NEW YORK - President Obama gaat vanavond zijn presidentiële be voegdheid gebruiken om miljoe nen illegale immigranten in de VS een verblijfsstatus en werkvergun ning te geven. Hij lost daarmee één van zijn verkiezingsbeloften in. te ms! 8 daagse vliegreis - Vertrek: 30 januari, 3 februari Inclusief o.a.: Verblijf in een 4* hotel o.b.v. halfpension Welkomstdrankje Drankjes bij de diners Excursie Marbella en Puerto Banüs Excursie Malaga-stad Vlucht Eindhoven - Malaga v.v. incl. handbagage a 10 kg en ruimbagage a 15 kg Q BOEK VÓÓR 17:00 UUR EN ONTVANG 50,- KORTING P.P.!* Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn p.p. Exclusief excursie- en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. 'Korting alleen geldig op nieuwe boekingen op 20-11 -2014 voor 17:00 uur. m 2J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3